Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mammi0000

Scyntygrafia u 1,5 rocznego chłopca. Jak to wygląda w przypadku nerek?

Polecane posty

ale co chcesz wiedzieć? Moja córka miała scyntygrafię. Wprowadzają cewnik i to najgorsza część badania. Jest bardzo cieniutki - moja córka nie jęknęła przy tym nawet ale róznie to bywa. U chłopców wprowadzenie cewnika jest prostsze ale tez bardziej bolesne. Nie martw sie - ja się bałam tego badania jak ognia a nie było tak źle... Dlaczego Twój synek musi mieć to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna nerka jest malutka od urodzenia i nie na swoim miejscu, jest w dole biodrowym. Chcą sprawdzić czy prawidłowo funkcjonuje. Mój synek ma dopiero 10 miesięcy, zarejestrowaliśmy się dopiero na maj do szpitala do Prokocimia, a ja już się stresuje:-( Ile takie badanie trwa? Boje się, czy mój syn będzie chciał spokojnie leżeć podczas tego badania. Jak ja go tam upilnuje...? Ponoć można dostać środki uspokajające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podejrzewam, ze krotsza
droga, czyli cewnikiem. W koncu mowimy o radioizotopie, ktory podlega radioaktywnemu rozpadowi, wiec raczej nie beda kazali mu tego pic i przemierzac calego ukladu pokarmowego, tylko wybiora najkrotsza droge dla dobra dziecka (mimo, ze aplikacja cewnika to nic przyjemnego niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze słyszę żeby scyntygrafię wykonywali w sposób inwazyjny, to sie leży pod takim urządzeniem, w przypadku dzieci dostaje maluch lek uspokajający, bo nalezy leżeć nieruchomo. Maszyna jest trochę podobna do tych od tomografii, w Krakowie zresztą już jest taka, która łączy obie funkcje. Około 4 h przed badaniem podaje się kontrast w postaci zastrzyku. Z tą cewką moczową to bzdura jakaś. Ja mam scyntygrafie robioną co pół roku i na pewno nikt mi nic nigdzie nie wprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delicje malinowe
jaheira, nie masz racji scyntygrafie nerek u dziec wykonuje sie tak jak opisaly dziewczyny wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam to forum... http://www.uronef.pl/forum/forum.php/5895.htm "To badanie bezbolesne, jedyny mankament to założenie welfronu którym potem podaje się kontrast, dziecko jedynie musi leżeć spokojnie podczas monitorowania obrazu pracy nerek i tyle, 4 letnie dziecko można spokojnie przygotować do tego badania by przejść je w miarę bezstresowo, po założeniu welfronu dobrze powiedzieć dziecku że teraz już nic nie będzie bolało że jest wspaniałym bohaterem ( przed wkłuciem polecam przygotować dziecko ze lekko uszczypnie nie mówić że nic nie będzie bolało bo wtedy dziecko nie zaufa nam że dalsza część badania jest bezbolesna) badanie można wykonać na skierowanie bezpłatnie w czd ze skierowaniem czeka się około 0,5 roku my byliśmy wczoraj w poradni i termin dostaliśmy na wrzesień ale jeżeli sytuacja wymaga pilnej diagnozy to terminy zawsze znajdują się wcześniejsze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, każdy pisze co innego. Ja Ci powiem jak to wyglądało kiedy córka miała robione badanie. Połozyli ja na takim stole pod urządzeniem do wykonywania badania - ja miałam ubrany fartuch ochronny i trzymałam córkę. Wprowadzili cewnik, wyszli i włączyli urządzenie. Kazali mówić kiedy przez cewnik poleci mocz. trwało to krótko - z 5 minut ale jak pytałam to mówili, że bywa różnie, czasem to trwa nawet i pół godz. I czasem dzieci płaczą przy zakładaniu cewnika. Moja łzy nie uroniła. Nie dostała żadnych środków uspokajających ani kontrastu. Nic się nie martw - to nie jest wcale takie straszne. Ja też się bałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko napisz jak będzie już
po wszystkim. Napisz jak było i jak wyglądała w waszym przypadku procedura. Powodzenia i zdrowia dla dzieciaka życzę! Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaLivi
Moja córeczka ma miec to robione 16 grudnia .Miejsc sa jeszcze wolne w gliwicach...Tez sie boje ale ona ma 2.5 roku i na pewno nieruchomo to ona lezec nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek miał scyntygrafię jak miał 3 msc. najpierw założono mu welfron a później przez niego został wprowadzony kontrast. byłam przy nim i cały czas mówiłam do niego, leżał spokojnie. podejrzewam że z 1,5 rocznym dzieckiem będzie trudniej... na pewno lekarz ci wszystko wytłumaczy. cewnik do tego badania nie jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja idolka
Te, które opowiadały o cewniku pomyliły cystografię mikcyjną z scyntygrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, rzeczywiście ktoś pomylił scyntygrafię z cystograią mikcyjną, z którą łączy się cewnikowanie. Jestem na bieżąco, bo cystografię mój 3 m-czny synek miał około 1 miesiąca temu, a scyntygrafię ma mieć w pt i to badanie polega na podaniu penych cząsteczek do organizmu, ale nie przez cewnik tylko cewnik dożylny, czyli wenflon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za bzdury tu piszą jak ktoś nie ma pojęcia co pisze to niech lepiej w ogóle nie zabiera głosu na ten temat scyntygrafia polega na wprowadzeniu cewnika- większej głupoty nie czytałam. Dla tych co piszą takie bzdury wyjaśniam cystografia polega na wprowadzeniu cewnika do pęcherza a scyntygrafia to podanie dożylnie kontrastu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,niektorzy pomylili scyntografie z cystografią,moja córeczka miała robiona oba badania-wiec wiem na czym polegaja.Scyntografie wykonuje sie poprzez podanie dziecku kontrastu przez welfron i musi minąć 2-3h,po czym dzieciątko kładzie sie na stół i ma po prostu lezec,pozycje po kilku minutach jest zmieniana(z plecków na boczek itd.)Cystografia owszem jest moim zdaniem bardziej nieprzyjemna i faktycznie wprowadza sie cewnik po czym robi sie zdjecia rtg w naszym przypadku 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×