Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szysia

Czy ktoś operował zaćmę w klinice mml w Warszawie?

Polecane posty

Pytam bo mama ma mieć tam zabieg, lekarze co prawda mają dobre opinie sama klinika też, ale szukam jeszcze opinii jakis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze swojej strony mogę Ci zasugerować, że zamiast zapisywać się na zabieg na NFZ i czekać ok. 2 lat, warto rozeznać się w temacie operacji zaćmy w Czechach. Wiem, że wizyty kwalifikacyjne odbywają się w Polsce, a na operację np. w czeskiej klinice PROVISUS czeka się jakieś 2 tygodnie. Wszystko jest refundowane, a w cenie wliczono np. leki osłonowe, opiekę pozabiegową etc. Jak jest szansa skorzystania, to po koniecznie warto ją wykorzystać. Poczytaj na ich stronie: http://lepiejzobacz.cz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam zainteresować sie placówkami w Czechach, przykładowo One Day Clinic. Operacja zaćmy jest tam refundowana przez NFZ, a poziom usługi milion razy lepszy niż w Polsce. Co najważniejsze, nie czekasz roku!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to sie doczekała dziewczyna odpowiedzi po trzech latach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek Boe
Temat odkopany, ale w słusznej sprawie. Ostatnio coraz więcej osób chce się zapisać na operację usuwania zaćmy, lecz niestety ich chęci są od razu przekreślane przez NFZ. Pierwsze co to bardzo długi czas oczekiwanie. Dla mnie jest to absurdalne, że 70 letnia babcia musi czekać 2-3 lata na zabieg. Z drugiej strony mamy prywatne kliniki, które żądają 8 tysięcy złotych za dwie soczewki. Powiedzcie mi – skąd taka babcia, która ledwo wiąże koniec z końcem, ma wyciągnąć 8 tysięcy? Trzecia opcja – Czechy. Moja babcia pojechała do One Day Clinic w Ostrawie i jest bardzo zadowolona. Koszt łączny to 0 zł. Oczywiście są też płatne pakiety zawierające lepsze soczewki, transport oraz nocleg w hotelu – największy pakiet i tak kosztuje mniej niż to, co oferowane jest pacjentom w polskich klinikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam opinii na temat One Day Clinic - jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu u nich, czy zabieg jest bezbolesny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marian Letman
Chciałbym odnieść się do komentarza niezarejestrowanego użytkownika z dnia 30.08.2018 godzina 13:45. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać wysiłku fizycznego, sauny, basenu, podnoszenia ciężarów oraz wielogodzinnego siedzenia przed komputerem lub telefonem. Mówiąc w skrócie – trzeba pozwolić oczom na regenerację, czyli musimy po prostu odpoczywać tak bardzo jak się tylko da. Zawsze możesz zadzwonić do One Day Clinic i się wszystkiego dowiedzieć. Obsługa jest naprawdę świetna i uprzejma – nie ma co się bać. Odpowiadając na drugie pytanie – tak, zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elixxa
no dokładnie, ja sama miałam zabieg na zaćmę i po porstu trzeba było chwilę odczekać po zabiegu żeby wrócić do pełnej sprawności. i udało się, w Optegrze doskonale mi przeprowadzili zabieg, jestem mega zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena43
Ja z kolei potwierdzam przedmówcę. Mojemu tacie przeprowadzono zabieg usuwania zaćmy w klinice One Day Clinic, gdzie miał wykonane odpowiednie badania, odbył konsultacje, a następnie został umówiony na zabieg, który został przeprowadzony w Czechach. Cały proces od zapisu po operacje trwał niecały miesiąc i teraz cieszy się sprawnością widzenia. Wiadomo, że chwilkę po zabiegu oko musi dojść do siebie, ale po kilku dniach wszystko wraca do normy i jest ok. Serdecznie polecamy tą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Busak

no wlasnie do Czech mozna także z Optegrą jechać i szczerze mówiąc to także jest dobra opcja. Ja jestem zadowolona z takiego rozwiązania. moja mama bardzo dobrze się tam czuła, opieka doskonała i co ważne - wszystko szybko i sprawnie załatwione. a poza tym to wlasnie oni pomogli sie rozliczyć z nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasulka

nie, ale ja także polecam Optegrę - bo tam udzielają fachowej pomocy i w pełni profesjonalnej. akurat miałam robioną u nich w Polsce zabieg ale słyszałam także wiele dobrego o tych wyjazdach do Ostrawy! także moim zdaniem jak najbardziej warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wwlasnie chodzi o to że Optegrze można wyleczyć zaćmę. Ja z moją babcią byłam w klinice i mimo moich obaw bardzo się ucieszyłam bo opieka była barrdzo dobra. Babcia była spokojna i nie denerwowała się. A ja widziałam ze wszystko jest ok. Także bardzo fajna klinika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×