Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciężarówka

zwolnienie lakarskie na czas ciąży.

Polecane posty

Gość Ciężarówka

Pytanie kieruję do dziewczyn przebywających na zwolnieniu lekarskim w okresie ciązy: co powedziałyście lekarzowi aby dostać zwolnienie? Czy lekarz ma prawo nam odmówić? czy muszę się źle czuć czy wystarczy ze mam pracę, która w czasie ciązy jest bardzo niewkazana a pracodawca nie ma zamiaru przenieśc mnie do innej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka
dziewczyny prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy,że przedstawisz lekarzowi,że praca,w której jesteś zatrudniona jest za ciężka na to aby pracować w ciąży.Ja pracowałam tylko przez 1,5 miesiąca ciąży,bo praca ta była za ciężka na mój odmienny stan.Poza tym zawsze możesz powiedzieć,że nie czujesz się za dobrze,a to przeszkadza Ci w wykonywaniu Twojej pracy,ale nie sądzę,żeby jakikolwiek lekarz chciał mieć na sumieniu dzidzię jeśli coś by jej się stało.Dlatego nic się nie bój i załatwiaj szybko sprawę.Pamiętaj,że najważniejsze jest dziecko i dbaj o siebie. Z pozdrowieniami-inna ciężarówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12 godzin przy kompie
wykluczone, u mnie wszystki ciezarne chodzą na zwolninei bo kierownik mysli ze po 12 przy kompie bedą pracowac, nie ma nic do zaproponowania więc chodzą na zwolnienia i sie nie dziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
Dzięki Gosia :) Czy ktoś jeszcze się wypowie w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka
Ja mam pracę zmianową, w godzinach 6-14 i 14 do 22. ( teraz to komplikuje sprawę bo mam tak duża potrzebę znu ze chodze spac o 19-tej i zdaza mi się spac do 9 rano!) Przez 8 godzin pracuję przy komputerze ale w pozycji stojącej. W dodatku mam tak duzo pracy ze cały czas biegam. Do tego stres. Nie wiem jednak czy to wystarczy by dostac zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo stanie przy komputerze przez 8 godzin uprawnia Cię do tego,żeby otrzymać zwolnienie jeśli pracodawca nie ma Cię gdzie przenieść,bo przy komputerze można siedzieć w ciąży góra 4 godziny,także idź i wymuś na nim zwolnienie choć nie sądzę,żeby to był problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeszcze inna ciezarowka
chodze do lekarza "panstwowo" i moj gin. nawet nie pytał czym sie zajmuje tylko zapytał czy chce zwolnienie!!!W razie potrzeby mam poprostu powiedziec,a on wystawi,tak wiec mysle,ze w Twoim przypadku dostaniesz je bez problemu! Pozdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu ze zwolnieniami w ciąży. Wszystkie moje cieżarne koleżanki chodza na zwolnienie - żadna nie che ryzykować problemów. Kiedyś, ale to było daaaaawno, dawno temu (12lat temu), gdy byłam w ciąży lekarka z przychodni powiedziała mi, że ciąża to nie choroba a stan fizjologiczny. W ogóle była beznadziejna, chamska , a ten incydent przeciążył szalę- poszłam do innego i z miejsca dostałam zwolnienie. Wątpieżeby w dzisiejszych czasach ktoś robił Ci problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×