Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karpiowna

Urlop macierzynski wydluzony o 2 tygodnie - masakra...

Polecane posty

Gość Karpiowna

A potem beda lamenty ze kobiet nie chca zatrudniac. Dlaczego wszyscy patrza na te biedne matki,ktore chca wychowywac swoje dzieci a okrutnipracodawcy nie chca ich zarudniac? A dlaczego nikt nie patrzy na te kobiety,ktore dostaja prace,znikaja z niej na 6 miesiecy jak nie lepiej i potem zadaja od pracodawcow tego samego stanowiska i akceptowania wirtualnego pracownika? badzmy obiektywni,pracodawca to nei instytucja charytatywna, zachowajmy w tym wszystkim jakis rozsadek!! Jezeli ktos sobie nie radzi z laczeniem kariery zawodowej i wychowywaniem dziecka to niech sie zdecyduje na jedno lub na drugie, nie mozna zadac wyrzeczen od jednej ze stron nie dajac nic w zamian!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruyrfufu
jeśli kobiety mają być zadowolone z macierzyństwa i chcieć rodzić, powinny mieć szansę odchować swoje dziecko będąc z nim przynajmniej do trzeciego roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz bardzo dziwne podejscie. Mam kolezanke ktora mieszka w anglii tam urodzila dziecko, pracy nie stracila, mogla sama zdecydowac czy chce pracowac na caly etat czy tylko na czesc, macierzynski trwa tam maksymalnie 52 tygodnie (w tym jedenascie przed porodem). I jakos ich gospodarka z tego powodu nie kuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas
macierzyński w większości przypadków trwa już 9 miesięcy przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze zaczniemy rodzić i po 6tyg.od porodu wracać do pracy???:O:O:O:O Może zaczniemy ściagac masowo z Ukrainy opiekunki do naszych dzieci??? A najlepiej te ktore chca robic \"karierę\",niech odrazu wywalą dzieciaka na smietnik i oddadzą się pracy! Co za paranoja!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieta jest na zwolnieniu od początku ciaży to widocznie są ku temu jakieś powody,ale pewnie nie wsystkim to jest łatwo zrozumiec.Kobieta chce donosic i urodzic zdrowe dziecko,więc wybaczcie ale jak można pracowac w sklepie spożywczym będac w ciąży,gdzie trzeba dzwigac cieżkie skrzynie i zasówac jak wół.Akurat mój pracodawca nie stwarza warunków dla kobiet w ciązy,więc nie miałam wyboru ,albo praca albo dziecko!!!Więc nie dziwię się że jest u nas jak jest bo w takiej sytuacji jak ja jest bardzo dużo kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też dodam że
Karpiowna : jak urodzisz, to pogadamy. Ja głupia skorzystałam z macierzyńskiego i nie miałam do czego wracać. Może należy rodzić do szuflady w biurku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w zupełnoście rozumiem pracodawców że kobieta w ciązy to \"tylko problemy\" ale tym stwierdzeniem ameryki nie odkryłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie !!!!!!!!!!! Moja szefowa zaproponowała mi taką zajebistą opcję : albo wracam 2 tygodnie po porodzie do pracy ( w tym czasie miałam dostawać macierzyński ) a ja pracowałabym na czarno albo nie przedłuży mi umowy :P . Oj biedni pracodawcy tacy uczciwi !!!!!!!!!!!!!! oni chcą dobrze a kobiety ich w ch... robią. Nie wiem co ona sobie wyobrażała, może chciała żeby na ten czas 8 godzin dziecko schowała do szufalady albo co ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak komuś nie pasuje pracować u kogoś to do budrzetówki;) albo własną działanośc gospodarczą.... sama pracuje u prywaciarza i się obawiałam... jednak doskonale rozumiem jego pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedni pracodawcy zawsze pokrzywdzeni... az sie lezka zakrecila w oku... nasz rzad jest chory, polityka cala Polski... a najgorsze jest to, ze nawet kobiety biora strone pracodawcow... ja jeszcze nie mam dzicka, ale zastanawiam sie jak to bedzoe, gdy zajde w ciaze, na razie nawet na zwolnienie nie moge isc, bo pracuje na stanowisku sama i nikt nie moglby nie zastapic... ale gdybym zaszla w ciaze co wtedy by bylo??? mam umowe do kocna 2010 roku... zobaczymy kim okarze sie moja pracodawczynia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZDZIWIONA jak urodzisz kiedyś dziecko,czego ci szczerze życzę to dopiero będziesz zdziwiona!!!Napewno nie będziesz taka mądra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w ciąży i to bliźniaczej;) już poinformowałam pracodawcę rozpatrzcie taką sytuację: kobieta zachodzi i idzie na L4 powiedzmy od 3 miesiąca - czyli rok nie ma jej w pracy, potem 3 lata wychowawczego to już 4... a firma zatródnia np 2 kobiety... i mówicie że to łątwa sytuacja dla pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulabula
Istnieją zastępstwa........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś idzie na wychowawczy to oczywiste jest to myślę że dla dwóch stron , że po powrotu do pracy nie ma !!!!!!!!!!!! Jednak częściej zdarzają się pracodawcy dla których tydzień zwolnienia to już DRAMAT !!!!!!!!!!! Ja w szóstym miesiącu poszłam na tydzień wolnego (pierwsze L4 w życiu) i po powrocie powiedzieli mi że nie mogą sobie na takiego pracownika pozwolić :P Misiąc później zachorowałam na grype ( jak mogłam zrobić takie świństwo) i po powrocie powiedzieli że juz kogoś przyjeli na moje miejsce (zastępstwo) i mam iść na L4 do końca ciąży bo ich nie stać na dwa zusy. A co mi powiedzieli po porodzie to już pisałam .... :P Także albo miałam pecha albo wszyscy tacy są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi1
Karpiowna - a kto bedzie na twoja meryture pracował!!! a 2 tygodnie nikogo niezbawi jak ktoś chce pracować i mniec pracownika to to uszanuje!!!!!!!!!!!!!!!! dziwny z ciebie człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszyscy by uniknąc takich problemów - ja bym zatrudniała facetów hehe albo rybki albo pipki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak kobiety nie będą chciały
rodzić dzieci to będzie ujemny przyrost nmaturalny i nie będzie miał kto pracować na twoja emeryturę - założycielko topiku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o widze że juz ktos to
powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety takie sytuacje zdażają się często więc z kąd zdziwienie,że jest mały przyrost.Nad czym tu debatowac skoro kobieta w ciąży się nie liczy.A jeżeli nie ma pracy to za co ma wychowywac dzieci.Urodzi i co flaki na płot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to dobrze że urlop macierzyński zostanie wydłużony i gdyby to ode mnie zależało to zamiast becikowego wybrała bym jeszcze dwa tygodnie, ale niestety nie jest tak dobrze. Obecnie jestem w ciąży i na razie nie wiem jak to będzie gdy urodzę i skończy mi się ten urlop. Na wychowawczy się nie wybieram bo niestety z jednych poborów nie utrzymają się 3 osoby, a oddać 4 miesięczne dziecko do żłobka albo jakiejś obcej niani pod opiekę to trochę ryzykowne. Więc pomimo iż rozumiem pracodawców w sytuacji gdy sprawa dotyczy mojego dziecka wolę myśleć o nim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macierzyński powinien trwać przynajmniej rok!! To jest minimum... żeby ta matka mogła chociaż na spokojnie do roku piersią wykarmić. Ja na pewien czas karierę odstawiłam na bok. Inne rozwiązanie nie wchodziło w grę. W tej chwili jest zatrudniona osoba na moje zastępstwo. Nie żałuję tej decyzji. Nawet jezeli mój pracodawca zwolni mnie po wychowawczym (chociaż wiem ze tak nie będzie), to sie nie martwie, bo wim ze znajdę pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika, że najlepiej nie rodzić wogóle dzieci.Niestety natura tak nas skonstruowała,że tylko kobiety rodzą.Gdyby nie dzieci to ludzkość by wymarła.A jak się człwoeik zdecyduje na potomka to niestety ale trzeba też znaleźć czas aby go wychować.Ciekawe jak na ten temat wypowiadali by się mężczyźni, ktorzy zwlaniaja kobiety po macierzyńskim gdyby to oni rodzili dzieci.Ale najlepsze jest to,że tacy szefowie w swoich wlasnych domach chcą aby ich żony siedziały i opiekowały się dziećmi i jeszcze im obiady podawały jak wrócą z pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×