Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gratka23*

cukrzyca i jej objawy ????pomóżcie

Polecane posty

Hejka , mam problem - otóż od dłuższego czasu mam problem , jakiś miesiąc temu zemdlałam i przewiziono mnie do szpitala gdzie zrobiono badania - wynik poziomu cukru wyniosł 122 - wiem , że norma to 100 - 110 tyle , że ja przed tym badaniem byłam na czczo i nie wiem czy to jest już objaw cukrzycy bo naprawdę jestem zupełnie osłabiona , spać mogę calą dobę i dalej jestem zmęczona , nie wiem co robić ??? czy to jest jakiś objaw cukrzycy ??? pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róźowy króliczek
Objawy cukrzycy to wzrost pragnienia, wysychenie błon śluzowych i skóry, przyśpieszony oddech(oddech Kussmaula), wielomocz, śpiączka ketonowa. W cukrzycy typu I:chudnięcie, powiększenie wątroby w dalszym jej przebioegu upośledzenie wzroku, niewydolność nerek w cukrzycy typu II: czyrakowatość, oslabienie, parestezje( czyli takie uczucie kłucia, mrowienia, drętwienia cierpnięcia) kończyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy pozion cukru 122 to już coś znaczy ???? trzeba się gdzieś z tym zgłosić ??? z tego co słyszałam , że są jakieś badania - krzywa cukrowa , ale nie wiem gdzie należy się zgłosić i czy wogóle to mnie dotyczy i czy można bez skierowania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to raczej nie jest cukrzyca....... cukier 122 to jeszcze norma..... a chudniesz? pic ci sie chce i sikasz wiecej?? jesli nie to cukrzyca to nie jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
122 na czczo to cukrzyca. po jedzeniu od 126 uznaje się za chorobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hmmm
Od samego poziomu cukru nie rozpoznaje sie choroby! Trzeba zrobic dalsze badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katii
Hej . Dowiedzialam sie 2 miesiace temu zemam cukrzce- jestem mloda ossba,i bylo to dla mnie straszne przezycie. Mialam takie objawy: czesto chdzilam do toalety, bardzo duzo pilam sokw, wody - ogolnie napoi, bylam bardzo senna, zmeczona ogolnie dziwnie sie czulam.Pojechalam do lekarza - zrbilam badanie krw, mocz i cukier mialam 678mg, myslalam, ze lekazre sie pomylil, ale niestety nie :( wzieli mnie do szpitala na tydzien czasu, pwedzieli co moge jesc a czego mi nie wolno, ogolnie wszystko mi powiedzieli...ale nie moglam sie z tym oswoić:( i do dzis jest mi bardzo z tym wszystkim ciezk, zadnych cukrow- slodycze, piwo, itp,itd. Nie jest za wesolo. Al jakos sobie radze, trzeba nie?ozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petitka lubisia
Zrób koniecznie "krzywą cukrową".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c.u.k.i.e.r.e.c.z.e.k.
dzis miałam cukier tylko 70. nagle oblałam sie zimnym potem a było mi gorąco,zakreciło mi sie w głowie i czułam sie tak fatalnie ze nie byłam w stanie jechać na zajecia.. czy taki niski cukier to tez objaw cukrzycy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy cukier 84 na czczo jest dobrym wynikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c.u.k.i.e.r.e.c.z.e.k.
a czujesz sie zle?? bo ja myslałam ze zemdleje na miejscu...od razu zjadłam 2 łyzeczki glukozy ale byłam tak osłabiona ze musiałam sie położyc...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bendek_P
Udowodnione klinicznie efekty gwarantuje Magneton Max – www.140longlife.eu/magneton-max . Bardzo polecam, zwłaszcza cukrzykom takim jak ja, którym na co dzień przeszkadza w funkcjonowaniu ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tematyka wody jonizowanej jest mi bliska, Global Water i Sklep osmoza maja duza oferte i nawet ostatnio widziałam termosy niedrogie, które jonizuja wode. Tanim kosztem można sobie pomoc… bo woda jonizowana mnie wyleczyla całkowicie z mojej cukrzycy jak wiele innych osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda, ze na miejscu się ich nie dopytałaś. Jak chcesz, znam fajnego lekarza internistę do którego przychodzą również osoby z cukrzycą i powikłaniami po cukrzycy. Może byłby w stanie tobie coś doradzić w tej kwestii. Moja babcia ma cukrzycę, leczy się u niego, jest bardzo zadowolona, więcej informacji ma na swojej witrynie, zobacz sobie www.internista-wroclaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMedi24
Witam, Cukrzycę rozpoznaje się gdy: stężenie glukozy zmierzone o dowolnej porze doby przekracza 200 mg/dl i występują objawy hiperglikemii (np. wielomocz, zwiększone pragnienie, zwiększone łaknienie) lub dwukrotnie poziom glukozy na czczo przekracza 126 mg/dl lub w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą poziom glukozy przekracza 200 mg/dl. Tzw. krzywa glikemiczna czyli OGTT - test doustnego obciążenia glukozą służy do diagnostyki cukrzycy. OGTT zleca się m.in. w przypadku stwierdzenia tzw. nieprawidłowej glikemii na czczo (stan, w którym stężenie glukozy na czczo wynosi 100- 125 mg/dl). Badanie wykonuje się na czczo, przynajmniej 8 godzin od spożycia ostatniego posiłku, u osoby wypoczętej, po przespanej nocy, po 3 dniach spożywania diety z normalną zawartością węglowodanów. Polega na wypiciu 75mg glukozy rozpuszczonej w 300ml wody w przeciągu 5 minut. Przed przyjęciem glukozy oraz po upływie 120 min od wypicia roztworu pobiera się próbki krwi z żyły celem oznaczenia stężenia glukozy. Dwugodzinny okres pomiędzy wypiciem roztworu a pobraniem krwi powinno spędzić się w spoczynku, w pozycji siedzącej. Za prawidłowy wynik uznaje się poziom cukru <140 mg/dl w 120 minucie po wypiciu roztworu. Gdy mieści się on w przedziale 140- 199 mg/dl mówimy o nieprawidłowej tolerancji glukozy. Cukrzycę rozpoznaje się jeżeli stężenie glukozy w 120 minucie jest równy lub powyżej 200 mg/dl. Prawidłowe stężenie glukozy na czczo w próbce krwi pobranej z żyły wynosi od 70 do 99 mg/dl. W razie pytań zachęcam do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam cukrzycy, ale staram się regularnie badać, czy to w domu (testy glukozowe z domowego laboratorium), czy u lekarza. Sporo osób bagatelizuje taką profilaktykę, a szkoda, bo z tego co się słyszy wiele osób nie wie, że żyje z tą chorobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz cukrzycę i nie jesteś pewna co jak i dlaczego to podpytaj lekarza i rozwiej wszystkie wątpliwości. To poważna choroba i powinnaś rozumiec dlaczego coś jest tak a nie inaczej i jak postępować. Ja mogę polecić diabetologa z Awimed www.awimed.pl Jeśli jesteś z Bydgoszczy to biegnij do nich śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaSkwierz
Czy wiesz, że jednym z istotnych symptomów cukrzycy jest postępująca suchość skóry? To skutek zaburzeń pracy gruczołów potowych i łojowych; skóra bowiem nie umie magazynować wystarczającej ilości tłuszczów i wody. Sucha i łuszcząca się skóra swędzi i pęka, występuje jej nadmierne rogowacenie. U cukrzyków większa jest też skłonność do grzybicy skóry i paznokci stóp. Dowiedz się więcej i wejdź na: http://www.stopacukrzycowa.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PalmerLaura

wiecie co kocham w doktor Dethloff? to, że od wielu lat jest na rynku i z niego nie znika. A wiele pseudo marek juz przezyło swoich 10 zyć ;-)! Mysle, ze powod jest jeden. Jakosc uslug jest bardzo niska, a obsluga nijaka. Co innego jest u doktor Dethloff. Zaskoczony jestem co ona oferuje np. testy DNA - miałam problem z cukrzycą typu II i poleciała mi p.Beata moduł health. Bardzo mi to pomogło, wyprostować swoją dięte! Jezeli chcecie trafić w ręce profesjonalistów to ta klinika jest najlepszym miejsce do spełnienia marzeń. Całusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie gdzies jeszcze predzej zbadac jezeli chodzi np o cukier? Mozna kupic gdzies pomiary cukru od tak? Jaka jest norma dla doroslego czlowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×