Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wakacje z dzieckiem, Beskid Niski, Śląski czy Bieszczady? Co polecacie?

Polecane posty

Gość gość

Kobiety, czy któraś z was była w Beskidzie Niskim, Śląskim lub Bieszczadach? Który rejon górski najbardziej polecacie? Własnie planuję wakacje z 5 latkiem i nie mogę się zdecydować gdzie pojechać. Nie interesują mnie hotele, spa, baseny etc., zależy mi przede wszystkim na walorach przyrodniczych, fajnych szlakach, pięknych widokach, nieobleganych turystycznie miejscowościach i atrakcjach tj. stadnina koni, mini zoo, pomnikach przyrody, zamkach itp. Możecie podzielić się opiniami gdzie byłyście i co wam się podobało? Byłabym bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beskid Śląski, okolice Żywca. Z jednej strony Barania Góra, a z drugiej Babia. Cudne widoki, dużo łatwych tras. Są tutaj niedawno odnowione bunkry z czasów II wojny światowej z działami, więc chłopcu na pewno się spodoba. W Żywcu (chociaż polecam mieszkanie w jakiejś wiosce bardziej na południe niż w tym mieście oczywiście) jest jezioro Żywieckie na którym możesz wynająć żaglówkę czy rowerek wodny. W samym mieście jest śliczny park przy zamku z malutkim mini zoo i parkiem miniatur, w zamku jest oczywiście muzeum. Niedaleko Żywca jest góra Żar gdzie często latają lotnie i szybowce, jest kolej linowa, park linowy dla dzieci, po zmierzchu można zobaczyć tam panoramę Bielska-Białej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos jeszcze sie wypowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieniny,można pojeździć rowerami,zaglądnąć na Słowacje,obok Nidzica ,spłynąc można tratwami Przełomem Dunajca,zaglądnąc do miast w okolicy,świetna wyprawa do Wąwozu Homole i powrót np górami do Szczawnicy,ładny Park Zdrojowy.ogólnie raczej cisza i spokój, albo Krynica i okolice,pełno fajnych szlaków,w Muszynie obok,można się w basenach kąpać-wcześniej trzeba na necie posiedzieć i sobie przygotować pobyt,i ewentulanie coś na brak pogody sprzyjającej dreptaniu Bieszczady,,,,jak dla mnie są nadal zbyt zapyziałe,ale niewątpliwie piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki za odpowiedz :) W Pieninach bylismy 3 lata temu i widzieliśmy to wszystko o czym piszesz, są piekne :) A mi świtają Bieszczady bardzo! są dzikie, cudowne no i mało turystów na szlakach. A dlaczego piszesz zapyziałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie polecisz z dzieckiem za granicę?niech zobaczy troszkę świata a nie tylko ta okropna PL :o Generalnie to ja nie lubię wakacji w PL w tym roku wybieramy sie z mężem i z 11 mc córka na Krete ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okropna Polska? Grzeszysz kobieto! Polska jest piękna, pod warunkiem, że ktoś chce zobaczyć coś więcej niż tylko plażę i nie ogranicza się jedynie do trasy hotel - deptak - Bałtyk. Ty preferujesz wyjazd zagraniczne i leżenie plackiem na plaży, a my kochamy aktywny wypoczynek i wspinaczki górskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaM87
W Beskidzie Niskim mieszkam, kilkakrotnie byłam w Bieszczadach i może dlatego wybieram morze ;p tak dla zmiany klimatu ;) mamy swoją ulubioną miejscowość - Dębki - i co jakiś czas staramy się tam wybrać... Nocujemy w różnych miejscach, które szukamy w Internecie: http://www.mojeurlopy.pl/noclegi/debki Swoją popularność Dębki zawdzięczają unikalnej przyrodzie, piękne wydmy porośnięte lasem sosnowym oddają świeżą bryzę o sosnowym zapachu. W okolicy rośnie wiele unikatowych gatunków krzewów i roślin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślałaś nad Sudetami? Tam są Błędne skały, Szczeliniec Wielki, a i do Kłodzka blisko. Tamtejsza twierdza może być atrakcją dla 5 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MagdaM87 możesz coś opowiedzieć o Beskidzie Niskim? co warto zobaczyć, na jaki szlak wyruszyć, w jakiej miejscowości szukać pokoju? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj [20:30 tu autorka - ja mieszkam w okolicy Sudetów i wszystko o czym piszesz zwiedzilismy:) dokładnie: góry Stołowe, góry Sowie, Izerskie, Karkonosze, masyw Śnieżnika oraz Tatry (niecałe), Pieniny, Beskid Żywiecki i zostały nam jedynie te o których napisałam w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżessicca
Też polecam Sudety. Nieodkryte i fascynujące. A noclegi polecam z bookapart. com, bo mają niesamowite oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno szukałam dobrego i taniego (choć wiem, że to rzadko idzie w parze ;) noclegu w miejscowości Zakopane, Znalazłam fajną stronkę http://otonoc.pl/noclegi-zakopane z zaskakująco dużą ilością noclegów w Polsce i fajną usługą - lokalizacja najbliższego noclegu w miejscowości. Takie coś widziałam tylko na booking ale booking znowu ma dużo mniej hoteli niż ta http://otonoc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam miejscowość Tylicz w Beskidzie Sądeckim - nie jest to Śląski czy Niski ale też jest ładnie. Mała miejscowość - jest mini zoo, stadnina koni, super plac zabaw dla dzieci, źródło wody, mega ścieżka kontemplacyjna przy kościele i Golgota (jak jesteś katoliczką polecam), 2 cerkwie, gdzie ksiądz proboszcz oprowadza, małe muzeum regionalne, blisko Krynica Zdrój a tam moc atrakcji, z Góry Parkowej można przejść przez Huzary do Tylicza. Byłam w Tyliczu wielokrotnie. Polecam pensjonat Jaworzynka. Prowadzi go małżeństwo, które ma uwaga ...10 dzieci!! Już dorosłych. Niesamowita rodzina, mega dobrzy dla gości, pyszne jedzenie i cenowo nie ma źle. Autorko nie wypowiadam się ogólnie na forach, tylko czytam, ale stwierdziłam, że muszę napisać o Tyliczu. POLECAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie okolice Ustronia są bardzo atrakcyjne, widoki tam są piękne, pokoje hotelowe można sobie w dobrej cenie zamówić np. w http://www.sielanka.ustron.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabierz dziewczynę w Bieszczady. Polecam Ci nocleg tutaj domki-bieszczady.pl. To bardzo romantyczne miejsce. Cicha okolica, piękne widoki. To blisko Polańczyka i Soliny, więc będziesz mógł zabrać ja na wycieczkę. Myślę, że się jej spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zdecydujesz się na Beskid Śląski i chciałabyś z dogodnych warunkach spędzić czas to polecam Ci szczerze hotel z wyższej półki w Istebnej Zagroń: http://istebna.org Z tamtąd jest blisko na okoliczne szlaki, w sam raz na wakacje z rodzinką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z moimi dzieciakami pojechałam do Bukowca, mieszkaliśmy w domku letniskowym "Słoneczna Chatka". Jak dla mnie super warunki, ogrodzona posesja gdzie dzieciaki miały się gdzie bawić, niedaleko rzeka Solinka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja napiszę krótko: www.wierchomla.com.pl - tak są wszystkie informacje o najlepszym ośrodku wypoczynkowym w polskich górach na wypady rodzin z dziećmi w każdym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My byliśmy na Krzyżówce 4km od Krynicy Zdrój, Gawęcówka u Jasia i Małgosi. Latem basen z podgrzewaną wodą, zimą stok za domem, pyszne jedzenie i wspaniali właściciele pensjonatu. Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beskid! Świetne miejsca są tam dla dzieci, my w ubiegłym roku bylismy w Bielsko Białej, a nocowaliśmy w Szczyrku w hotelu Orzeł Biały. Zrobilismy sobie dłuższą wycieczkę, dzieci zadowolone, my także. A co do hotelu - polecam, bo ma wiele miejsc dobrych dla dzieci, dodatkowo dobre jedzenie i ładne, czyste pokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go383

a może tylicz albo krynica? Zerknij sobie na www.tylicz.eu, tam jest dużo atrakcyjnych ofert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja w tym roku bylam z dzieckiem w Mirowie i polecam www.noclegimirow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Jeśli chodzi o sprawdzone biuro podróży to doradzić mogę Beskidzkie Centrum Turystyki Beskid Travel w Żywcu www.beskidytravel.com.pl/ Pomogą turystom znaleźć fantastyczne miejsca w Beskidach. My z nimi już w kilka miejsc pojechaliśmy i chwalimy ich sobie bardzo, za profesjonalizm i dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×