Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alia111

Urząd Pracy

Polecane posty

Mam pytanie do pracowników UP i nie tylko. Czy mogę skorzystać z oferty pracy UP z innego powiatu? Kiedyś słyszałam, że tylko w wypadku, kiedy z tamtejszego powiatu nie ma chętnych, ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest to wolne miejsce pracy subsydiownae (czyli wynagrodzenie jest refundowane ze środków Funduszu Pracy) to nie mozesz. Wtedy UP kieruje na to miejsce pracy bezrobtnych zarejestrowanych. Jesli jest to miejsce pracy niesubsydiowane (czyli nie jest refudnowane z Funduszu Pracy) to zalezy... Czasem oferty pracy są \"zamkniete\" tzn. na tablicy wisi dane ogłoszenie ale bez nazdwy i adresu pracodawcy. Posrednicy pracy udzielą tylko wtedy informacji kiedy jestes bezrobotną danego UP i spełniasz wymagania. Bardzo czesto jednak ogłoszenia są \"otwarte\" i wtedy masz namiary na pracodawce. Sama mozesz sie do niego zgłosić. Bardzo czesto pracodawcy zatrudniają osoby, które np. nie są zarejestrowane w UP mimo ze zgłosili swoją oferte (po prostu ta osoba im przypasowała). Podejrzewam jednak, ze kiedy połjdziesz do pośredników w tym UP to one bedą kręciły ze niby nie mozna (bo wiadomo wolą zeby bezrobotni z danego UP podejmowali prace0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×