Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Starania

Polecane posty

Gość gość

Staramy sie z mężem o dzidziusia i powiedzcie mi, bo ja juz nie mam sił, w którym dniu cyklu wam sie udało? Koniecznie muszą to być płodne? My sie staramy w takie i takie. Robię testy w dniu spodziewanej miesiączki albo parę dni po i nic. Czy to za wcześnie? I jeszcze jedno, do zapłodnienia dochodzi jak plemnik wytrwa do dni płodnych czy do owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bawiliśmy sie w żadne starania; po prostu przestaliśmy stosować antykoncepcję, kochaliśmy się normalnie, kiedy czas i ochota i po ok. 6 miesiącach się stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, a co z tymi plemnikami? Jeśli kochalam sie w dni nieplodne, to aby doszło do zapłodnienia one muszą wytrzymać do owulacji czy tylko dni płodnych? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszą wytrzymać do owulacji. Dziewczyno błagam, niedojrzale piszesz. A coś ty myślała, że w pierwszym miesiącu się uda. Przestajemy stosować anty, bierzesz kwas foliowy, nie palicie i tyle. A owulacja czyli wyjście jajeczka z jajnika jest 14dni od pierwszego dnia okresu czyli pierwszego dnia cykl, z czym plemniki też musza przejść odpowiednią drogę. Więc około 2-3 dno przed owulacja najlepiej się kochać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne z nas nie pali, nie pije. Nie stosujemy anty, kwas foliowy to podstawa, unikamy stresu i wszystko jest ok. A niedojrzałe pisze, hm może po prostu moja wiedza jest mala. A oytam po to gdyż miałam podejrzenia bo kochalam sie 6 dnia cyklu ostatnio i spóźnia mi sie miesiączką ale na testach nic i jestem ciekawa czy plemniki przezyly... Bo myslalam ze muszą tylko do dni płodnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogły wytrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jednak jakąś podstawową wiedzę o swoim organizmie powinnaś mieć... no bez przesady napisałaś, że staracie się o dziecko i seks jest i w płodne i w niepłodne. A dalej, że stosunek był 6 dc :O , a dalej to już seksu nie było??? Faza lutealna trwa najczęściej 12-16 dni (krócej i dłużej może być związane z jakimś problemem) i wcale nie jest tak, że 14 dc masz owulacje, bo o zależy od długości cyklu. I długości tej fazy lutelanej. Znając długość swojej fazy lutealnej też niewiele wymyślisz, bo owulację mogłabyś wyliczyć "od końca" cyklu, a nie od początku. Jeżeli masz cykle 28 dniowe, fazę lutealną 14 dni to masz tą owulację około 14 dnia cyklu. Ale to tylko teoria, a nie Twoje ciało. Tak czy siak - współżyjąc 6 dc i owulacji gdzieś w okolicy 13-17 dc (strzelam!) nie masz właściwie szans na ciążę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cykle mam od 27 do 30 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę nie chcę mi się wierzyć, że aż tak mało wiesz o cyklu. Po pytaniu o owulacje a dni płodne, mam wrażenie, ze to prowo. Ale co mi tam, odpisze. Owulacja trwa krótko, niektorzy mowia ze po owulacji masz tylko 12 h na zapłodnienie, niektórzy, że trroche wiecej, bo 24 h. W kazdym razie dni plodne wg kalendarza płodności to okolo 5 dni, dlatego, ze nigdy dokladnie nie wiadomo kiedy komorka jajowa dojrzeje, a po drugie plemniki, mogą u Ciebie przeżyć nawet 72 h i poczekac sobie na owulacje. Co do dni plodnych to zalezy od długości cyklu. Ja mam nieregularne i zaszlam kilka dni później niż przewidywana owalucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jeśli mogą poczekać 72h, to nie możliwe żeby z 5/6 dnia cyklu dotrwały do owulacji, dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak było przytulanko i serduszkowanie z tezecikiem, żołnierzyki były silniutkie, swieczuszka po serduszkowaniu była to dobry znak. Jak @ nie przyjdzie to znaczy, że w brzusiu jest fasolinka. Ale moment, tempke zmierzylas żeby wiedzieć kiedy jest owulka? Jeśli nie to jednak dzidziusiuniuniunia nie będzie i będziesz plakuniuniuniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nikłe. Skorzystaj z kalkulatora dni płodnych. Jest ich mase w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak było przytulanko i serduszkowanie z tezecikiem, żołnierzyki były silniutkie, swieczuszka po serduszkowaniu była to dobry znak NIE ROZUMIEM? mysliscie ze są szanse poprosze o odpowiedz, cykle 27-30 dniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małagonia_
Może warto stosować testy owulacyjne? One pomogą wyznaczyć najlepszy czas na starania. Można też zapytać ginekologa o taki suplement z mio-inozytolem http://inofem.pl/ . On reguluje cykl, pobudza owulację, generalnie poprawia profil hormonalny. Ma też w składzie kwas foliowy, który trzeba brać już przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam pomogła naprotechnologia, używałam komputera cyklu - cyclotestu. Poznałam doskonale swój cykl i za miesiąc zostaniemy rodzicami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×