Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie mam w domu zdrowego jedzenia

Polecane posty

Gość gość

Mam 15 lat, chcę się odżywiać zdrowo, ale to jest niemożliwe w moim domu. Zawsze są kupowane słodycze które mnie kuszą. Białe pieczywo, tłuste wędliny, do obiadu zawsze smażone frytki. Do picia jedynie woda gazowana i cola. Oczywiście gdy mam jakieś pieniądze kupie sobie zwykłą wodę idąc do szkoły czy jabłko. Jednak nie jest to za często bo nie dostaję kieszonkowych. Raz gdy kupiłam sobie owoce bo chciałam zrobić sałatkę owocową usłyszałam że się odchudzam, w domu jest jedzenie a ja tylko wydaję pieniądze. Próbowałam prosić żeby kupowali mi zdrowsze jedzenie, teraz przecież nie mogę tak po prostu przestać jeść. Ja chcę tylko się zdrowo odżywiać. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- jesli chodzi o słodycze, które cię kuszą - musisz się oprzeć :P - napoje gazowane - zamiast tego rób sobie herbatę, herbatę z cytryną, wodę z cytryną + mięta (mięte możesz sobie zerwać latem i nawet zasuszyć, rośnie dziko w różnych miejscach). możesz sobie nalewać do butelki po wodzie i brać takie picie ze sobą (zamiast napojów). - latem masz możliwość nazrywać sobie owoców leśnych, o ile będzie ci sie chciało - ale będzie za darmo :P - chleb nie jest aż tak zabójczy :P ale może masz ser w domu? + ogórek czy jakiekolwiek inne warzywo?? i będą kanapki bez mięcha (które pewnie i tak jest słabe napompowane.. :( ) z tanich dobrych rzeczy: tarkowane jabłko + cynamon tarkowana marchewka + jabłko placki ziemniaczane ze szczypiorkiem krótko mówiąc dopóki mieszkasz z rodzicami musisz jakoś próbować kombinować z tego co jest w lodówce, omijać rzeczy których nie chcesz jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza W
Potrzebujesz prawdziwej zmiany! A zmiany to specjalność, które trzeba się tylko nauczyć. Zacznij od porządnego sniadania o poranku czyli jajecznica z pomidorem i 1 tostem z chleba pełnoziarnistego. Wspaniałym dodatkiem do tego b y była ciepła woda z cytryną o poranku, Działa cuda bo sama testuje od 1,5 miesiąca. czuje dzięki temu więcej energii i moja cera się znacząco wygładziła. Ocywiście taka woda przyspiesza znacząco nasz metabolizm tak jak mówią http://dietoholicy.pl i muszę się z nimi zgozić. Dali mi ogrom wspaniałej wiedzy i dosłownie takich metod ze nikt z was pewnie o nich nie słyszał... dużo by tu pisać. zapiszcie się i korzystajcie z ch wspaniałej pracy. Szacunek dla http://dietoholicy.pl ze jednak dalej istnieją takie strny gdzie na prawdę starają nam się rpzekazac rzetelną i sprawdzoną wiedzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokaż to co napisałaś swojej mamie, porozmawiajcie o tym. Idź z rodzicami na zakupy, buntuj się. Masz zdrowe zęby? Wymuś na mamie wizytę u stomatologa i tam w jej obecności powiedz jakie ilości słodyczy serwują ci rodzice, porozmawiaj z pedagogiem szkolnym o tym, taki pedagog moze wezwać rodziców i porozmawiać. Zawstydzaj rodziców przy ich znajomych, że nie jadają warzyw, owoców, że żywią się fast foodami. No chyba że jest problem alkoholowy w twoim domu, to będzie trudno do nich dotrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnych masz rodziców...sama musisz sie prosic zeby cie zdrowiej karmili. Nie jeden rodzic chcialby zeby jego dziecko miało taka swiadomosc. Jesrescie z duzego miasta czy ze wsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze,kiepsko...co do zdrowszego jedzenia które pewnie masz w domu polecam jajka,najlepiej na miękko,są bardzo zdrowe.Ziemniaki z wody,nie polane żadnym tłuszczem,do nich sadzone jajeczko albo rybka.Kasze są bardzo zdrowe i tanie(oprócz manny).Dziwnych masz rodziców...przeciez od takiego niezdrowego żywienia dostaniesz anemii,bo będzie ci brakowac witamin i żelaza...powiedz mamie np ze miałas w szkole lekcje o zdrowym odżywianiu i chcesz jesc zdrowiej,noz kurcze,żeby dziecku owoców żałować,współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×