Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Antylologia

Jak znaleźć pracę posiadając tylko podstawowe wykształcenie?

Polecane posty

Gość Antylologia

Nie proszę, żeby mnie tu oczerniano czy też oceniano. Mam 20 lat i ukończyłam tylko gimnazjum. Oczywiście chcę uzupełnić wykształcenie, lecz na razie nie mam na to pieniędzy. I tu pojawia się moje pytanie: Czy osoba bez wykształcenia może znaleźć pracę? Czy komuś to się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie po prostu wchodzisz na neta i wyszukujesz wszystkie firmy np sprzatajace produkcyjne itd (praca raczej fizyczna) i wysylam im aplikacje tzn cv i list motywacyjny najwazniejsze zeby list motywacyjny brzmial tak iz mimo braku wyksztalcenia i doswiadczenia zawodowego uznali ze hca bys byla ich pracownikiem. druga sprawa to sie nie poddawac. ja wstawalam rano najpierwsz przegladalam ogloszenia a potem sama wyszukiwalam firmy i mimo ze nie oglaszali sie wysylalam cv i powiem ci ze nigdy nie szukalam pracy dluzej niz tydzien i ze w zasadzie nigdy tez nie udalo mi sie dostac pracy z ukazujacych sie ogloszen lecz wlasnie dzwonili do mnie z tych firm ktore ja znalazlam i pierwsza zaproponowalam im chec zostania ich pracownikiem. ponadto w twoim wieku bardzo czesto mozna znalezc prace jako hosstesa. Nie wiem skad jestes bo napewno znacznie latwiej by ci bylo gdybys mieszkala w miescie lub blisko duzego miasta pozdrawiam i trzymam kciuki))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antylologia
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety mieszkam na wsi i być może to jest główny problem. Kiedy starałam się o pracę jako opiekunka do dziecka i jeździłam na rozmowy kwalifikacyjne, wszystko było w porządku, tylko kiedy rodzic dowiadywał się, że nie jestem "tutejsza", to od razu dziękował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie zostaje ci fizyczna praca, przy komputerze dorabianie albo akcje typu hostessa na promocje. Mozesz ulotki nosić tez albo prace sezonowe. Mozesz pisac teksty itd no nie wiemy co potrafisz jak wyglądasz zachowujesz sie masz predyspozycje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na wsi..to kiepsko.. Zostaje praca w domu przy komputerze-ale początki sa trudne no i np sprzątanie w okolicznych firmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jak mieszkasz na wsi to
bedzie problem, chyba że będziesz miała szczęście. Ja mieszkam na wsi, mam średnie wykształcenie, studiuję zaocznie i od 2 lat szukam pracy jakiejkolwiek, nawet na kasie czy sprzątanie a nawet pomoc w ogródku i co? i nic :o Jak skończę studia to oczywiście też nigdzie mnie nie przyjmą bo nie mam doświadczenia :o Ciekawe gdzie niby mam go zdobyć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaiaiaaa
Super pracy nie znajdziesz ale w jakiś fabrykach czy coś pewnie. Sama mam 21 lat i kończę właśnie LO zaocznie -dużo osób z mojej klasy ma prace. Niektóre LO są darmowe więc się dowiedz o te w twojej okolicy ( ja w swojej mam 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antylologia
U mnie jest jedna szkoła dla dorosłych w najbliższym miasteczku i miesięcznie kosztuje to niestety aż 100 złotych. Jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje mi się pożyczka i wyprowadzka do większego miasta. Tylko też nie mam pewności, że znajdę pracę na tyle opłacalną, że pozwoli mi opłacić mieszkanie, rachunki i jeszcze jakoś przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaiaiaaa
Ale dowiadywałaś się dobrze? Ja mam akurat jedną darmową w LO dziennym na miejscu , jest też na wiosce również darmowa. Myślę że u Ciebie w okolicy też są i darmowe (teraz są te dotacje itp.). Sama płacę 120 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie jestes w stanie placic za szkole to zrejestruj sie w urzedzie dla bezrobotnych nastepnie zapisz sie do szkoly i wowczas zloz podanie do urzedu o tak zwane stypendium. przyznawane jest ono osobom ktore nie maja wyksztalcenia a chca jej nabic no i kiedy nie przekracza iles tam kasy poczytaj sobie w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaiaiaaa
W Urzędzie pracy teraz na nic nie mają :O Staże max. 3 miesiące i za dojazdy też już nie zwracają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antylologia
To może być dobry pomysł z tym UP. Chętnie się dowiem, co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antylologia
Dziękuję wszystkim za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie chcesz płacić przez 3 lata za LO zaoczne, ponieważ w Twojej okolicy nie ma darmowego, to zalicz liceum eksternistycznie - koszt ok 1700 zł za wszystkie przedmioty, egzamin pisemny, państwowy.. Na przestrzeni miesiąca w weekendy są te egzaminy. Dobre dla osób, które nie mają czasu.. A co do pracy z podstawowym.. jest ciężko, nawet dla studentów nie ma pracy, wszystko rozchodzi się po znajomości. .Może spróbuj za granicą? Na pewno prędzej czy później coś znajdziesz:) Moze dojazd do większego miasta? Ile masz km i jakie to miasto jesli mozna wiedzieć? Przeprowadzka.. zależy jeszcze dokąd.. najpierw znajdź pracę.. O mieszkanie łatwo wszędzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w ogloszeniach w internecie szukaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez większych problemów dostaniesz zatrudnienie w EuroKadra, tzn. oni powinni wam zorganizować etat. Nie ma z tym większych problemów. A warunki to inna kwestia. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, to i tak na bank znajdziesz zatrudnienie. Wszystko zależy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliankaaaaa
Na pewno powinieneś rozpocząć szkołę. Możesz robić ją zaocznie co drugi weekend i to całkiem za darmo. Ale trzeba chcieć. Pracę z takim wykształceniem możesz dostać ale raczej nisko płatną. Najczęściej możesz liczyć na zatrudnienie przez agencje. Możesz sprawdzać na stronach pośredników oni mają wewnętrzne ogłoszenia tak jak http://www.mostwanted.pl/ ale mówię, żeby mieć stałą prace i dobre zarobki musisz szkołę ukończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dane mówią, że bezrobocie dotyczy głownie osób z wykształceniem podstawowym http://praca-mazowieckie.pl/bezrobocie-panuje-wsrod-osob-z-wyksztalceniem-podstawowym/, a drugiej strony liczy się fach w ręku. Ja np. zajmuje się fryzjerstwem i zarabiam lepiej niż moja siostra która skończyła studia. Ważne są konkretne umiejętności, a matura już nie ma takiego znaczenia jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×