Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dorota3338

Czerwone swedzace plamy na skorze po nocy

Polecane posty

Gość dorota3338

Witam, Piszę ponieważ mam dość nietypowy ( a może typowy) problem. A mianowicie w październiku przeprowadziłam się z chłopakiem do nowego mieszkania. Stopniowo, po jakimś czasie budziliśmy się z coraz nowymi, jak myśleliśmy, ukąszeniami na ciele. Pora była jeszcze ciepła więc myśleliśmy, że to może komary, pająki ( podobno też czasem gryzą) ale po jakimś czasie wykluczyliśmy te opcje, żadnego pająka nie znaleźliśmy, a ten chyba nie gryzłby tak często i intensywnie, komary też już się skończyły, a ukąszenia zostały. Mój chłopak ma ich dwa razy więcej ode mnie, bardziej go swędzą. Pojawił się pomysł, że są to pluskwy. Najczęściej te ślady pojawiają się po nocy, też nie od razu tylko np jak się dotknie to miejsce to wyskakuje bąbel, czerwony, swędzący. Najczęściej są to ręce, dłonie, stopy. Jednak w pokoju niczego nie znaleźliśmy. Łóżko mamy nowe, ograniczoną liczbę miejsc gdzie mogłoby się to paskudztwo schować...nie znaleźliśmy ani jednego robaka, odkręcaliśmy listwy, przeszukaliśmy pokój, nic. Alergię chyba też wykluczamy bo mamy to oboje. Dodam, że współlokatorzy nie mają tego problemu. Może ktoś już się kiedyś spotkał z podobnym problemem i ułatwi nam trochę zdefiniowanie i co za tym idzie zwalczenie tego problemu? Robi się on coraz bardziej przerażający i męczący, i też ciężkie jest poczucie bezsilności. Będę wdzięczna jak udzielicie jakichś rad, jeżeli spotkaliście się z podobnym problemem:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdźcie czy to nie jest świerzb, właśnie w nocy kiedy jest cieplutko robi się najbardziej aktywny. Polecam wizytę u dermatologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdds83
To pluskwy. Aby je zwalczyć potrzebna jest gruntowna dezynsekcja. W Gdyni polecam tą firmę: www.mikrobiolog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprze pomidorka
pluskwy bardzo trudno znaleźć ! w dzien ich nie widać nigdzie, a w nocy szaleją. Tyle, że w nocy one czekają aż ludzie zasną i wyczuwją zwolniony oddech wtedy wychodzą ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świerzbowiec ludzki www.usunswierzb.pl/swierzbowiec-ludzki-jak-dziala-ten-podstepny-pasozyt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pluskwy albo świerzb , gratuluję lokatora :) sprawdźcie światłem ultrafioletowym czy są pluskwy, świerzb u dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×