Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajanek02

Bukiet na zareczyny

Polecane posty

Gość kajanek02

Dziewczyny doradzcie prosze bo jestem zielony.. Jaki bukiet na zareczyny i na jaki palec ktorej reki daje sie pierscionek?;D dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zareczyny dostalam wielkiego misia zamiast kwiatow, bo w sumie kwiaty zaraz uschna i przedzej czy pozniej i tak pojda do kosza a moj misiek stoi i usmiecha sie do mnie jak jestem smutna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowany85
Mam ten sam problem.. Jeszcze nie wiem z ilu róż bukiet kupic i jak ukleknac? na jednym czy dwoch kolanach? dzieki dziewczynyh za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuźwa kupcie takie kwiaty
jak wasze laski lubią ja np nienawidzę czerwonych róż a wy skoro się chcecie oświadczać, to jakie dziewczyna lubi kwiaty chyba wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moich rodziców o zdanie
nie pytaliśmy. Po prostu poinformowaliśmy ich, że chcemy się pobrać. Żadnych bukietów ani bombonierek. I nie było padania na kolana nawet przez narzeczoną ;) bo umarłaby ze śmiechu :D Byliśmy wtedy oboje od dawna samodzielni, po studiach, więc nie mieliśmy ochoty robić szopki. Moja znajoma ma do dziś przechlapane (kilka lat po ślubie), bo ojczym i mamusia nie moga jej wybaczyć, że nie zmusiła męża do "proszenia o rączkę". Mamusia i ojczym życzyli sobie zostać poproszeni oficjalnie o rękę dziewczyny + zgodę na ślub, z kwiatami i flaszką ofkors. Młodzi tymczasem nie mieli ochoty robić z siebie pajaców - byli po trzydziestce, od dawna samodzielni. Ale rodzice się nabzdyczyli, że "nie szanują tradycji". Ot, głupota + klapki na oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od upodobań twojej wybranki - nie każda dziewczyna lubi róże, to bardzo "pospolite" kwiaty, choć pięknie się prezentują. Klękać nie musisz koniecznie, a jeżeli już to zdecydowanie na jedno kolano (obojętne które:) ). Jeżeli oświadczasz się przy rodzicach (czyli tradycyjnie) warto pomyśleć o drobnym upominku dla rodziców narzeczonej (dla mamy bukiet, dla taty może być trunek, o ile jest pijący).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pierścionka - w naszej kulturze nosi się na serdecznym palcu prawej ręki (później często razem z obrączką). Na Zachodzie nosi się na lewym (obrączkę również).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziamadziamadzia
a ja byłam szczęśliwa jak mój ukochany klęknął przede mną z bukietem róż i małym pudełeczkiem... najpiękniejsza chwila na świecie :) :) :) potem pojechaliśmy do moich rodziców (mama dostała mały bukiet, tata jakiś alkohol) i mój narzeczony zapytał, czy wyrażają zgodę na nasz ślub... i to są bardzo piękne chwile, bardzo podniosłe i zostające na całe życie pięknym wspomnieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oświadczasz się na osobności. Gdy jesteście we dwoje. Po prostu pytasz "Kocham Cię, i z Tobą właśnie chcę spędzić resztę swojego życia. Czy zgodzisz się zostać moją żoną?" - i podajesz jej otwarte pudełeczko z pierścionkiem. Kwiaty nie są potrzebne. I żadnego padania na kolana. nie każdy tak by chciał. mi się to akurat nie podoba. bez kwiatów, bez klękania....:O u mnie był tak że narzeczony klęknął poprosił mnie o rękę założył pierścionek. później zapytał rodziców czy wyrażaja zgode na ślub, dał mamie kwiaty, ojcu alkohol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam pierścionek podczas zagranicznego pobytu w pracy, po krótkim pobycie w Polsce, bez kwiatów ( bo narzeczony był po nocce) i klekania. Przytulil mnie, dał pudełeczko i zapytał czy zostanę jego żona. Było cudnie , aczkolwiek uważam, że kwiaty były pięknym dodatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×