Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lektarynka85

Miękki materac a ból kręgosłupa

Polecane posty

Gość Lektarynka85

Lubię spać na miękkim materacu, tylko że od jakiegoś czasu pobolewa mnie kręgosłup. Koleżanka z pracy doradziła mi abym zmieniła materac na twardszy, ale mam mieszane uczucia. Czy naprawdę twardszy materac jest zdrowszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam materac
ze spężynami kieszeniowymi, nie polecam. Od kilku miesięcy użytkuję materac z pianki wysokoelastycznej i sobie chwalę. On dostosowuje się do ciała i naturalnego kształtu kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lektarynka85
A twardszy będzie generalnie ze sprężyn czy z takiej pianki? Nie znam się na tym kompletnie, a chciałabym dokonać dobrego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepszy dla kręgosłupa jest twardszy materac, i nie ze sprężynami, ale z pianki. Idź np. do Ikei, tam Ci doradzą dobry materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasador
Witam! Twardość materaca najłatwiej sprawdzić leżąc na nim i obserwując jak układa się nasze ciało. Ułożenia kręgosłupa to najlepszy i najbardziej obiektywny wyznacznik tego, czy dany materac jest dla nas i dla naszej wagi idealny. Musimy pamiętać, że śpiąc na boku, zwiększamy nacisk na nasze barki (piersiowy odcinek kręgosłupa) i biodra (lędźwiowy odcinek kręgosłupa), co przy zbyt dużej twardości materaca może spowodować niewłaściwy obieg krwi w nogach i ramionach. Przy właściwej twardości materaca kręgosłup w takiej pozycji układa się niemal w linii prostej. Osoby śpiące na boku powinny zatem wybierać materace bardziej miękkie. Jeśli natomiast śpimy na wznak lub na brzuchu, ciężar naszego ciała rozłożony jest na większej powierzchni, miejsc styku naszego ciała z powierzchnią materaca jest dużo więcej i bardziej równomiernie rozkładamy wówczas nasz ciężar. W takim przypadku właściwa twardość materaca to taka, przy której kręgosłup na odcinku lędźwiowym naturalnie wygina się w łuk i nie przylega ściśle do materaca. Pozdrawiam, Ambasador Marki Hilding

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lektarynka85
Nie mam przekonania do produktów z Ikei, ale dziękuję za radę. Zawsze wydawało mi się, że ze sprężyn są twardsze materace, chociaż to chyba jakieś moje złudzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 30 stce
ja mialam nie za miekki materac,nadwyrezylam sobie kregoslup i na tym materacu jeszcze gorzej mnie bolalo,musialam sie przeniesc na kilka miesiecy na miekka kanape i bole odeszly tak ze nie wiem czy na bole kregoslupa to akurat twardy materac pomoze w moim przypadku bylo odwrotnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lektarynka85
Ja sypiam na brzuchu i stąd chyba te problemy, bo obecny materac jest bardzo miękki. Ma już też swoje lata zresztą. Spróbuję zatem wymienić na ciut twardszy, mam nadzieję że przyniesie to oczekiwany skutek. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasador
Witam! Musimy bez wątpienia zwrócić uwagę na fakt, że osoby o różnej wadze będą inaczej odczuwały twardość tego samego materaca. Osoba o mniejszej wadze testująca materac może uznać produkt za zbyt twardy, podczas gdyby osoba o większej wadze leżąca na nim może stwierdzić, że materac jest dla niej za miękki. Pamiętajmy, materac powinien otulać ciało tak, by ramiona i biodra się w nim lekko zapadały, a kręgosłup pozostawał prosty. Im wyższa waga ciała, tym materac powinien być twardszy. Ambasador Marki Hilding

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotka w jotke
Na pewno twardszy niż miększy jest zdrowszy - ale nie wpadaj w paranoje. Ale pewno o też jak wyżej napisano należy dobierać materac do wagi, od siebie dodam że dobre dla kręgosłupa są jeszcze te materace, które dopasują się do kształtu ciała - termoelastyczne. Są one drogie, ale kręgosłup ma się tylko jeden... poszukaj ich w comfortbe - tam są stosunkowo najtańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Materac nie może byc zbyt miękki ani zbyt twardy. Powinien byc odpowiednio sprężysty, tak żeby kręgosłup odpowiednio się na nim układał. Na dzień dzisiejszy najlepsze materace to te wykonane z pianki termo lub wysoko-elastycznej http://zdrowotne-materace.pl/index.phproute=product/product&path=69_133&product_id=334 Najlepiej podpierają kręgosłup na całej linii, są wytrzymałe, idealnie dopasowują się do kształtu ciała, producenci gwarantują wysoką żywotność materaca przez wiele lat. Nie są to materace najtańsze, ale biorąc pod uwagę fakt, że prawie 1/3 życia zajmuje nam sen - warto zainwestować w swoje zdrowie. Doradca Justyna tel.730 787 814 www.zdrowotne-materace.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatka36
no miękki materac na bolące plecy w ogóle się nie nadaje! a nawet szkodzi, materac jeżeli masz problem z kręgosłupem musi być idealnie dostosowany i odciążać go w tych miejsca w których człowiek potrzebuje. Przejdź się do Amadu i tam ci pomogą wybrać idealny model!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terree
Ja to mam dobre doświadczenia z obsługą w sklepie Eko Medical ( www.ekomedical.pl ). Zamawialiśmy od nich do naszego centrum masażery i trochę sprzętu fitness. Wszystko na gwarancji, z serwisem...warto tutaj poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam najlepszy dla mnie materac Viscotherapy Premium lub Delux. Mam od lat problemy z kręgosłupem i dopiero teraz czuję, że dobrze i bezboleśnie sypiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam - oprócz rzeczy oczywistych, jak ruch, ćwiczenia, rehabilitacja i jak najmniej siedzenia - zakupić sobie odpowiedni materac. Ja mam zaufanie do Art Medic - materace i poduszki są rewelacyjne. Z pianki, dostosowują się do naturalnych kształtów i mają zmienną twardość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo materac dobiera się nie na myśleniu "wolę miękki lub twardy" tylko tą twardość dobiera się do swojej WAGI! Jak ktoś jest szczupły wygodnie mu będzie na miękkim, natomiast osoba grubsza w miękki będzie się zapadać i kręgosłup nie będzie leżał w dobrej pozycji i będzie bolał. I tak samo z twardymi materacami - one dobrze będą podpierać grubsze osoby, bo nie będą się w nie zapadać, natomiast osoba szczupła na twardym materacu będzie odczuwać uciski i mięśnie nie będą odpowiednio w nocy wypoczywać i też plecy rozbolą. Poczytaj sobie profesjonalne artykuły o dobrze twardości materaca do wagi ciała, jak np. ten: http://www.materace.info/parametry-materacow/materac-miekki-czy-twardy.html albo inne jakieś poszukaj na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita_b
Spałam kilka lat na dość twardym, kieszeniowym materacu, nieraz po wybudzeniu bolał mnie krzyż, wierciłam się z boku na bok z powodu ucisku. Postanowiłam zmienić go na bardziej miękki, za radami sprzedawców kupiłam z pianki termoelastycznej. Wybrałam chyba jeden z najbardziej miękkich modeli, no ale jestem bardzo szczupła, więc wg teorii powinno być dobrze. Śpię na nim półtora roku, bolą mnie teraz całe plecy, kark, czasem nawet klatka piersiowa, pod pachami, pośladki i uda. Nie tylko w nocy i rano, w ciągu dnia też. Czuję się sztywna i jakby mi było "za ciasno". Mam wrażenie, że zmienił się sposób w jaki chodzę, coś dziwnego dzieje mi się z nogami. Sama nie wiem, czy to może być wszystko od materaca... Ale kurczę materac to nie jest szampon do włosów, że człowiek będzie kupował jeden, drugi i dziesiąty, aż trafi na ten najlepszy... Nie wiem jaki miałabym teraz kupić. Ani czy to coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materac musi być dopasowany do jego użytkownika. Nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Najlepiej jest przetestować materac przed zakupem i sprawdzić czy taka twardość nam odpowiada. O tym jak dobrać idealny materac dla siebie można przeczytać na: plantpur.pl/pl/blog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje doświadczenia z wyboru materaca są takie, że nie da się tak naprawdę przetestować w sklepie, czy materac jest dobry czy zły. Bo co innego poleżeć na czymś przez 10-15 minut, co innego PRZESPAĆ całą noc (bo w czasie snu ciało inaczej się układa niż w czasie leżenia w stanie czuwania), a jeszcze co innego - spać na czymś noc w noc przez kilka tygodni lub miesięcy. Ja podeszłam bardzo ostrożnie do wyboru nowego materaca, byłam w 6 czy 7 sklepach, przetestowałam sporo materacy, słuchałam porad sprzedawców, czytałam poradniki i opinie w necie i nie jestem do końca zadowolona. Nie wiem czy materac, który wybrałam jest odpowiedni czy nie. To nie jest tak, że jest niewygodny. Ale od kiedy go mam, pojawiają mi się coraz to nowe dolegliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiemy, że nie zawsze można sprawdzić materac w sklepie i poczuć czy na pewno jest dla nas odpowiedni. Dlatego nasze materace można testować w domu przez 101 nocy i po tym czasie zdecydować czy materac jest dla nas wygodny i komfortowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli nie jest wygodny i komfortowy, to co wtedy? Przyjmują Państwo zwroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że w Sembella na pewno bez problemu przyjmują, jeśli by się okazało, że coś nie odpowiada, na szczęście nie miałam tego problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ciekawa, co sklepy robią z takimi zwróconymi materacami. Nie wierzę, że je wyrzucają. Jaką mam gwarancję, że nie sprzedadzą mi takiego używanego materaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowna Pani, materac po okresie testowym można bezproblemowo zwrócić, jeśli nie spełnił Pani oczekiwań. Materac, to specyficzny produkt i wiemy jak ważne jest żeby użytkownik czuł się komfortowo podczas snu. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę i do bezpośredniego kontaktu z konsultantem-sprzedawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Państwa stronie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie: co Państwo robią ze zwróconymi materacami oraz jaką mam gwarancję, że otrzymany przeze mnie materac jest nieużywany? Czy konsultant-sprzedawca mi na to pytanie odpowie? Dlaczego nie odpowie Pan/Pani na nie tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowna Pani, materace które ktoś odda w ramach naszego programu 101 noc są recyklingowane. To znaczy, że maszyna rozkłada pianki materaca na surowce wtórne, które są wykorzystywane w innych produktach chemicznych np. pianki twarde - izolacyjne. Zawsze otrzymuje Pani nowy produkt, według własnych preferencji i konfiguracji. W przypadku dodatkowych pytań - zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej zainwestowac w dobry materac i miec go na lata. Ja mam z janpola http://krodi.pl/materace_janpol. Jak zamawialam na tej stronce to jeszcze gratisa dostalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na bóle pleców polecam koszulki woolmed z wełną owczą na plecach. Naturalna i delikatna wełna z merynosów delikatnie masuje i ogrzewa obolałe miejsca działając przeciwbólowo. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
materac medyczny sleepmed moim zdaniem jest najlepszy dla kręgosłupa. jestem posiadaczką i nie zamieniłabym go na żaden inny. komfort snu jest fantastyczny, zero bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×