Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość momoma

Nie chcę więcej dzieci jaką antykoncepcję wybrać???

Polecane posty

Gość momoma

Witam. Jestem spełnioną matką i stanęłam przed ważną decyzją wybór najlepszej antykoncepcji. Obecnie odstawiam tabletki muszę dać odpocząć organizmowi. Tylko co potem jeśli nie mogę sobie pozwolić na błąd?? Proszę doświadczone mamy o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka38
jeśli nie możesz sobie pozwolić na błąd, to tylko wstrzemięźliwość :) Żadna metoda nie da 100% pewności. Ja postawiłam na spiralę, używam ponad 10lat z przerwą na planowaną ciążę, ale znam też wpadki na spirali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momoma
wstrzemięźliwość raczej dla staruszków. Nie jestem gówniarą i stąd moje pytanie do kobiet z doświadczeniem w kwesti braku wpadek. Ginekolog nalega na spiralę.. Aśka nie masz żadnych dolegliwości? masz okres? Jeśli oczywiście można zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka38
raz mam, raz nie. Czasami są plamienia. Ja jestem zadowolona, mam mirenę. Zakładałyśmy razem z przyjaciółką w odstępie kilku dni, ten sam mode, u tego samego lekarza, a po roku ona była w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momoma
No właśnie. Ja mam ten problem że jestem płodną kobietą jak odstawiałam tabletki na ciążę od razu zachodziłam bez żadnych starań. Teraz boję się zostać na tabletkach. KOLEŻANKA przecięła sobie jajowody i ma spokój. Sama juź nie wiem. Są jakieś mamy z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okafoka
ja wlasnie zastanawiam sie nad przecieciem jajowodow ale kompletnie nie wiem gdzie sie mam w tym celu udac i ile kasy szykowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Granatowa mandaryna
Ja stosuję zastrzyki antykoncepcyjne. Jest to obecnie najlepsza metoda antykoncepcji, nie trzeba pamiętać o połykaniu tabletek. Zastrzyków w roku masz jedynie 4, robisz je co 3 mies. POLECAM, jestem z nich bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okafoka
wlasnie zastrzyki, tabletki, spirala- to wszystko sa hormony. a co jesli ze wzgledow zdrowotnych nie ma mowy o zadnych hormonach ?? pozostaja prezerwatywy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyy
niekoniecznie. Mąż może pozbawić się płodności i żadne gumki nie będą potrzebne, W PL to legalne, więc co za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po raz trzeci
Ja mialam podobnie.. Przetestowali na mnie pakiet tabletek,inplanty itd Po wszystkim czulam sie okropnie,stale plamilam bolam mnie brzuch. Spirali miec nie moglam (po skroceniu szyjki jestem ) Niestety pozostaly gumki i jestem w 6 tc Zadna nie pekla ,kochalismy sie omijajac owulacje..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyy
mama po raz trzeci, W życiu nie jechalabym na samych gumkach, toż to samobójstwo. No i doigrałaś się. A gdzie mąż miał głowę, jak nie planowaliście więcej dzieci to powinien się pozbawić płodności, ale pewnie i po trzecim dziecku tego nie zrobi, zajdziesz w 4 ciążę, potem 5... Matko, gdzie ludzie mają głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okafoka
rzeczywiscie wazektomia moze byc dobrym rozwiazaniem... jest w polsce kilka osrodkow ktore ja wykonuja a koszt to ok 2000 zl. chyba lepsze to niz ufanie gumkom i meka z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momoma
Wazektomia no dobrze ale ja mieszkam daleko od Torunia a tylko o takiej klinice słyszałam.. Myślę że to dobry pomysł jest ciekawe jaki koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momoma
Czyli trzeba pieniądze zbierać na taki zabieg. Czy on na pewno pozbawia mężczyznę plemników? Słyszałam że badania potem mężczyzna musi wykonywać.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111222222222222233333333
Witajcie, też szukam odpowiedniej antykoncepcji. Jestem 3 miesiące po porodzie, to była pierwsza ciąża. Za parę lat chcę zajsc w następną. Nie wiem co wybrac. Prezerwatywom nie ufam, tabletek nie chce brac, bo po każdych tyję, po krążku też. Zastanawiam się nad spiralą, ale słyszałam, że ciężko jest później zajsc w ciążę i coś mi się obiło o uszy, że jak jest źle założona to może dosc do konieczności usunięcia macicy. Kolejne co mnie nie przekonuje to to, że na spirali ponoc często zdażają się wpadki, a do tego nie można podczas okresu używac tamponów, co mi kompletnie nie pasuje, bo nienawidze podpasek. Jak za parę lat zajdę w drugą ciążę, to później już absolutnie nie chcę zajsc w następną, ktoś tutaj napisał o obcięciu jajowodów. Czy to w Polsce legalne? Gdzie to się wykonuje i za ile? No i co z antykoncepcją na najbliższe kilka lat? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111222222222222233333333
Założę nowy temat, bo tutaj już nikogo chyba nie ma. :) Zaraz dam linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowy balonik
yyyhmyyy> już nie przesadzaj z tym samobójstwem jeżeli chodzi o gumki:O My używamy prawie od 10 lat wyłącznie gumki (2-3 dni przed okresem bez gumki) i mam tylko jedno planowane dziecko. Jak jak wiadomo nie ma idealnej i 100% antykoncepcji co dla jednych jest super to dla innych może być nieskuteczne i to dotyczy wszystkich środków anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momoma
Tak to jest że antykoncepcja też może zawieść. Może jakaś Pani po 40tce się wypowie jak się zabezpiecza? Też mi zależy na opiniach Pań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkhkjhkjhkjgh
przecięcie jajowodu 1 raz słyszę chyba podwiązanie jajników i robi się to przy cc moja koleżanka miła urodziła 4 dziecko po przez cc i podwiązali jej jajniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Aśka38a
ale zajechałaś, a może wstąpienie do zakonu, tylko, ze zakon kobiecy współpracuje z zakonem męskim, także i to odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nxjjhhfjdksis
Przecięcie stosują za granicą ,bo były przypadki że klipsy na jajowodach się rozwiązały i kobiety zachodziły w ciążę. Przecięcie jest nieodwracalne w żaden sposób. Mało wiedziałeś/aś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momoma
W Pl dużo rozwiązań co rozsądne nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jxjdiókkkxiks?kol
Dobre pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momoma
Zagląda tu ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po raz trzeci
No ja takze kilka lat przed tabletkami z mezem uzywalismy gumek.. I naprawde zero wpadki..Oboje dzieci planowalam.. Niestety bardzo zle toleruje hormony. Moze slusznie,ze maz mogl pozbawic sie plodnosci,ale mielismy obawy,bo znajomej po sterylizacji dwa lata temu w wypadku tragicznym zginely blizniaki i nie moze juz miec kolejnego dziecka ..Wiec nie zawsze takie decyzje sa dobre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vm;lma;jgerk[
ja stosowałam tabletki 3 lata-nie zawiodły.Dodam że stosowałam z różną regulrnością.Po ciąży założyłam Nexplanon-mam od lipca więc dość krótki okres czasu aby mówić że jest niezawodny,ale chyba wyjmę bo mi nie służy.Moźe spróbuj spiralę?Dużo kobiet chwali a z antykoncepcją jest tak że możesz trafić odrazu a możesz próbować różnych metod. Ja mieszkam w UK i tu jest dozwolone operacyjne podcięcie bądź przerwanie (naprawdę nie wiem) jajowodów.Metoda dla tych którzy są pewni na 100 że więcej dzieci mieć nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×