Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

olej ze słodkich migdałów

Polecane posty

Gość gość

Czy któraś z Was stosowała go w ciąży? Zastanawiałam się nad zakupem, jednak przeczytałam, że ten olej ma w swoim składzie witaminę A, która nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży i sama nie wiem. Czy któraś z Was wie o coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uzywam arganowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej z migdałów nie szkodzi. Trzeba by go pić i to w dużych ilościach:). Olej w masażu krocza jest polecany. Smarować skórę w celu ujędrnienia i ochrony przed rozstepami też mozna. Wiadomości potwierdzone ze szkoly rodzenia i ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skończyłam właśnie butelkę tego oleju, niestety nie pomógł, teraz przerzuciłam się na najzwyklejszy krem na rozstępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi :) już zgłupiałam z tą witaminą A. Niestety mam skłonności do rozstępów i chcę zapobiec nowym. Jutro biegnę po mydło i olej w takim razie :) Co innego na rozstępy możecie polecić? Na razie używam palmersa i stare rozstępy wyglądają jakby lepiej, a skóra jest odżywiona, ale chciałabym zmieniać kosmetyki bo szybko się przyzwyczajam i przestają działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej zrobicie jak będziecie pić olej, jakikolwiek, co kto lubi. Smarowanie smarowaniem, najważniejsze działanie od wewnątrz, a od zewnątrz szczypanie. Smarować można, bo to przyjemne:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja teraz uzywam kokosowego. Potem zamierzam kupic migdalowy, ale to do masazu krocza. A na rozstepy planuje sobie zrobic mieszanke kokosowego, masla kakaowego i shea tylko muszę dorwać jakieś większe opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uzywalam migdalowego, nie mam zadnych roztepow, uzywam teraz go dalej i moje dziecko tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzowa dama
Ja zamiast balsamow juz chyba od 4 lat uzywam oleju kokosowego. Rok temu urodzilam dziecko i zadnego rozstepu nie mam. Wiem ze rozstepy to tez geny, ale u mnie w rodzinie wszystkie kobiety- mama, babcia, ciotki, kuzynki rozstepy po ciazach maja, wiec moze ten olej cos pomogl... Nie wiem, aczkolwiek polecic go moge z czystum sumieniem, bo ma delikatny zapach i jest baardzo wydajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używałam oleju kokosowego i u mnie się nie sprawdził :( tak mocno przesuszonej skóry nigdy nie miałam! w ogóle się nie wchłaniał i musiałam go wyrzucić, stąd pomysł o oleju migdałowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olej + humektant

Widzę że temat umarł śmiercią naturalną, ale może ktoś doczyta moją wiadomość. 

Olej nie powinien przesuszać skóry, gdy połączymy go z jakimś humektantem - np. Kwasem hialuronowym albo gliceryną (te półprodukty kosmetyczne są teraz dostępne niemal wszędzie). 

Polecam ten sposób, bo tak oleje nakładam na twarz od wielu miesięcy i mam zdrowszą i nawilżoną skórę 😊

Czytałam też że na brzuch, pośladki itp. warto olej stosować zamiennie z delikatnym balsamem do ciała, który w składzie ma substancje nawilżające, żeby zmniejszyć ryzyko przesuszenia.

Przymierzam się do kupienia oleju z migdałów i mam nadzieję, że zmniejszy ilość rozstępów po ciąży (na całkowity ich brak nie mam co liczyć bo borykam się z problemem rozstępów już od wieku nastoletniego 😁).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używałam tego oleju ze słodkich migdałów ale chyba za późno sie za niego wziełam więc cięzko stwierdzić na ile pomógł, jednakoge stwierdzić dwie rzeczy. Pierwsza taka, że wcześniej używałam dwóch kremów dla kobiet w ciązy i żaden nie pomagał na swędzenie rozciągającej sie wraz ze wzrostem brzucha skóry, a ten olej niwelował je całkowicie co pozwala mi stwierdzić, że coś więcej robił on dla skóry niż te kremy. Druga sprawa zauważyłam że olej ze słodkich migdałów olejowi ze słodkich migdałów nierówny. Najpierw zużyłam dwie buteleczki zakupione w sklepie zielarskim i pomagał bardzo na swędzenie i ujędrniał. Nie pamiętam nazwy firmy. Była to ciemna plastikowa buteleczka z zieloną etykietą. Po czym jak te sie zużyły to kupiłam olej ze słodkich migdałów innej firmy chyba w aptece w białej buteleczce i ten drugi już nie dawał poślizgu takiego skórze, skóra nie była po nim nawilżona i nie czułam juz takiego komfortu jak po użyciu tej wcześniejszej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×