Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CavieZ

Męty w ciele szklistym

Polecane posty

Otóż gdzieś od roku mam męty w ciele szklistym. Troszkę to denerwuje i chciałbym to zwalczyć. Czy jest jakiś naturalny, bezpieczny sposób? Słyszałem, że jest laserowe usuwnaie męt ale ponoć jest to ryzykowne. Aż tak bardzo nie chcę ryzykować wiadomo by nic się z oczami nie stało. Mam jedną mętę w prawym oku, ale za to więcej widze je w lewym (w którym lepiej widzę). Otóż przeważnie widzę takie męty :), ale bywają dni kiedy jest ich więcej z 3-4. To też zależy jak patrze wzrokiem. Najgorzej jest gdy się patrzy na jasne ściany i w dodatku promieniują do nich oświetlenie słoneczne. Pracuję non stop przy komputerze. Byłem pół roku temu u okulisty by zrobić sobie okularki do komputera. Zbadała wzrok i powiedziała, że jedyny sposób na męty to operacja laserowa ale nie radzi bo nie mam niby aż tak z nimi źle (gdy zbadała oczywiście). Cóż sam nie wiem komu wierzyć. Jeśli nie mam żaćmy czy czegoś to chyba bardzo dobrze, ale jak zwalczyć te męty? Słyszałem, że można sotosować krople do oczu z Jodem.. Kiedyś próbowałem ale bez rezultatu. Czy ktoś z was też boryka się z tymi mętami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innymi sposobami radzenia sobie z mętami w ciele szklistym, poza leczeniem laserem (witreroliza) i chirurgicznym (witrektomia), hamującymi zmiany zwyrodnieniowe w obrębie ciała szklistego są: -stosowanie kropli do oczu zawierających jodek potasu; -jonoferezą - zabieg wykorzystujący działanie prądu stałego, przykłada się do gałek ocznych gazy nasączone jodkiem potasu i elektrody. -zażywanie substancji antyoksydacyjnych (np. kwas askorbinowy), oraz substancji hamujących glikację włókien kolagenu (L-lizyna, procyjanidyna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypróbowałbym na razie najbezpieczniejszą metodę czyli krople do oczu zawierającę jodek potasu .. Czy możesz mi doradzić jakie krople najlepiej zakupić - które są najlepsze do zwalczania męt w oczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dwóch dni mam poruszającą się plamkę w oku ,chyba tzw męty .Nie wiem co z tym zrobić .Kobieta w aptece Ziko powiedziała ,ze nie ma takich kropli z jodkiem /były kiedyś i tylko na receptę/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od 10 lat mam męty , w tej chwili mam ich tyle że zaciemniają mi widoczność. Byłam wielokrotnie z tym u lekarza , miałam krople , witaminy i zero efektów . Wątpię by był jakiś bezinwazyjny sposób na pozbycie się tych ławic latających muszek z pola widzenia. Moje męty zaczęły się pojawiać jak zachorowałam na boreliozę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak z tym żyć?Mam jedną "latającą"plamkę w oku i mam nadzieję ,ze gdzies sie rozpuści i zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie 3 w lewym oku i 1 malutką w prawym. Chociaż przewaznie widzę tylko dwie w lewym. Eh wkurza to troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam z tym u okulisty biorę lizyne mnie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×