Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość O_n_a_

Na korzeń zęba może być koronka?????????????????????

Polecane posty

Gość O_n_a_

Mam taki problem..mianowicie.....czy jest możliwosc załozenia koronki na sam korzen zęba???To jest4...Proszę o pomoc:)Z Góry dziękuje;)Rosze podzielic sie ze swoimi przezyciami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze mozna
pod warunkiem,ze ten korzen bedzie przeleczony kanalowo i oczywiscie zdrowy.Ja mam tak zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_n_a_
OJ,dziękuje za Szybka odpowiedź:) A jak to wygląda "technicznie",Bardzo się to rózni od reszty?Mi chodzi o 4...W jakim to granicach cenowych jest?Z Góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te zęby
a nie chodzi czasem o wkład koronowo-korzeniowy? ja mam taki na piątce; i faktycznie korzeń musiał być przeleczony kanałowo; natomiast ostatnio ukruszyła mi się przednia ścianka czwórki i chciałam powtórzyc ten zabieg, to dowiedziałam się, że w czwórkach korzeń nie spełnia wymagań co do takiego wkładu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cio
kochanie a moze zadzwon do najblizszego gabinetu dentystycznego i zapytaj fachowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te zęby
tu sie zgodzę, najlepiej doradzi stomatolog; ja dzisiaj ( a w sumie to juz wczoraj) byłam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_n_a_
Oj...dobrze wiem co to znaczy, ukruszyć sobie scianke 4...tak własnie mi sie zaczęło...skonczyo sie tak jak wspomniałam na początku..tzn DRAmTYCNZIE!W SUmie ten 4..mi ledwo co widac..no prawie wcale..ale drazni mnie ta luka.....OKRPONIE!Musze cos ztym zrobic...OJ..tak jesli chodzi o fachowca...to w poniedziałek mam termin..ale chce sie upewnic...czy jest taka mozliwosc...bo widez tu ze ludzie tez maja takie przypadki..:)Pomysłowo ktos to wymyślił...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te zęby
sorki, nie oszukujmy się; w naszym społeczeństwie mnóstwo ludzi paraduje z luką po piątkach, bo tez twierdzą, że ich nie widać; a czwórki....... przecież to front :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i najlepiej wybrać się juz ze zdjęciem (no chyba, że idziesz do takiego, co zrobi foto na miejscu); bez tego ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczeniecccc
heloł ja mam taki sam problem:) zostal mi tylko korzen 4 (leczony kanałowo) ale zadnej dcianki zeba juz nie mam:( taka luka wyglada obrzydliwie!!!!!!!!!!!!! wklad koronowo-korzenny bylby dla mnie najlepszym rozwiazaniem - czy ktos miala tak zrobiony zab??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sd565
jest tu kto??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_n_a_
No masz w zupełności rację..i nie próbuje tu nikogo oszukać..Racja jest:) I daltego czeba cos z tym zrobić;)Wogóle uważam,że Zeby powinny być na stałe...nie było by z nimi takiego wielkiego problemu:)A jesli chodzi o to co pytałam...to w jakich to granicach cenowych jest robione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to wyglądało tak: że najpierw miałam 4 wyleczoną kanałowo (tzn. korzeń) a następnie doklejony ząb do tego korzenia. Chodzę już z tym 1,5 roku. Dentystka mi powiedziała zebym przyszla to zrobi mi na to porcelanową koronę cena 400 zł. Jakoś nie mogę się zebrać aby iść to zrobić, ale w końcu moze się wybiorę i naprawde bede miała spokój. Chyba ze mogę zrobić coś "lepszego" w tym przypadku , moze doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_n_a_
A Bardzo Ci widać tą lukę...tak gdzie była 4?Właśnie najgorzej jest takie odkładanie..na "póżniej"..Ja włąsnie ide do dentysty w poniedziałek..i niewiem czy sie już załamac,czy dopiero w poniedziałes,jak wyjde..Boje sie ze z tym nie da sie nic zrobic...ale tak dla semej siebie musze to zrobic...zawsze mówiłam...."a to póznije"...a tak wyszłO:( a za leczenie kanałowie to tez płaciłaś??? dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwa duszyczka
Zakanałowe też się płaci. Jeżeli jest to górna czwórka, to raczej wład jest niemożliwy do wykonania, bo ona ma 2 kanały bardzi wąziutkie, no a przecież jakaś szerokość tego wkładu musi być. Raczej zaproponują Ci usunięcie tego korzenia i mostek na zębie 5. Porcelana wtedy będzie miała 2 punkty, czyli 2 razy 400 = ok. 800 zł. Nie będzie się różniła od własnych zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te zęby
wkład a doklejenie to co innego; u mnie nie dało się zrobić wkładu (życzliwa... opisała to ciut bardziej fachowo ale o to właśnie chodziło) podobno zdaża się, że ktoś w czwórce ma 1 kanał ale żadko; a to najlepiej na zdjęciu; u mnie udało się jeszcze dokleić, więc dużo taniej; a mostek na 5 jasne; pod warunkiem, że ma się mocną piątkę; wtedy nie szkoda wyrzucić tyle pieniędzy; ale statystycznie piątki psują się chyba najszybciej (są najsłabsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_n_a_
A Czy taki most?Daje sie go na stałe?Ale to skomplikowane.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka k***a z tytanu koronka na korzeń jest najlepsza . To więc do Roboty Szanowni Stomatolodzy ))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na 5 mam korone cyrkonowa, koszt ok 1200-1500 zl, zadnych metalowych elementow, sa tez tansze korony z metalem. mocowane na cemencie, pieknie zrobione kolor dobrany. mialam zdrowy korzen i maly kawalek swojego zeba. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×