Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fdtstgy

euthyrox na niedoczynność i wielki głód

Polecane posty

Gość fdtstgy

mam takie pytanko. mam nadzieję, że ktoś mi pomoże... od roku zaczęłam bardzo tyć(około 10kg)w efekcie jęłam się odchudzać i długi okres czasu jadłam po około 500kcal dziennie i schudłam. w między czasie poszłam zrobić badanie tsh i się okazało, że mam niedoczynność tarczycy z tsh 8 i dostałam euthyrox 25. biorę go dwa tygodnie i mam dosłownie wilczy głód. jem i jem. ciągle jestem głodna. staram się ograniczać ale jestem wygłodzona. boję się, że znowu przytyję a miałam taką dobrą sylwetkę mimo tej niedoczynności bo mogłam opanowac głód a teraz nie daję rady. czy to będzie mi się nasilać i od tego przytyję czy może będę jeść i nie będę tak tyć bo euthyrox mi przyspieszy metabolizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość euthyrox/letrox
ja biore euthurox juz kilka lat. I odkad zaczelam go brac przytylam. Oczywiscie lekarz twierdzi ze to nie ma zwiazku, ale dla mnie ewidentnie ma. Cchociaz z takiegolohgicznego punktu widzenia po euthyroxie powinno sie chudnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdtstgy
a dostałaś od niego wilczego apetytu czy jadłaś podobnie jak poprzednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rowniez jestem chora na tarczyce i od okolo miesiaca zaczelam brac euthyroks dawke 25 i wusmie moge powiedziec ze nie mam napadow glodu ale nie chudne od tegoi leku nic :/ dziewczyny mam pytanie poniewaz ja bylkam u endokrynolog prywatnie tylko raz i wyszlo ze mam chora tarczyce dostalam leki mialam robiobe usg, tylko nie wiem kiedy powinnam zrobic TSH dopiero przed kolejna wizyta? to chyba jesienia dopiero bede ja miala pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letrox
Moim zdaniem tycie, to nie wina leku ale niedoczynności tarczycy. Sama mam z tym ogromny problem. TSH ponad 16, Letrox 100 dziennie, na wadze 80+ Ogólnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letrox
Hej! Moja lekarka zaleca robienie TSH tuż przed wizytą u niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
w ulotce w działaniach niepożądanych jest spadek masy ciała, a nie przyrost. a ja mam pytanie z innej beczki; czy komus po zazywaniu euthyroxu poprawiły sie włosy? ja mam bardzo lekka niedoczynosc tarczycy typu hashimoto mam zazywac euthyrox 25 straszliwe wypadaja mi włosy od 3 lat. czy jest szansa na poprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
paznokcie mam tez tragiczne, łamliwe, rozdwajajace się i bardzo miekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja mam TSH-2,2 ale mam podwyższone przeciewciała anty tpo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letrox
Czyli mamy podobnie. :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ale najgorsze te włosy. po prostu tragednia. i niby tsh mam ok. kto by pomyslał. macie jakies sprawdzone szampony na te włosy? bo ja juz chyba cała apteke przetestowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przeciwciałach nie znam się. Mnie badają tylko poziom TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wiem na dodatek mam niska ferrytynę. zażywałam jakis czas żelazo ale nie wiele wzrosła. a lekarka powiedział, ze jest ok teraz mam ferrytyne 13 ug/l a norma jest 10-300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miewam niski poziom żelaza, łykam wtedy Tardyferon-Fol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
utoprzeciwciała klasy IgG skierowane przeciwko enzymowi odpowiedzialnemu za syntezę hormonów tarczycy proksydazie tarczycowej. Efektem ich działania jest inaktywacja enzymu. Poziom przeciwciał rośnie w chorobach tarczycy na tle autoagresji m.in. choroba Hashimoto i Graves-Basedowa. dziwne że nie masz badanych przeciwciał , dziwni lekarze sa w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotko idę teraz w plener, pokatowac moje 80+. Do usłyszenia później. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje. Jestem po całkowitym usunięciu tarczycy i pewnie z tego powodu badają mi tylko poziom TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
witam ja biore eutrylox od roku i zle sie czuje i bardzo tyje,jestem senna po tym leku i serce mnie boli,mam nerwy i wogule zle sie czuje i puchne.Mam TSH 4.90 i lekarz stwierdził niedoczynność a ja sie po nim żle czuje.Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facka
może trzeba inną postać hormonu? czasem jest się uczulonym... skonsultuj z lekarzem zmianę na odpowiiednik euthyroxu. jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eutyrox bgf
Eutyrox biorę od 8 lat. Wszystkie te objawy, o których tu piszecie - tycie, senność, kruche paznokcie - to sa objawy niedoczynnosci tarczycy, a nie efekty brania tych leków. Przy TSH 8 i więcej dawka 25 jest żadna dawka - zupełnie nieskuteczna. Na początku leczenia przyjmowanie takiej dawki jest zrozumiałe - organizm musi się przyzwyczaić, a dawkę leku co kilka tygodni powinno się zwiększać. Natomiast jeśli leczenie trwa już dłuższy czas to warto skonsultowac się jeszcze z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Euthyrox prawie 4 lata. Ostatnio lekarz zwiększył mi dawkę o 10. Brałam na początku leczenia 25 całą tabletkę, potem 50 też całą, potem 75 pół tabletki a teraz 125 pół tabletki czyli 62.5. Jest mi ciężko schudnąć, po rozpoczęciu leczenia zeszło ze mnie ok. 5 kg, samo bez diety i ćwiczeń. Teraz dużo ćwiczę mało jem odżywiam się zdrowo dużo wody piję i nic.. waga ani drgnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata_stawek
moja mama też ma wielki problem z tym tyciem. bierze hormony od trzech lata po leczeniu jodem radio nadczynności. oczywiscie poszło za bardzo w drugą stronę i ma niedoczynnośc teraz. tez stara się mało jesć i... nic. ja myslę, że więcej ruchu jest potrzebne, ale mama ma problemy z sercem do tego i nie bardzo może.. teraz pije zamiast czystej wody tą wodę z chlorofilem. czuje sie po tym ogólnie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioł z niebios
czytałam wiele ksiazek o niedoczynnosci opisane były rozne przypadki i w wiekszosci przypadkow samo podawanie lekow prowadziło do poprawy jedynie wynikow badan a kilogramy nie spadały. Był tam opisany przypadek kobiety ktora schudla dopiero po zastosowaniu odpowiedniej diety i suplementacji.dieta ta wygladała tak: max 20 g weglowodanow dziennie z warzyw 3 posiłki dziennie skladajace sie z czystych protein np. chude mieso, jajka ryby twarog w połaczeniu z warzywami dodatkowo pomiedzy posiłkami 4x dziennie koktajl białkowy o zawarosci 10g białka bez cukru suplementacja wit. B5 500 mg wit.B2 B3 B6 B12 wit. A jod i selen. Kobieta ta na tej diecie zrzuciła cała nadwage jak zaczniecie chudnac to mozna stopniowo zwiekszac ilosc weglowodanow do takiej ilosci aby dalej chudnac bo jezeli zwiekszycie ilosc weglo i proces chudniecia zastopuje to znak ze trzeba zmniejszyc ilosc wegli. Dieta ta likwiduje opuchniecia i po około tygodniu likwiduje nadmierny spetyt. Dieta ta jest ciezka ale efekty sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie wiem jak to jest z tymi dietami przy niedoczynności :( ja znowu słyszałam za dużo białka też nie można :( Mnie lekarz powiedział że po Euthyrox powinnam chudnąć, ale waga stoi w miejscu, schudłam 5 kg ale lekarz tego nie widzi, przed każdą wizytą jestem ważona w przychodni i waga pokazuje identyczną wagę, a w domu ważę się na 2 wagach i pokazują mi 5 kg mniej niż w przychodni. Pewnie waga popsuta u lekarza. Mnie lekarz nic nie tłumaczy, nie wiem dlaczego zwiększa dawki, dlaczego nie biorę jodu tylko Euthyrox, nic nie odpowiada na moje pytania. Lekarz cieszy się uznaniem ale.. dziwi mnie jego podejście do mnie. W dodatku przyplątały się problemy z prolaktyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jooey
Mam problem bo miesiąc temu moje tsh to 7.84 ... i lekarz ogolny przypisał mi euthyrox n 50 no ale po nim nie czułam zadnej poprawy i zdecydowałam się brać po 2tabletki i od tamtej pory czuję sie o niebo lepiej ... no ale teraz zastanawiam się czy może jednak za dużo (100mg ) czy nie ??? ma ktoś może podobne wyniki do moich i jaką dawkę bierze endokrynologa mam dopiero w grudniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki nie tyjecie od euthyroxu ani od tarczycy bo po to bierzecie tabletki , że ona funkcjonuje normalnie wy po prostu jecie zapewne jak kiedyś . Euthyrox to tylko niewielki % sukcesu kolejne to głównie dieta nie wiem czy ktoś was poinformował o tym . Musicie unikać soji ( głównie paczkowane jedzenie , konserwy , pieczywo białe , chrupki, chipsy , słodycze itd.) ograniczyć gluten nie całkiem ale do minimum przynajmniej( mąka , białe pieczywo, makarony, pierogi , kluski) nie wolno jeść orzeszków ziemnych ,- kapusty , brokuła, kalafiora ( gotowane lub kiszone można w nie dużych ilościach) truskawek , rzodkiew , brzoskwiń unikać też trzeba cukru czyli ograniczyć słodycze głównie te wszystko sztuczne paczkowane to są bomby chemiczne, banany i inne owoce które tuczą ... Zero napojów gazowanych i soków najlepiej się na wodę zmienić nawet lekko gazowana zawsze lepiej niż sztuczne napoje.. niestety takie są realia mi też łatwo nie było wiadomo przecież nie zawsze unikam wszystkiego ale co nie wolno jem rzadziej .. Ja wazylam 115kg to dopiero problem biorę tabletki 1,5 tygodnia i schudłam 4 kg . Polecam tuńczyka w sosie własnym , łososia wędzonego , ser, salami, makrele , szynki surowe ogólnie dużo ryb bo je trzeba jeść przy tarczycy masłopradziwe , wieloziarniste pieczywo , serki , różne warzywa które można jeść czy też owoce, do chrupania paluszki słone czasem można zjeść coś innego ale duzo rzadziej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×