Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość caałaa jaa

Brak zęba- implant, koronka, mostek

Polecane posty

Gość caałaa jaa

Hej dziewczyny. Wczoraj niestety musiałam usunąć dwa zeby ( 5 i 6):(:( Babka która nazywa się dentystką źle mi zrobiła kiedys kanałowe i niestety nie dało sie ich uratowac :( Ubolewam nad tym strasznie, nie moge sobie pozwolic na taka pustke w jamie ustnej:) Musze zrobic implant, mostek albo koronke. Nie wiem czy są jeszcze inne opcje. Dziewczyny jesli ktoras z Was wstawiała sobie ząbka wykorzystując którąś z powyższych metod to proszę o podzielenie sie doswiadczeniem, jak to przebiega, jaka cena i gdzie robiła. Z góry wam dziekuje i gorąco pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam mostek na 6 (spilowane 5 i 7) tylko taka tansza wersje mostka robilam, ze nie nakladal korony na te sasiednie seby tylko wlozyl boki mostka w zeby i pokryl wypelnieniem, porazka, popsuly mi sie te dwa zeby dodatkowo, kompletnie zniszczone. Teraz robie tyko implanta, tez wlasnie chcialabym sie dowiedziec czy ktos robil. Mostek jak dobrze zrobiony to jest spoko, ale ja mam uraz, bo musisz niszczyc 2 zeby dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaawska baabaa
dzieki dziewczyny. a ile kosztuje mniej wiecej taki interes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sluchaajj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koronka to taki jakby kapturek ktory nakladasz na zab, czyli najpierw musisz miec zab ;0) jak nie masz zeba to laczysz 2 miedzy dziura mostkiem (przerwa miedzy zebami wypelniona jest takim sztucznym zebem opartym na dziasle i na tych 2 zebach, ktore sa spiłowane do cienkiego wupierdka i na nie nałożona jest koronka. Implant to srubka wkrecona w kosc w dziasle i jak to się zrosnie to na to przykręca się ząbek. podobno daja gwaracje na 10 lat ale kosztuje to koło 5-6 tys. Mostek to jakies 1200-1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaawska baabaa
o kurcze... myslalam ze to kosztuje troszke mniej i ze to jest na stale :(:( tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli tylko cię stać to zdecyduj się na implanty. Żeby założyć mostek dentysta będzie musiał spiłować dwa zdrowe zęby. Implanty kosztują 1200-3500 zł za sztukę (im więcej naraz tym taniej za pojedynczy implant, cena zależy też od gabinetu i rodzaju implantu) plus same \"zęby\", od 1000-2500 zł w zależności od czego są zrobione. W wielu gabinetach załatwią raty, w niektórych możesz się potargować o ceny. Moja mama ma dwa sztuczne ząbki (4 i 5) założone na jeden implant, zapytaj o taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaawska baabaa
euglena --> a ile wyszło Twojej mamie za te dwa ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betusia
Nie wiem gdzie wy robiłyscie te implanty!Moze z 10lat temu tyle kosztowały.Jeden implant kosztuje 600-800zl a 5000zl kosztuje całosc.W niektorych gabinetach sa juz nawet po 500zl (w mniejszych miasteczkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYSZKA MINIKA
ja mam implanta robiłam go na początku roku i kosztuje to część chirurgiczna 3000 a za koronę 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agneees
a nie orientujecie sie moze ile kosztuje wstawienie zeba metoda smk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomonka40
witam:) a ja mam wszczepione właśnie dwa implanty w górnej szczęce.Implanty przyjęły się dobrze,wszystko ok,ale jeśli chodzi o korony ,które założono mi na te implanty to są okropne.Zapłaciłam razem 10.000zł i nie jestem w pełni zadowolona.Korony różnią się kolorem od moich własnych zębów.Są za białe i to widać.pozatym lekarz nie wiem dlaczego uszkodził mi chyba dziąsło bo jest nad dwójką dużo wyżej teraz niż kiedyś miałam,przez to moja sztuczna dwójka jest dłuższa niż jedynka i to wygląda też nienaturalnie.Implantologa miałam poleconego jako jednego z najlepszych w mieście a okazało się,że nie każdy lekarz potrafi dobrze i ładnie zrobić coś co kosztuje 10 tys.Myślę już o wymianie tych koron a innym gabinecie,ale na razie nie orientuję się ile by takie coś kosztowało? może któraś z Was dziewczyn wie? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOLA JOLA
POMÓZCIE czy na miejsce mostu protetycznego można wstawic proteze ruchoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pommponik
@JOLA JOLA Można wymienić most protetyczny na protezę ruchomą, ale trzeba zastanowić się, czy ma to sens. Pomijając fakt, że proteza ruchoma jest mniej wygodna, to po zdjęciu mostu i tak zostaną oszlifowane zęby, na których był on zamocowany i na które trzeba będzie założyć korony protetyczne http://www.anident.pl/protetyka-korony.html . Jeśli z mostem jest coś nie tak (domyślam się, że dlatego chcesz go zdjąć, bo innej przyczyny nie mogę sobie wyobrazić), to wtedy najlepiej pójść do dobrego protetyka, który zdejmie stary most, doszlifuje zęby i wykona nowy most. Taki most zawsze będzie lepszy niż ruchoma proteza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teranova28
Zgadzam sie tak samo zrobiłam u swojego dentysty w dentari w częstochowie. Ruchoma proteza to hmmm niezbyt dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proteza czy...
wyrwano mi górną 5 jakis tydzien temu, zastanawiam sie co teraz robic, bo mimo wszystko widac ten brak zeba. co radzicie? zalezy mi na dobrym rozwiaZaniu, ktore wytrzyma lata, a nie miesiace :P przy okazji jesli znacie to poprosze tez adresy fachowcow ktorzy sie mna troskliwie zajma w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość implant dolnej szóstki
urodziłam się bez dolnej szóstki (prawej jakby to miało znaczenie ;) ). O dziwo kość jakoś w miarę się zachowała, ale szóstka nad tym zębem zaczęła "schodzić" w dół, by wypełnić tę lukę. Na szczęście udało mi się dostać do dobrego chirurga szczękowo-twarzowego, implantologa, który zaproponował mi właśnie implant. Bałam się jak cholera, no i cena wysoka, ale zaryzykowałam. Wyglądało to tak: najpierw rentgen panoramiczny ocena badania itd. Potem umówiłam się na zabieg. Podpisanie zgody itd. Zabieg trwał 40 minut przy miejscowym znieczuleniu. Lekko bolało, tzn. było nieprzyjemne, ale spokojnie dało się wytrzymać. Rozcięto dziąsło potem wkręcono implant - samą śrubę tytanową - potem rentgen, dokręcono i do domu. Goiło się dosłownie 2 miesiące, kilka dni po zabiegu bolało, ale tabletki przeciwbólowe sobie radziły. No i brałam też antybiotyk. Po 3 miesiącach od zabiegu zjawiłam się u lekarza, gdzie zrobiono mi odcisk szczęki i żuchwy - obrzydliwe. Do lekarza zgłosiłam się ponownie za tydzień. Do implantu wkręcono mi koronkę. Całość wyszła 2200 zł I etap + 1800 zł drugi etap. Plus rentgen. Razem jakoś 4100 zł. Obecnie mija prawie rok od kiedy mam swój ząb zastępczy :) na początku ciężko było się przyzwyczaić, teraz traktuję go jak swój. Mogłoby to tylko być tańsze, ale cóż ;) ja ogólnie polecam, tylko ważne by zrobić to u dobrego specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkwn
"urodziłam się bez dolnej szóstki " a ja sie urodziłam bez zębów, myślałam ze wszyscy tak mają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prteza czy...
no czyli mam rozumieć, że implan w moim przypadku będzie dobrym rozwiązaniem. w sumie fakt, że trochę to kosztuje, ale wychodze z zalozenia ze akurat na zebach nie ma co oszczedzac, a znacie jakies adresy gdzie moga to zrobic dobrze w warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozian43
zgadzam się, tez robiłam w dormedzie, chciałam koronę, ale przekonali mnie do implantu. niby trochę droższe, ale za to ładniejsze trwalsze i podobno nie do zdarcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwoniakil
widzę, że kilka osób poleca dormed. a gdzie ta klinika się znajduje dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona12
ta klinika jest w Komorowe koło Pruszkowa, niedaleko Warszawy. jeżeli mieszka ktoś w zachodniej części stolicy to jest ot całkiem niedaleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może zamiast się tu rozwodzić nad tematem najlepiej się wybrać do dentysty? Bo nawet i z opisu możemy coś komuś źle doradzić. I myślę, że dentysta najlepiej poradzi, co do kosztów, może i nie należą do najtańszych takie zabiegi, ale np. w Galerii Uśmiechu płatności można rozłożyć na raty, a przy implantach, mostkach to jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwoniakil
Jak ktoś planuje implant czy koronę to siłą rzeczy się do dentysty wybierze, prawda? A po to jest forum, żeby się podzielić opiniami, polecić coś innym czy "porozwodzić" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do całej jaaaaaaaa
hej , mam podobny problem i wlasnie chcialam sie zapytac jakie rozwiazanie wybralas? jak pozniej z przyzwyczajeniem sie do mostku , jak z mowieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po to jest forum
wiadomo, że od samego gadania, korona na zębie nie wyrośnie, ale forum jest po to żeby sobie doradzać/odradzać/żalić się/chwalić itd wydaje mi się, że w tym wypadku najlepszy będzie imlant, mostek to raczej rozwiązanie "tymczasowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczególnie, że tak mało dentystów potrafi dobrze dobrać i wyprofilować zęby do mostku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×