Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość desperatkaaa

Jak zmienić pracę

Polecane posty

Gość desperatkaaa

Mam umowę o pracę ważną do końca marca 2014r. Z różnych powodów chcę zmienić pracę, chociaż szef (co prawda nieoficjalnie) przebąkuje o tym, że chce mi tę umowę przedłużyć. Ja jednak chciałabym poszukać czegoś nowego. Mam ten komfort, że mam jeszcze trochę czasu żeby się rozejrzeć po rynku. Pytanie tylko - jak? Zupełnie nie wiem od czego zacząć. Wysyłać już teraz z CV z informacją, że pracuję jeszcze 2 miesiące? Czy porozmawiać z obecnym szefem czy powiedzieć mu dopiero jak coś znajdę? (pewnym utrudnieniem jest fakt, że obecny szef cały czas powtarza, że nie chciałby, żebym odeszła, itd.). Proszę o jakieś rady/wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zmienić? Szukać w necie ogłoszeń i aplikować. Z pracą teraz jest ciężko, nie wiem jakie masz doświadczenie i wykształcenie, ale wystarczy popatrzeć na ogłoszenia nawet te lokalne i będziesz wiedzieć kogo teraz poszukują. Pamiętaj jednak, zawsze można trafić gorzej, nie tylko finansowo, bo dużo osób wykorzystuje to, że jest duże bezrobocie, żeby nie okazało się, że dadzą te 1680 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wysylaj cv z data zatrudnienia od, nie mow szefowi ze chcesz prace zmienic i ze czegos szukasz bo jeszcze sie wkurzy i cie zwolni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja rada - szukaj już teraz. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie, bo większy wybór będziesz miała i pogląd na sytuację na rynku pracy. Na blogu tomastest.eu masz tekst z poradami Poszukiwanie nowej lepszej pracy - jak szukać, żeby nie wzbudzać podejrzeń. :) Nie jesteś jedyna, która chce lepiej dla siebie. I wiesz co? Tak trzymaj! Jak masz możliwość, idź tam, gdzie Tobie będzie najlepiej. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS: wpisz w CV że pracujesz od.... do: obecnie. I tyle. Jak będą Cię chcieli, to zaproszą na rozmowę. Z szefem radzę nie rozmawiać, dopóki się nie zorientujesz jak jest z rynkiem pracy tam, gdzie szukasz. Jak się zorientujesz, powiedz mu, że chcesz odejść bo firma x ma lepszą propozycję. Zwłaszcza, jeśli masz kogoś np. przeszkolić na swoje stanowisko, zanim odejdziesz. Lepiej nie palić za sobą mostów i rozstać się w dobrej atmosferze z obecnym pracodawcą. Nigdy nic nie wiadomo.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatkaaa
Dziękuję bardzo za rady. Z tym szefem to mam największy dylemat. Pracuję z nim od kilku lat i zawsze był bardzo w porządku. Teraz przebąkuje o tym, jakie to będę miała warunki po tym, jak zakończy się obecna umowa (ale jeszcze nie powiedział nic konkretnego). Chciałabym być fair, więc trudno mi udawać, że nadal jestem zainteresowana współpracą... Co do wysyłania CV - czy mogę tam nie umieszczać nazwy obecnej firmy? Tylko stanowisko + zakres obowiązków. Czy mogę napisać też, że z uwagi na obecne zobowiązania zawodowe proszę o kontakt mailowy? Bądź ewentualny telefon dopiero po godz. 16.00? (trudno byłoby mi w obecnej pracy rozmawiać na temat następnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cza1234
Racja lepiej rozejść się w zgodzie z byłym pracodawcą..lecz ja na twoim miejscu nie zastanawiałabym się ani minuty,aby podjąć inna ,lepszą dla ciebie pracę..lecz najpierw popytaj w miarę możliwości od kogoś jak to wygląda od "zaplecza"..bo z g***a w g***o się pchać to coś nie hallo...wiem coś o tym..siedzę w swojej pracy już 5 lat,zapierniczam jak głupia za nędzną kase..kiedy mój kierownik zaproponował mi stanowisko kierownicze ,wepchał się ktoś kto ma znajomości ,i została inna osoba która ma rok stażu..poczułam się jak śmieć..przemyślałam sprawę ,wiedziałam że to niesprawiedliwe ale co mogłam zrobić..dziś na swoja pracę nie mogę patrzeć pracuje bo muszę..ale zrozumiałam tez że muszę o swoje walczyć tyle ile mam tchu..dlatego mówię ci..nie zważaj na swego szefa bo jaki on by nie był to zawsze będzie myślał z korzyścią dla siebie samego..a no i powinnaś podać ze aktualnie pracujesz..od dnia..do nadal zatrudniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatkaaa
Hmmm.... oczywiście, macie rację. To dla mnie trudny moment, pracuję od lat w tym samym miejscu, czuję, że powinnam coś zmienić, ale zupełnie nie wiem, jak się za to zabrać. No i ten dylemat, żeby zachować się fair i nie zostawić smrodu po sobie. Ponawiam pytanie o jeszcze jedną kwestię: co do wysyłania CV - czy mogę tam nie umieszczać nazwy obecnej firmy? Tylko stanowisko + zakres obowiązków. Czy mogę napisać też, że z uwagi na obecne zobowiązania zawodowe proszę o kontakt mailowy? Bądź ewentualny telefon dopiero po godz. 16.00? (trudno byłoby mi w obecnej pracy rozmawiać na temat następnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej ciężko będzie Ci w tych godzinach umówić sie na spotkanie w sprawie pracy...skoro pracujesz do 16... Wysyłaj CV z info by sie z Tobą kontaktować przez maila,albo po godz 16.a jak będziesz miała już coś konkretnego na oku zawsze możesz wziąć dzień wolnego i wtedy iść na rozmowę... W CV lepiej nie podawać obecnego miejsca pracy bo co będzie jeśli np.wyślesz CV do swojej pracy.?Nie zawsze firmy podają nazwę firmy... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie jak napiszesz kontakt po 16 to trochę się przekreślisz, no wiesz albo szukasz albo nie, jak powie, że praca od lutego, a Ty nie, bo mam do marca umowę, to powie po co wysyłasz, jest wiele osób na jedno miejsce, no chyba, że masz super wykształcenie i doświadczenie poza tym możesz podać komórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatkaaa
Tak właśnie myślałam, że jak już będzie tak daleko w tych moich poszukiwaniach i dojdzie do rozmowy kwalifikacyjnej, to wezmę urlop. Co do ostatniego - to kiedy mam wysyłać aplikacje? W marcu? Chyba trochę za późno? Mam do marca umowę, ale wysyłam już teraz żeby coś znaleźć. Tym bardziej, że to może potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cza1234
moim zdaniem nie ma opcji żebyś pisała ze po 16..laska każdy cię oleje..zaufaj musisz być dostępna..zaryzykuj jak ktoś zadzwoni do ciebie z obcego nr.to wyjdz do toalety albo coś innego wymyśl ,telefon w kieszeń na wibre ,i jechana jak ktoś zadzwoni..masz możliwość zawsze szybko oddzwonić przecież..bo tak to bedziesz tam siedzieć do zasranej śmierci..daj sobie szanse..jeśli naprawde o tym poważnie myślisz..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatkaaa
Tak, masz rację. Myślę o tym poważnie, ale boję się, że nic nie znajdę i wyląduję na bezrobociu! Tego boję się najbardziej. Tak więc tkwię i trzymam się tego, co mam. Bo lepsze to niż nic. Boję się też takiej sytuacji, kiedy obecny szef zapyta czy po zakończeniu obecnej umowy chcę kontynuować współpracę (zdarzały się takie rozmowy w firmie). Mam udawać, że tak, w międzyczasie szukać innego zajęcia, czy powiedzieć, że rozważam możliwość odejścia? Wiem, że to może być strzał w stopę, ale wiem też, że odejście bez żadnej wcześniejszej informacji skomplikowałoby sytuację w firmie. Słowem - chcę znaleźć coś lepszego, ale chcę też odejść z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam blog mojego przyjaciela, timetochange pl Naprawdę warto poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej rozejrzeć się po ogłoszeniach w Internecie , znam stronę, gdzie jest dużo ciekawych ogłoszeń, portal nazywa się rekrutacyjna rewolucja. Ja szybko znalazłam pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zarejestrowałam na rekrutacyjna rewolucja i pracodawca sam się ze mną skontaktował. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam odwiedzić rekrutacyjnarewolucja.pl, strona z wieloma ofertami godnymi uwagi, które mogą przyciągnąć każdego! warto spróbować oghii ma rację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandana
Kobieta z którą warto porozmawiać - http://joannakonieczna.pl/ Temat zmiany pracy jest trudny. Zazwyczaj nie chcemy zmian, bo nie mamy ochoty na naukę, rozwój i tak siedzimy w miejscu. Tą podstawą jest tutaj decyzja - radzę pogadać z coachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zmienic prace? moim zdaniem nie wystarczy jedynie wysylac cv, ale tez rozwijac sie - polecam bardzo naukę jęztkow. Ja uczeszczam do http://www.makilen.pl i jestem bardzo zadowolona. Czuje,że duzo sie ucze i to potem zaowocuje podczas poszukiwania pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to proste! wejdź na rekrutacyjnarewolucja.pl i aplikuj! na prawdę warto odwiedzić tę stronę! wiele ofert znajdziesz coś dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj bardziej podajecie te strony z ofertami pracy, bardzo fajnie i dziękuję :) ale ja bym się chciała w sumie dowiedzieć coś takiego jak to w pracy powiedzieć, że mam np. jakąś rozmowę kwalifikacyjną i chciałbym wziąć sobie 1 dzień wolnego..Ktoś już był w takiej podobnej sytuacji ? Może mi ktoś coś na ten temat doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak wyżej polecam stronę rekrutacyjna rewolucja, dużo ogłoszeń i ciekawe oferty pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam pawlik
Myłem kilka razy na takich spotkaniach motywujących - pomogło. Wiele daje jeśli poznacie osoby, które miały podobny problem z niego szczęśliwie wyszły. Zresztą dobry mówca motywacyjny również potrafi wiele spraw człowiekowi wyjaśnić i odwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania kielczyk
Ja byłam u niego w marcu - http://maciejpodhajski.com/produkt/szkolenie-warszawa-30maj/ Możecie spróbować, następny termin ma w lipcu. Poznałam wiele osób z podobnymi problemami - w sumie to dzięki rozmowie, argumentom, udało się wiele zmienić w moim życiu - nawet inaczej na nie patrzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim musisz się zastanowić co tak naprawdę chcesz robić, skoro dotychczasowa praca ci nie odpowiada. Ja długo nie mogłam znaleźć swojego miejsca, dlatego w pewnym momencie zdecydowaliśmy z mężem o rozpoczęciu własnej działalności - myjni samochodowej (http://www.klimres.pl/), bo to przyszłosciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze chciałabyś założyć własną działaność gospodarczą? Tylko to musiałabyś się zdecydować na coś konkretnego. I poszukać dobrego biura rachunkowego (http://www.adamus.net.pl/), które ogarni ci te cała papierologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie popieram, przy rozkręcaniu własnej działaności warto oddać sprawy związane z rozliczeniami, podatkami itd pod opiek biura rachunkowego (http://www.delta.waw.pl/). Wtedy ma sie spokojną głowę, ze wszystko jest odpowiednio zrobione i można znajmować się własnymi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria kielczyk
Ktoś jeszcze będzie na lipcowym terminie u Podhajskiego? Dajcie na siebie namiary - jadę z daleka, fajnie by było mieć na miejscu jakiś kontakt. Wiele sobie obiecuję po tych spotkaniach. Koleżanka była na poprzednim terminie - to ona mnie do tego zachęciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×