Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość caałaa jaa

Brak zęba- implant, koronka, mostek

Polecane posty

Gość doświadczona12
no umiejętności dentystów to już inna sprawa. niestety jak się decyduje na coś tak kosztownego jak implant czy nawet mostek to dobry dentysta to podstawa, inaczej mamy te kilka tysięcy wyrzucone w błoto, a buzi dalej bałagan. Najlepiej więc chodzić do sprawdzonych dentystów, ja bym w życiu z czymś takim nie poszła do koś przypadkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybierz implant
implant to srednio inwestycja na jakies 10 lat, wiadomo ze takie rozwiazanie jest tez zuzywalne, ale na pewno bedzie trwalsze jak mostek. i ladniej wyglada. ja obecnie mam implan jakies 9 lat i teraz robie rozeznanie i przymierzam sie do wymiany obecnego. na szczescie teraz implany sa o lepsze niz byly kiedys i moze tym razem pociagnie taki implant jeszcze dluzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość implant- koszty
sluchajcie a tak cenowo, ile wychodzi implant zrobiony w dobrym miejscu, podkreslam w dobrym miejscu ;) a ile taki mostek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry implantolog
na stronie dormedu, o którym już wspominaliśmy, jest cennik, możesz sobie sprawdzić widełki cenowe, ale żeby tak dokładnie się dowiedzieć to raczej trzeba iść na wizytę, bo ostateczna cena pewnie może się różnić u różnych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorientowana
No jeśli chodzi o koszty implantów to niestety nie są to tanie rzeczy... Ceny w dobrych gabinetach czy klinikach są porównywalne, dlatego warto skupić się przede wszystkim na najwyższej jakości. Zainteresował mnie ten dormed, czy jest tu ktoś kto robił tam implant i może się podzielić opinią o miejscu i fachowcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula zgadula jak możesz byłabym Ci bardzo wdzieczna o namiary na lekarza w woj. łódzkim gdyż mam do wstawienia implant a ceny w innych miejscach są strasznie wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorientowana
Dzięki za odpowiedź! A czy orientujecie się ile wizyt trzeba poświęcić na zrobienie implantu? ja chciałabym się wyrobić przed świętami, ale nie wiem czy to możliwe... jeśli nie, to chyba zacznę po Nowym Roku dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefghijkkkkad: )
Zorientowana : a któe go zęba masz do uzupelnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dylemat
mam połowę zęba (po licznych perypetiach) zastanawiam się teraz czy do tej polowt szóstki dobudować koronę lub mostek czy wyrwać do końca i zdecydować się na imlant? poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgfgfgffi
dobudować- dużo taniej, a też sie trzyma i dobrze wygląda i chyba lepiej jak cos jest umocowane na korzeniu niż na śrubie. ja mam taką 6tkę, zrobioną na "resztkach" wyleczonych kanałowo od 15 lat- raz plomba była wymieniana. a koszt zaden w porównaniu do implantu[co do którego i tak nie ma całkowitej pewności, że się przyjmie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dylemat
właśnie też tak myślę, że dobudowanie jakiejś korony będzie najlepsze. muszę się teraz wybrać do jakiegoś dobrego dentysty, bo niewiadomo czy tę resztę zęba da się uratować. a to też jest efekt leczenia kanałowego, dentystka zostawiła mi totalną dziurę w środku zęba, nie zaklejając tego w żaden sposób :/ patrząc na to wszystko, widzę jak ważne jest kiedy dentysta mówi co robi, dlaczego to robi i co potem z tym zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorientowana
ja nie mam górnej 4 i się właśnie zastanawiam ile zrobienie tego zajmie mi czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ktoś
robił implanty w Czechach? Podobno jest dużo taniej ale co ciekawe nie kosztem jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonna17
no nie wiem, ja bym chyba bała się tak w ciemno za granicą, bo nie wiadomo skąd te implanty... Jak robiłam w Dormedzie, tam mają własna pracownię protetyczną i wszystko robią na miejscu więc byłam spokojna że to nie jakaś chińszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowanykwiatek
oj nie tak bez sprawdzenia miejsca to też bym nie poszła, zbyt duże ryzyko. Ja wszelkie sprawy związane z zębami załatwiam w Galerii Uśmiechu. Mam fachową pomoc w każdym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupilla
witam, poszukuję dobrego stomatologa z warszawy bądź okolic do wstawienia implantu. Orientujecie się, możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh.. Ci ludzie
przeciez kilka razy pisane bylo gdzie jest dobra przychodnia z protetyka, gdzie robia implanty kolo warszawy, a ze zlosliwosci nie powiem gdzie poszukaj sobie! wlasnie wczoraj musialam usunac gorna 2ke:( imoja detystka powiedziala ze najlepszy bylby implant ale ze ta 2ka byla krzywa to niestety nie ma tam na tyle miejsca zeby implant wkrecic. wiec w czwartek ide odebrac tymczasowa protezke a po4-6 miesiacach mostek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż tak żle?
naprawde nie da sie implantu wstawic? może sprawdz u innego dentysty? wprawdzie mój brat mial podobną sytuację, ale w końcu udało się to jakoś sprytnie zalatwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupilla
ok, przejrzałam cały temat i faktycznie była mowa o tym :) po świętach zadzwonię więc do Dormedu i dopytam się co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara717
Niestety brak zęba potrafi wpływać negatywnie na samopoczucie, a do tego strasznie peszy. Osoby rozmowne, rzadziej się wypowiadają w gronie kolegów i przyjaciół, a do tego nie czują się dobrze ze sobą. Tutaj więcej informacji w temacie: http://samoocena.org/?article_id=145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja dziś odebrałem..jak to nazwać ..mostek ząb z drucikiem czuje sie huj...o ale jest ząb na 5-ce i nie ma dziury szpetnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuliikop
Z drucikiem to chyba taka protezka? Moim zdaniem implant jest dużo lepszy od mostku korony. Ja przynajmniej tak uzupełniałam swój ubytek ;) Sam zabieg w sobie jest mało przyjemny (choć nie bolał), potem długie gojenie itd no i cenowo to najdroższa alternatywa. Tyle że nie ma konieczności naruszania sąsiednich zębów jak przy moście implant imituje naturalny korzeń zęba i przez to zabieg jest już tak „na zawsze”. Zabieg miałam w Dentestetica na Kamienne j- mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam tylko implant fakt to kosztuje, ale można na raty, zresztą najpierw robia wkręt i za 4 m-ce koronka a jak robicie most, to wam spiłuje sąsiedni ząb i zostanie z niego korzeń praktycznie , szkoda zęba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście, implanty kosztują, ale jak są dobrze wstawione to będą służyć przez wiele lat. A przecież z dziurą nie będzie człlowiek chodził po ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam implant, chcę tylko powiedzieć jak to wygląda w skrócie. Najpierw wyrwanie zęba-u mnie zostało kawałek korzenia, było łyżeczkowanie, ból jak cholera, Buzka spuchnięta przez tydzień, przy tym zabiegu również uzupełnienie kości i zeszycie tego. Masakra ale przeżył am . No i wstawienie tymczasowego zęba który był przybląbowany do innych. Chodził am tak przez rok, chociaż można krócej cały zabieg ok.500 zł. Miałam zrobić przed zabiegiem badania ale nie zrobił am bo było ich dużo i szczerze mówiąc nie chciało mi się. Potem założenie implantu czyli otworzenie dziąsła i w wiercenie, nic przyjemnego.i założenie tymczasowo jakiegoś zęba na to miejsce. Tu rata 1500 zł. Po 3 miesiącach sprawdzenie czy implant się przyjął to polegało w moim wypadu na wbiciu drucika przez działo do implantu, trochę łez było ale trwało ok. 10 min.Ostatecznie w kręcenie implantu. Ostatnia rata 600 zł. Teraz jest ok. Uczucie jakby się miało stałego zęba naradzie żadnych problemów. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wyrywałam 5tkę w Stomatologi Rodzinnej w Częstochowie, robił mi to Łukasz Kowalik. Na miejsce tego chciałam implant bo 5 za blisko i widać przerwę. Cóż w sumie nawet nie bolało :) ale sama procedura żeby mieć tego implanta trochę długa :) zanim się przyjmie zanim to i tamto jak to koleżanka wyżej opisała. Ale ja już mam wygląda świetnie i jestem happy :) dobrze że raty mieli :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłem chyba też u pana Kowalika. Na razie wyrywałem zęba bodaj szóstkę. Na szczęście poszło bez problemowo i mam to z głowy. Nie jestem w stanie stwierdzić czy to moje zęby są takie mało problemowe czy pan Kowalik robi to sprawnie. Obecnie teraz czekam z decyzją implanta i pewnie też tam trafię. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, dentyści są po to by pacjent do nich wracał. pozostaje implant, bo żeby założyć koronę trzeba spiłować zdrowe zęby, które z czasem i tak się zepsują,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdecydowałam się na implant w http://j-dent.com.pl/ bo słyszałam że to rozwiązanie długotrwałe i estetyczne, a zęby to jednak część twarzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×