Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anet_lol

Pytanie do mam o Bebilon Pepti 1

Polecane posty

cześć mamuski!! mam pytanie. byłam wczoraj u lekarza z moim 2,5 miesięcznym maluszkiem. małemu wyskoczyła na policzkach skaza białkowa. ale to prawie każde dziecko ma. karmię go mlekiem sztucznym NAN 1. mały często ulewa i wymiotuje. ma też kolkę ale z tego co tu czytam co inne mamy pisz a na temat kolki to u miojego maluszka jest ona słaba. lekarz dał mu debricol i esputicon a na ulewania i wymioty przepisał mleko Bebilon Pepti 1 i powiedział, że moge tego spróbować. mały nie ma zaświadczenia o alergologa więc płacimy 100%. zastanawia mnie tylko czy faktycznie bebilon mu pomoże na te wymioty bo na innym forum tu czytałam, że bebilonu nie ma sensu dawać, jeżeli dziecko oprócz wysypki na policzkach nie ma gdzie indziej żadnej innej wysypki bo wtedy faktycznie dziecko może stać się alergikiem i w przyszłości przez to mleko może być uczulone na inne pokarmy. o ulewaniach i wymiotach żadna mama się nie wypowiadała czy po tym mleku przeszło maluszkom. dlatego pytam Was drogie mamy czy któraś z Was miała podobnie jak ja z tymi wymiotami? narazie powoli przyzwyczajam małego do bebilonu i mieszam mu go z nanem. daję np na 90ml wody 2 miarki nanu i jedną bebilonu. ale nie wiem czy mam go przyzwyczajać do niego czy to raczej w jego przypadku nie ma sensu i pozostać przy samym NAN-ie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm........../////////
jest specjalne mleko dla dzieci ulewajacych.chyba tez bebilon ale ma specjalny symbol na opakowaniu.bebilon comfort na pewno jest rowniez na kolki.musisz isc do sklepu i zobaczyc co dokladnie jest napisane na tych puszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak, wiem, że jest taki zwykły bebilon nie na recepte na ulewania. ale przeczytając z tyłu na opakowaniu przeznaczenie i przeznaczenie z pudełka po pepti to praktycznie niczym ono się nie różni.mi w sumie też bardziej tu chodzi o wymioty niz ulewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm........../////////
jest roznica miedzy pepti a zwyklym bebilonem w postaci bialka ktore zostalo poddane hydrolizie.wiem,bo moje dziecko pije pepti ze wzgledu na stwierdzone azs. ale lekarz nie zalecil zadnych badan skoro dziecko wymiotuje?moze ma chory żolądek?moze ma refluks?zrob odpowiednie badania.bo na wymioty to zadne mleko nie pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pomoge Ci ale skoro lekarz przepisał Wam pepto tzn miałaś recepte? to powinnaś miec zniżke, mój synek też to pił i nie płaciłam pełnej kwoty a zaświadczenia od alergologa nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mam dwoje dzieci.......
Anet, Mam doświadczenie i z Bebilonem Pepti i z Nutramigenem. Moje dzieciaki były na Nutramigenie (jedno jest) ze względu na alergię. Z tego co wiem, to dla dzieci ulewających stosuje się mleka AR (czyli zagęszczone) lub zagęszczacz Nutrition. Być może lekarz jednak podejrzewa, że ulewania i wymioty są objawem alergii, bo tak może być. Stąd takie "nietypowe" zalecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mam dwoje dzieci.......
Monia, część lekarzy uznaje, że do 6 miesiąca życia dziecka może wypisywać ze zniżką, a inni boją się od razu i żądają zaświadczeń. U mnie również żądano zaświadczenia od alergologa. Odkąd zostało dostarczone, nie ma problemu z receptą ze zniżką. A kiedyś w ogóle było inaczej, bo lekarze pediatrzy mogli sami decydować o wypisywaniu preparatów mlekozastępczych i nie wypisywali pełnopłatnego, tylko zawsze ze zniżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×