Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mała Calineczka

TORECAN W CIĄŻY- KTO BRAŁ?

Polecane posty

Jak wyzej... wymiotuje strasznie, jestem poobwywana i boli mnie brzuch. wyvzytała ze czasme lekarze przepisuja torecan.. czy to jest bezpieczny lek? i czy skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam Torecan od 8 tc do prawie 6 miesiaca. Niestety bez niego nie udało mi sie funkcjonować. tak wymiotowałam że trafiłam do szpitala z powodu odwodnienia. Na początku brałam torecan w postaci czopków 2 x dziennie. W drugim trymestrze lekarz zamienił na tabletki. Bardzo mi pomógł. Urodziłam zdrowe dziecko. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Oprócz torecanu brałam jeszcze wit B6 i B1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko, dzięki za opd 🌻 Ja w poprzedniej ciazy dwa razy byłam w szpitalu z powodu odwodnienia. tylko ten dopisek w ulotce- nie stosować w ciazy mnie dobił. skoro Ty piszesz ze wszytsko ok, to ja zapytam doktorka. jeszcze raz dziekuje. no i prosze o wiecej opinii 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutrzenka truskawkowa
ja rowniez przez jakies 3 tygodnie brałam torecan w czopkach, lekarz powiedzial zeby zazywac w sytuacjach krytycznych czyli kiedy zygalam i mdlilo mnie bez chwili przerwy. powiem szczerze ze bardzo mi pomogly. polecam rwniez herbatke imbirowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, zdziwiło mnie ze napisane było nie stosować w ciąży - ja właśnie czytałam że można - sprawdzę na ulotce - jeśli jeszcze mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...jeśli by tak było to napewno nie stosowano by go w leczeniu szpitalnym. Jestem pewna że na ulotce takich informacji nie ma - zaraz poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam zarówno w pierwszej jak i w obecnej ciąży. Nie wiem co pisze na ulotce, bo już nie pamiętam, ale skoro przepisują lekarze to sądzę, że nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko, ja nie mam pojecia skąd takie rozbieżności. Dzieki, troche mnie uspokoilas. jak sie nie poprawi to poprosze lekarza żeby mnie jakos ratowal. czasem sa lepsze, czasem gorsze dni z tym wymiotowaniem. Dziwi mnie też, że w poprzedniej ciązy mi tego nie przepisał, bo miałam podobne problemy. zamiast lekow była hospitalizacja z kroplowkami w roli głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja równiez trafiłam do szpitala i podano mi kroplówki ... póxniej dostałam Torecan i fakt wymiotowałam każdego ranka ale to było znośne - wcześniej potrafiłam wymiotować nawet wodą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam w dwóch ciążach, ale mi nie pomagał. Zdecydowanie lepiej robiła mi herbata z dużą ilością imbiru, a rzygałam jak kot (w trzeciej ciąży do samego końca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marudaa
Podawano mi go w szpitalu+kroplowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
hej dziewczyny, odswieze ten post;) ja tez stosuje toperan, faktycznie pomaga, staram sie go brac jak najmniej, ale np dzisiaj nie wzielam, bo wczoraj sie lepiej czulam i dzisiaj z nowu juz zle! tak na ulotce jest napisane, ze nie stosowac w ciazy, dlatego ja rowniez sie zdziwilam, ze lekarz mi to zapisal, bylam wczoraj w aptece po drugie opakowanie, bo I sie skonczylo i farmaceuta zapytal mnie czy pani jest w ciazy i powiedzial ze sie dziwi, ze lekarz zapisal ten lek, bo on nie jest wskazany! tez mnie to martwi, ale bez tego leku jestem do niczego, nie umiem funkcjonowac.... wiec biore go bo to jedyny sposob no i dzieczyny mnie pocieszylyscie ze bralyscie ten lek i macie zdrowe dzieci, wiec nie jest chyba taki grozny, lepiej to niz kroplowka i szpital pozdrawiam przyszla mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojnie mozna brac
bralam w II ciazach,to bezpiecznie dla dziecka i ciezarnej ( w ulotce musza COS napisac...)ale niestety....na mnie nie dzialal i mdloscy pozostaly.....Jednak na moje kolezanki dzialalo odrazu i braly:) Powodzenia!!!!!!! Ps.czy uwazasz ze...ginekolog by Ci przepisal cos co...moze zaszkodzic dziecku? ;) To tak a,propo tematu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lomu
Cóż... Pozostaje mieć nadzieję, ze do końca trzeciego miesiąca mi przejdzie... Ja już nie chcę do szpitala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kola22
Witam Wszystkie forumowiczki. Mam ten sam problem tzn lekarz przepisał mi Torecan i nabrałam wątpliwości po przeczytaniu ulotki:( Bardzo się boję ponieważ wyraźnie jest napisane ,że "Należy unikać stosowania leku w czasie ciąży" N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agos
Mam podobne problemy. Ciągłe nudności i wymioty. Wymiotuje nawet po wodzie. Moja waga spadła o 3 kg w ciągu 2 tyg !. Dzisiaj przepisano mi Torecan bo inaczej wyląduję w szpitalu. Może jeszcze jakieś osoby które już urodziły mogą się wypowiedzieć na temat leku ? W poprzedniej ciąży miałam takie same przygody, ale nic nie stosowałam. Byłam młodsza i może lepiej było mi to znosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypatologia
Bralam Torecan (czopki) w 1. trymestrze. Skuteczne jest, a czy bezpieczne, dowiem sie za miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam najpierw ten w czopkach,na ulotce pisało, ze dla ciężarnych, potem dostałam tabletki(4 mc) i na ulotce z kolei pisało,że stosować gdy ew. skutki uboczne sa mniej groźne dla matki i dziecka niż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaad
witam drogie ciężarne, mnie też spotkał ten przypadek okrutnych wymiotów już w drugim miesiącu, wymiotowałam do 6-go 3 razy dziennie, schudłam 5 kilo, lekarka zagroziła mi że pójdę do szpitala (już w 5 tygodniu do niego trafiłam z krwawieniem) wiec sie przepisałam do innej, od razu zapisała mi Torecan czopki, przeszło po pierwszym ale wybrałam opakowanie do końca, wymioty nie wróciły, urodziłam śliczną zdrową dziewczynkę, ma 19 mies., myslimy o kolejnym dzieciątku ale wiem że pewnie też na tym leku sie nie obejdzie więc jeśli tylko znów zacznę wymiotować będę go stosować, nie chce przechodzić takiej męczarni...Pozdrawiam wszystkie wymiotujące, trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja jestem w kolejnej ciąży. Poprzednio urodziłam zdrową córeczkę a zaznaczam że brałam Torecan od 9 tyg do konca 6 miesiaca, W tej ciąży jak tylko zaczęły się wymoty nie dające żyć od razu sięgnęłam po tabletki, tylko teraz mam wtpliwości czy dobrze zrobiłam bo lekarz przypisał czopki a nie tabletki - musze go zapytać czy to jakaś różnica. Cóż - jestem teraz w 10 tc i odstawiłam Torecan i jak narazie jest w miarę dobrze ... jeśli wymioty wrócą to pewnie zaczne go znowu zażywać ... uspokaja mnie fakt że wczesniej się tym faszerowałam i urodziłam zdrowe dziecko wiec teraz też jeste dobrej myśli. Poza tym lekrza absolutnie mi nie odradzał tego leku więc wierzę ze nie ma on szkodliwych skutków. to już drugi mój lekarz więc sądze że jest to praktyka często stosowana i bezpieczna w związku z tym. Wszystkim wymiotującym życze cierpliwości - to w końcu przejdzie chociaż wiem jakie to uciążliwe. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam to samo ciągłe mdłości, wymioty bółe brzucha. Kiedy dostałam Torecan myślałam, ze wszystko już będzie dobrze ale chyba źle go dawkuję bo jak go biorę to nawet mi lepiej a kiedy przestaję to znowu wszystko powraca. Lekarz teraz mi przepisał dwa opakowania na wszelki wypadek mam nadzieję, że wreszcie mi przejdzie bo jestem dopiero w 9 tygodniu ciązy a od 4tygodni mnie męczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
Kobietki mam pytanie co do torecanu... brałyście go w czopkach i to są czopki dopochwowe czy doodbytnicze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×