Odpowiedz na ten temat

Musli z owocami czy otreby?Co jest bardziej korzystne na diecie??

• Chcialabym 2009.05.05 [19:09]
    schudnac i wiele czutalam o tych otrebach i mysle,ze warto je kupic.Nie wiem jednak czy dalabym rade zjesc...Takie musli juz jadlam i sa o wiele smaczniejsze ale czy maja wiecej blonnika no i czy schudne?

Cczekam na kazda opinie!usmiech.gif
  • Chcialabym 2009.05.05 [19:45]
    Mialam nadzieje,ze ktos mi doradzi w tej kwestii ale coz okazuje sie inaczej smutas.gif
  • pomaga pomaga 2009.05.05 [19:49]
    To zalezy jakie musli i z czym?Z mlekiem z jogurtem z kefirem?Jesli musli typu crancze to niestety sa bardzo kaloryczne jesli musli zbozowe to mozesz do nich dosypac otrab zalac mlekiem 0,5% i juz zaoszczedzasz kalorie.
  • Chcialabym 2009.05.05 [20:06]
    Predzej mialam wlasnie takie "crunch"-dobrze bylo i syte ale jezeli ma tyle kalorii to podziekuje usmiech.gif
  • Chcialabym 2009.05.05 [20:12]
    A takie musli zbozowe z owocami to bym bez otrebow napewno zjadla usmiech.gif
  • 202 2009.05.05 [23:58]
    Ja uwielbiam otręby owsiane z jogurtem naturalnym, rodzynkami, ananasem i cynamonem. I na żadne musli ich nie zamienięoczko.gif
  • Chcialabym 2009.05.06 [15:38]
    A czyte otreby sa juz z owocami czy sama dodajesz?Bylam u mnie w sklepie i nic nie znalazlam.Jedynie co bylo to platki owsiane z mlekiem,jablkiem i cynamonem w saszetkach-oczywiscie wzielam usmiech.gif .Mam ochote normalnie zaraz to zjesc ale po obiedzie jestem oczko.gif .Drogie nie bylo bo 1,65.Jesli o musli chodzi to bede musiala sie w innym sklepie za tym rozgladnac.A te musli z owocami (kaloryczne) kupilam w realu
  • Chcialabym 2009.05.06 [16:11]
    A te platki co kupilam nazywaja sie "nesVita" i sa z nestle-moze ktos juz takie probowal???Jeszcze jedno,czy na kolacje tez mozna takie cos zjesc zamiast np chleba?
  • Laura Diaz 2009.05.06 [16:21]
    Można jeść i to, i to, obydwa sa zdrowe, a kalorie rano sa potrzebne, żeby potem w ciągu dnia nie podjadać. Najlepiej bedzie jeśli do zwykłych musli czy otrąb wkroisz sobie świeże owoce, typu banany, truskawki, dodasz orzechów czy rodzynek. Najesz się i dostarczysz organizmowi niezbędnej dawki witamin i mikroelementów z rana.
    "Teraz już wiem - nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi" J. Pilates
  • Chcialabym 2009.05.06 [16:29]
    Wszystko byloby proste gdybym nie wstawala o 4 rano na 6 do pracy.Rano nic nie jem,dopiero o 9 a ze nie mam zbyt dlugiej przerwy jem 2 sznetki chleba razowego.A z takimi platkami bylby problem smutas.gif Jedynie po obiedzie moge albo w weekendy
  • Laura Diaz 2009.05.06 [16:31]
    Możesz sobie kupic duży jogurt naturalny albo kefir, i do niego wsypać płatki czy owocki, i tak zjeść prosto z kubeczka. Ja tak robiłam w pracyusmiech.gif
    "Teraz już wiem - nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi" J. Pilates
  • 202 2009.05.06 [16:40]
    Sama dosypuję. Liczba konfiguracji nieograniczonaoczko.gif

Generalnie staram się unikać "gotowego" jedzenia, bo nigdy do końca nie wiem, co tam wsypali.
    Bo potem może się okazać, że w plastrach wędzonego łososia dodatkowo jest dosypana sól, cukier, zagęszczacze, skrobie i inne gówna.
    Po dokładnej lekturze większości opakowań produktów spożywczych wolę wstawać godzinę wcześniej i gotować paszę na śniadanie i do pracy.
  • Chcialabym 2009.05.06 [18:38]
    A czy takie polaczenie jest dobre?
    -na pierwsze sniadanie jogurt naturalny z dodatkiem platkow owsianych czy otrebow a na drugie sniadanie sznetke chleba razowego (odstep 3 godz)
    -czy np zamiast tego chleba moge zjesc jakis owoc np jablko???
  • Chcialabym 2009.05.06 [18:54]
    Wlasnie problem chyba bardziej tkwi w obiedzie,ktorego ja potrafie wtrynic...Wielka dawka ziemniakow musi byc.Wiem,ze to za duzo plus jakiesa dodatki,mieso itd ale jak wracam z pracy jestem strasznie glodna i nie potrafie sie opanowac.Jezeli sie nie najem to potem dojadam
  • kandyo 2009.05.06 [20:57]
    Ja mam podobny problem, bo kiedy rano zjem nawet najbardziej odżywcze śniadanie, np. kanapki lub talerz musli z mlekiem po dwóch trzech godzinach jestem głodna, wtedy robię sobie herbatę z cukrem i głód przechodzi, ale kiedy wracam z pracy do domu to również nie mogę opanować z głodu i jem coś na szybko a potem obiad i całe popołudnie i wieczór jestem ociężała.
    A jeżeli chodzi o jedzenie musli, to na początku jadłam takie z otrębami i zanim mój organizm się przyzwyczaił do takiej ilości błonnika, często biegłam szybciutko do ubikacji i często ledwo zdążałam.
    Ale to było śniadanie, które starczało mi prawie na cały dzień i nie czułam się głodna, a te inne musli nie są już tak sycące.
  • kandyo 2009.05.06 [21:00]

• Laura Diaz 2009.05.06 [22:22]
    Ja swego czasu miałąm taki patent: brałąm duży jogurt naturalny, do tego garść musli z firmy Sante, banan pokrojony w plasterki, to zjadałam, zapijałam zieloną herbatą, i przez pół dnia nie byłam po tym głodna, tak mnie trzymało. Nie przytyłam od tego, a przez jakiś czas jadłam tak codziennie, bo mi smakowałousmiech.gif
  • 202 2009.05.06 [23:26]
    Z musli jest jeden problem - często są zwyczajnie słodzone. A że cukier ma wysoki IG, to nic dziwnego, że człowiek po chwili jest głodny i jeszcze ma ochotę na coś słodkiego.

Ja jadam co 3 godziny i to jest dobry sposób na uniknięcie uczucia głodu. A obiady gotuję rano i zabieram do pracy. Dzięki temu unikam najazdów na lodówkę po pracy, bo wystarczy mi jakaś lekka przekąska wieczorem.
  • niewazne . ;d 2011.08.12 [17:39]
    Ja naprzykład teraz wymysliłam sobie taka diete składajaca sie z musli z serkiem homogenizowanym , płatkami kukurydzianymi z mlekiem i nie wiem czy to jest dobre czy po tym sie wogule chudnie czy przeciwnie tyje ? mozecie mi na to odpowiedziec bede bardzo wdzieczna . oczko.gif
  • dnoooo 2011.08.12 [17:58]
    oteby to szit - nie warto ich jeść, tak samo jak kupnego musli zresztą.
    Jedz płatki owsiane - są najzdrowsze, zawierają błonnik, dużo białka.
  • gość 2017.07.10 [14:59]
    Jeśli wiesz gdzie kupić otręby, to właśnie są dużo zdrowsze niż musli i warto je jeść. Najlepiej zamów je z https://naturalniezdrowe.pl/21-otreby-i-platk i , albo z podobnego sklepu, który ma wyłącznie naturalne produkty.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...