Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nazwisko_gość

nazwisko po ojcu czy matce?

Polecane posty

Gość nazwisko_gość

dziewczyny po kim wasze dzieci mają nazwisko? Nie możemy z narzeczonym tego ustalić...ja lubię swoję i nie widze powodu, żeby nie móc przekazać go dalej dzieciom. on za to jest taki mega-tradycyjny i uważa, że powinno być jego BO TAK TO JUŻ JEST. Jak go przekonać, że niekoniecznie tak MUSI być? Wszystkie nadawałyście ojca bo tak..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja cora ma dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mega tradycyjny ":D buhahahah a dziecko bez ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mają po ojcu, nie mam ciśnienia na przekazywanie swojego, a dwa byłby za dlugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moje mają po mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ojcu bo planowaliśmy ślub i ja bym wzięła jego nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli zamierzasz z nim byc na stale to jego jezeli to sprawa watpliwa to lepiej twoje. szwagierka nadala dziecku nazwisko ojca teraz chce sobie ulozyc zycie z innym a on caly czas wymysla ze dziecko ma jego nazwisko i jak ona wezmie slub z innym to on odbierze jej dziecko i nie potrafia sie dodagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwisko_gość
zamierzam z nim być... i do anonima który tak sie cieszy z "nieślubnego dziecka" (to pewnie jakas tragedia w twoim świecie?) - planujemy dopiero i dziecko i ślub, przy którym trzeba się na nazwisko dzieci zdecydować... opcja podwójnego wydaje mi sie fair tylko, że oboje mamy długie nazwiska kończące sie na -ski/-ska i średnio to brzmi. ja swoje nazwisko lubię, to jak się nazywam to jestem ja i po prostu nie wyobrażam sobie po ślubie nazywać się jak jakiś nowy człowiek, dla mnie zmiana nazwiska na czyjeś to jak wyzbycie sie osobowości. dlatego zawsze mówiłam, że nie zmieniam. tylko z dziećmi problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci mają moje nazwisko, a właściwie nasze, bo mąż przyjął moje nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Męża. Moje jest brzydsze, więc nie było dylematu. Śmiać mi się chce do dziś z tego jak mój maż wypełniał tą karteczkę przy ślubie. W miejscu nazwisko dzieci wstawił krechę (nie wiem, co go zamroczyło...). Pani spojrzała z politowaniem i wyjaśniła, że to chodzi o przyszłe dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
skoro to narzeczony to w przysżłosci bedzie pewnie śłub. tradycją jest ze zona pryzjmuje nazwisko meza oraz dzieci. ale skoro ty chcesz zachowac swoje to (chyba?) mozesz a z dziecmi to tak jest ze to ty powinans wiedziec jakie nazwisko chcesz dla dzieci. ale z tego co pamietam to po slubie mozna jedynie miec dwuczłonowe jesli chce sie zachowac swoje a jesli chce się tylko swoje to t rzeba to jakos uzasadnic ( a USC nie musi przychylic się do wniosku) no chyba ze się teraz zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty mozesz zachować swoje i nie musisz mieć dwóch , dzieci to kwestia uzgodnienia , albo dwa , albo lepiej Twoje , bo w zyciu róznie bywa i gdyby wasze małzeństwo się rozsypało co zdarza się bardzo często , to Ty i dzieci mielibyście to samo nazwisko , a tak to bedziesz w urzędach udowadniać , że to twoje dzieci , bo w dowodach tego nie ma . Dawniej w dowodach dzieci były wpisane i nie było problemu , a teraz zawsze będziesz musiała biegać z aktem urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw zajdź w ciążę... Jaka bezmyślność PLANOWAĆ najpierw dziecko później ślub. Porażka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wifi, musiało się zmienić, bo jak ja brałam ślub 2 lata temu to nikt mnie nie pytał, czemu chcę zostawić swoje nazwisko. A mam tylko swoje, nie dwuczłonowe. Dzieci mają nazwisko ojca. Nikt mnie nigdy o żaden akt urodzenia nie prosił. Ja swoje nazwisko zostawiłam z różnych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja chciałam nazwisko męża, a ostatecznie on przyjął moje i dzieci też moje, bo u niego w papierach był błąd i nie zdążylibyśmy do ślubu tego wyprostować, a brać z błędem i potem prostować to by dopiero był cyrk i latanie po sądach i notariuszach... i jakoś nie ma afery :D oczywiście 90% fejsbókowiczów pisze do mnie czemu nie zmienie nazwiska na fb i wścibskie baby w sklepie, to jak się pani teraz nazywa? itd... ale to naprawde nie jest ważne w życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak panna wpadła z jakimś żigolo to potem nic dziwnego że nazwisko matki, jak mamusia imienia ojca nie zna a co dopiero nazwisko:pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zróbcie losowanie ;) serio, jak nie możecie się dogadać, to rzuccie moneta ;) ja miałam niedawno podobny dylemat, bo niedługo wychodzę za mąż i też nie zamierzam zmieniać nazwiska, więc dla dziecka trzeba było wybrać. Mieliśmy właśnie losować. :) ale ja uznałam, że lepiej będzie dac dziecku tradycyjnie po ojcu, bo przeczytałam, że nazwiska po matce mają też dzieci, których ojciec jest nieznany, a nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że nie wiem z kim mam dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nadałam nazwisko ojca, żeby nie miał kłopotów. jeśli dziecko nosi inne nazwisko niż ojciec, zawsze jest to podejrzane. Inaczej sprawa ma sie z matką, ponieważ dzisiaj już nikogo nie dziwi, ze kobieta zostaje przy swoim. Poza tym pewnie kiedyś tam ten ślub weźmiemy i planuję dołączyc jego nazwisko do mojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy będziesz rodzić. bo w ciągu 2 tygodni trzeba zameldować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×