Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Najlepsze słodziki

Polecane posty

Gość gość

Może jakieś opinie? Przymierzam się do zakupu better stevia, z tym że jest on dość drogi, ale mam nadzieję, że lepszy w smaku niż lidlowy słodzik na bazie cyklaminianu sodu za 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stevia jest zdrowa. Nie powoduje raka i nowotworów jak aspartam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aspartam w niewielkich ilosciach tez pewnie nie; komentujcie smak. Chodzi mi o stewię z firmy Better stevia 200 tabletek/opak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ksylitol-warto poczytać i zacząc stosować. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś miał stevie co pisało że jest na bazie jakiegoś związku alkocholu to odradzam, w ogóle nie słodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za paranoja z tymi słodzikami, ile wy słodzicie? Ja pije dwie kawy dziennie z łyżeczką cukru nie uważam żeby to był główny powód mojej nadwagi. Tyjemy od nadmiaru ciastek, cukierków, chipsów i przetworzonej żywności, a nie od kilku łyżeczek cukru. A stewia jest niesmaczna, kawa mi nie smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale używasz better stevi? bo o nią pytam. Cukier ma wysokie ig, a ja pije sporo herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak to była - tabletki, ale każda stevia ma gorzki chemiczny posmak. to ogranicz słodzenie herbaty, zamiast faszerować sie chemią. a zielona herbata czy woda są pyszne bez cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy rodzaj słodziku naturalnego może smakować lepiej lub gorzej w zależności od producenta. Najlepszy smak ma ksylitol, ale to jednak prawie połowa kalorii cukru białego. Na dodatek w większych ilościach może powodować biegunkę. Stewia naturalna mało komu smakuje, znacznie lepsze są słodziki z ekstraktem glikozydów stewiolowych. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest dobry erytrytol ze stewią (ma 0 kcal). Najlepszym rozwiązaniem jest czysty erytrytol, ale ten jest najdroższy. 1 kg erytrytolu kosztuje około 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jednak wybiorę erytrytol. W moim przypadku wystarczy max. 1,5kg miesięcznie, więc nie jest to jakaś tragedia cenowa, skoro to takie nieszkodliwe, dietetyczne i dobre w smaku jak zwykły cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co my slicie o erytrytolu firmy Intenson? W jednym sklepie znalazłam kilogram za 28zl. Napisane jest: 100% erytrytol. Niepokoi mnie tylko sformułowanie"słodzik na bazie erytrytolu" w opisie, a nie po prostu "erytrytol"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aqua marine mogłabys zerknąć na ertrytol Intenson?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli to czysty erytrytol, powinien być w porządku. Pamiętaj tylko, że on jest odrobinę mniej słodki niż cukier i będziesz musiała go używać o 1/4 więcej niż cukru. Ja nie spotkałam jeszcze czystego erytrytolu, który by smakował źle. Edit: podany skład wskazuje, że rzeczywiście jest to 100% erytrytol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słodzika Better stevia nie próbowałam, ale sama korzystam z firmy Camarra i jest ok. Cena też nie jest zabójcza, bo za opakowanie 300 tabletek, płace jakoś 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupilam erytrytol, i tak jest lepszy od sztucznych slodzików, ale identycznie jak cukier to on nie smakuje (jak sprobowac na sucho to jest wrazenie lekkiego chlodu), a erytrytol+steiwa smakuje lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszedzie pisza ze nie wywoluje efektow przeczyszczajacych a na opakowaniu mego jest napisane ze wywoluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moge odsprzedac ten erytrytol za pół ceny, kilogram- 25 zł, taniej nie znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wywoluje w nadmiernych ilościach, jeśli ktoś cierpi na problemy z układem pokarmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio sprzedam kilogram za 25 zl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie wiem, który jest najlepszy, bo teraz jest tak ogromny wybór wszelkich słodzików, że głowa mała.. :D Staram się różnicować i co jakiś czas zamawiam różne. http://www.guiltfree.pl/pl/370-slodziki Tutaj mają ogromne ilości. Do wyboru, do koloru.. różne warianty, postacie (sypkie, płynne). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam już różne, ale najbardziej lubie sussina lub stevia. Zamawiam sobie z apteki z dużą ilością produktów dla diabetyków, bo tam jest największy wybór i można porównać produkty http://www.apteko.pl/slodziki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej sprawdzony erytrol w super cenie kupuje od kilku lat w sklepie internetowym upieczchleb. cena i jakosc nie do przebicia. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z reguły słodzę ksylitolem i zamawiam zawsze przy zakupach w sklepie Krukam. Kupuję 3 kg opakowanie i wystarcza na naprawdę długo. Zawsze to zdrowszy zamiennik cukru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polskanightingale
Ja polecam słodzik Splenda. Dzięki niemu ograniczyłam spożycie cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×