Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ollllaaaa

ile kg powinny miec hantelki do cwiczen

Polecane posty

Gość ollllaaaa

hej powiedzcie ilo kilogramowe powinnam kupic hantelki to cwiczenia rąk?? zaraz jade do tesco po nie;) 2 kg czy wiecej????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzzzi
Tyle, żebyś mogła nimi zrobić max 15 powtórzeń. Najlepiej kup takie gdzie można dokładać obciązenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka.....
2 kg jest ok ... góra do 3 kg ... - tyle dla kobiet ... No i zależy na jakim etapie jesteś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 4 i pół kg
i mogę zrobić max 30 powtórzeń jednego ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam tylko 1 kilowe i mi wystarczają, mam ręce jak patyczki i po cięższych wszystko mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollllaaaa
jestem na etapie poczatkujacym czyli chce dopiero zaczac cwiczyc. w koncu dzis nie kupilam zadnych ... a jak bede nimi cwiczyc to rece beda grubsze, czy moze zrzuce troche tluszczyku?? w sumie duzo go nie mam -waze 55kg ale wydaje mi sie ze rece moglyby byc zgrabniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzzi ma rację - najlepsze takie, gdzie możesz dodawać talerze. Bo raz, że siła szybko rośnie, a dwa: różne ćwiczenia i grupy mięśni wymagają różnego obciążenia. Schudnąć od machania ciężarkami na pewno nie schudniesz, to nie jest ćwczenie aerobowe. Ale jak dobrze dobierzesz ćwiczenia (na pewno nie 30 powtórzeń w serii - jak masz tak ćwiczyć to równie dobrze możesz w ogóle nic nie robić) i dietę to możesz zbudować ładne mięśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllaaaaaa
to jak powinnam cwiczyc? jestem na diecie 1000kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do siłówki
czemu 30 nie? znaczy za dużo czy za mało? ile robić żeby był sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile powinny wazyc hantelki dokladnie, ale wydaje mi sie, ze proponowane 3 kg to za duzo. Mam wrazenie ze od ciezkich hanetkow rosna miesnie, a od lzejszych smukleja ramiona (tak z wlasnego doswiadczenie ;) ) Ja teraz uzywam hantelkow bardzo lekkich, bo 0,75 kg i codziennie wykonuje cwiczenia 8 min arms i potem rozciaganie. Juz po miesiacu tych cwiczen ramiona ladnie sie wyrzezbily. Teraz (minely juz ponad 2 miesiace) mam ladnie zarysowany biceps, triceps, wiekszosc tluszczyku z ramion zniknela, stracilam po ok 1,5 cm z ramion. Dodam, ze jestem szczupla, tylko te nieszczesne ramiona mi sie nie podobaly. Dzis juz prawie calkowicie pozbylam sie kompleksow na ich punkcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za dużo 30 powtórzeń - pisała na innym wątku (Siłówka) że sama robi po 8-10. koło 15 powtórzeń powinno się robić (chyba ze duze obciażenie - to mniej) tak, zeby ostatnie 3-4 było dość ciężko zrobić. ja zaczynałam od 1kg, 2kg były za ciężkie i takie kompletnie nierozgrzane mięśnie nie dawały rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na rece sa swietne pompki damskie - na podlodze lub na scianie, kolezanka swietnie wyrzezbila sobie ramiona, dodam, ze robila je codziennie i tak juz od 2 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość więc spytam jeszcze
jeśli moje ciężarki mają 4,5 kg i wysiadam prawdziwie dopiero koło 30go powtórzenia danego ćw to jak najlepiej ćwiczyć? Ogólnie wykonuję 3 różne ćwiczenia więc ile powtórzeń każdego, ile serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kup cięższe (dołóż obciążenie) i rób te 15. 30 to za dużo, nawet jeśli Ty nie czujesz, to mięśnie są zmęczone i pracują bardzo nieefektywnie. rób tyle serii ile chcesz, ale nie powtarzaj w jednej jednego ćwiczenia więcej niż 15 razy. albo i 10 - zależy jak duże to obciążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość więc spytam jeszcze
dzięki SAMANTA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×