Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natali01

nawracające ZAPALENIE DZIĄSEŁ-Czy ktoś tak ma?

Polecane posty

Gość natali01

Dawno temu miałam zapalenie dziąseł. Wyleczyłam to- tzn usunęłam kamień i osad-stosowałam maści i mi to przeszło, do tej pory robię to regularnie oraz dbam o higienę jamy ustnej-używam także nici. Od niedawna znowu czuję jak bolą mnie dziąsła a przecież niedawno usunęłam kamień i osad.:( W tej chwili płuczę odpowiednimi ziołami ale ten ból znowu po jakimś czasie pewnie wróci bo tak już miałam wcześniej co prawda przejdzie , ale mnie to niepokoi.U dentysty byłam ale nic specjalnego mi nie doradził :) Poradzcie co robić! Może ktoś też ma taki problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble ble ble...
Wiem, to okropne. Ja nie wiem dokladnie co mi dolega, nie wiem jak nazywa sie ta przypadlosc, ale tez cholernie krwawia mi dziasla. Najdziwniejsze jest to, ze czesto zaczyna sie to kiedy nic nie jem, nie zuje, nie gryze... A mycie zebow to dla mnie kazdorazowo pozbycie sie jakiejs ilosci krwi. Pluje krwia zmieszana z pasta. Ech... U dentysty tez usunelam kamien, wyleczylam wszystko, co bylo do wyleczenia, dostalam zalecenia - myc tylko PASTA ELMEX (zielona jest dla wrazliwych dziasel), plukac PLYNEM ELMEX (rowniez zielony), nacierac zelem TRASCODENT. Przyznaje - pomoglo, ale po paru miesiacach wrocilo. Wiec znow polecialam do dentysty, tym razem dostalam zel (podobno silniejszy i skuteczniejszy) PERIO-KIN. Ten mi w ogole nie pomogl. Moja stomatolog rozklada rece. Sama zdecydowalam, ze chyba wroce dotego TRASCODENT. Nadal uzywam ELMEX-a, to podobno najlepszy zestaw do pielegnacji zebow na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tech.
dziewczyny a może to z chronicznego niedoboru wit C ? jedno kiwi dziennie, czy sok z cytryny, jakieś owoce, bo witaminy w tabletkach to syntetyczne są i ponoć guzik się przyswajają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble ble ble...
hmm... tak myslisz? moze masz racje, ja faktycznie nie jem za duzo owocow, ale warzywka sa u mnie codziennie, moze sprobuje tych kiwi, podobno w truskawkach jest wiecej witaminy C niz w cytrynie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
do ble ble ble... Ja też używałam pasty elmex i mialam też pastę MERIDOL razem z płynem próbowałam róznych wynalazków ale to nie pomaga:( A czy ten żel TRASCODENT mozna kupić bez recepty i ile on kosztuje? Ja stosuję SACHOL z tym że mi dziąsła już nie krwawią ale miałam też tak kiedyś:(Teraz mnie tylko bolą.:( Może faktycznie mamy mało witamniek co prawda zażywam wit C ale może faktycznie to nie to samo co naturalne. Mój dentysta też rozkłada ręce.:( Kiedyś jak miałam taki bardzo ostry stan że dziąsła mi odchodziły od zębów straszne... chcieli mi robić jakiś zabieg który polegał na włożeniu jakiejś płytki w dziąsło . ale nie poszłam bo ktoś mi to odradził kto miał to robione. Co prwada od tamtej pory mam dużą poprawę dziąsła powróciły do swojego normalnego stanu ale tj pisałam wyżej czasami mnie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
do tech Dzięki za link. A może lepiej by kupić tą pastę przeciw paradontozie?Ona też jest na takie objawy. Mogłabyś napisać gdzie można kupić taką pastę bo ja tak naprawdę to jeszcze się z nią nie spotkałam a myślę że spróbuję -cena też możliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble ble ble...
Tak, TRASCODENT dostalam bez recepty, ale musialam szukac w wielu aptekach, bo ciezko go bylo dostac. Przykro mi, ale nie pamietam ile kosztowal. Mi tez odchodzily dziasla od zebow - masakra. Teraz juz jest lepiej, nie wiem jakiemu specyfikowi to zawdzieczam. Krwawienie, niestety - nie mija. Ale nic mnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tech.
Natali01 nie wiem czy chodzi Ci o "moją" pastę, czy obywatelki ble ble ble... ;) bo tą, która ja polecam - kupiłam w aptece Cefarmu jest zapakowana w kartonowe pudełeczko, w takim metaliczno-szarym kolorze firma Adent na przodzie opakowania, ale z tyłu pisze Pollena Ewa ja nigdy nie miałam problemów z dziąsłami, ale zęby mam bardzo wrażliwe i ta pasta własnie na to mi pomaga :) właściwie jak nią myję to, przestaję mieć ten problem. Natali01 - twój opis " dziąsła mi odchodziły od zębów " o rany, to mi się skojarzyło z taka książką, którą czytałam. Na podobne rzeczy uskarżali się kiedyś marynarze, pływający w długich rejsach. Odzywiali się nieźle, bo mieli zapasy jedzenia, mięsa itp., ale brakowało im świeżych warzyw i owoców w diecie, bardzo cierpieli na te różne boleści dziąsłowe i krwawienia z dziąseł. Ponoć długotrwały niedobór wit. C powoduje " rozpulchnienie " dziąseł i ich krwawienie, gdzieś tak czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
do tech. Chodziło mi o tą Twoją pastę tylko ten inny rodzaj na paradontozę. Zapytam w aptece. Wiesz Ty pewnie masz rację bo tak naprawdę to ja za dużo warzyw i owoców to nie jem. Teraz ostatnio zaczęłam jeść truskawki bo mam zamrożone:) A orientujesz się może jakich warzyw i owoców najwięcej powinnam spożywać? Może w tej książce było coś napisane:) kurcze!- a widzisz czytać książek też nie lubię a czasami przez przypadek można się czegoś dowiedzieć -dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
O sorry! tam po " dzięki!" miało być 🌼:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tech.
Zawartość witaminy C w 100 g : Porzeczka czarna - 183 mg wit.C Papryka czerwona - 144 mg Brukselka - 94 mg Papryka zielona - 91 mg Kalafior - 69 mg Szpinak - 68 mg Truskawki - 66 mg Poziomki - 60 mg Kiwi - 59 mg Cytryny - 50 mg Kapusta czerwona - 54 mg Pomarańcze - 49 mg Kapusta biała - 48 mg Porzeczka czerwona - 46 mg Pomidory - 23 mg Kapusta kwaszona - 16 mg Ziemniaki wczesne - 16 mg Ziemniaki późne - 11 mg Jabłka - 9 mg Ogórki - 8 mg Cebula - 6 mg Gruszki - 5 mg Śliwki - 5 mg ja mamci, która też czasem ma problemy z dziąsłami, kupuję kiwi, nie na sztuki, tylko na kilogramy :D bo wcina jak szalona, mówi że tak jej smakują, że aż coś ;) widać potrzebuje, bo ja zjem jeno wiecej nie dam rady się zmusić, jakoś mi nie smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
o kurcze! no dzięki! Postaram się jeść więcej warzw i owoców może jeszcze uratuje swoje biedne dziąsła Najlepiej to chyba jeść surowe a ja jak wcinam to najczęściej gotowane np kapustkę pycha..... lub paprykę (jakieś leczo) Oczywiście nie wszystko da się zjeść na surowo:) ale to co się da to ja najczęściej wcinam gotowane. Najwyższy czas to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tech.
no niestety, wit. C jest bardzo nietrwała, łatwo ginie pod wpływem światła :o powietrza, czy temperatury :o najlepiej jeść surowe, ja np. lubie objadać się surową kapustą kiszoną, to jest to ;) mam nadzieję, że się nie zrazisz zbyt szybko do takiego jedzenia, bo moja pani doktor powiedziała mi, że nasycanie organizmu danym pierwiastkiem, czy witaminą ( przy niedoborze ) trwa aż 3 miesiące, dopiero po takim czasie można poznać czy jakaś "suplementacja" pomaga, czy nie widać specjalnej róznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
Postaram się wprowadzić do swojego jadłospisu kapustkę kiszoną. Ale ogórki kiszone chyba też mogą być nie? To akurat lubię to mogłabym nadrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze jakieś problemy
z żołądkiem? Też kiedyś miałam stale zapalenie, pomagał żel Tołpy, ale to był czas jak go wycofali więc zapalenie szybko wróciło. Dentystka się załamała na widok moich dziąseł, ale skrwawiła kieszonki dziąsłowe, wyleczyłam żołądek i stan zapalny juz nie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
A czy miałaś może jakieś dolegliwości żołądkowe a może na co chorowałaś? Ja właściwie to nie mam żadnych dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
też używałam żel Tołpy -był super.Szkoda że już go nie ma:( bo mi też pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
Boze ja tez mam teraz to samo! szczypia i bola a juz bylo tak dobrze!Wczoraj to mialam taki bol ze myslalam ze to moze zab bo promieniuje tak dziwnie ale skoro umulam zeby ,wynitkowalam ,poplukalam azulanem i pokrylam mascia i mi duzo ulzylo to byly to tylko dziasla ,odslonily sie tez szyjki zebow i to daje taki bol ,mam tak od 2 lat ,nawraca co jakis czas,ech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
kiwi nie moge bo jestem na nie uczulona ,puchnie mi gardlo i wargi ,nie wiem czy to braki wit.C jem duzo warzyw i owocow bo je lubie ,ponoc wit.B compleks na jame ustna tez pomaga ,moze sprobowac? u mnie tez tworza sie kieszonki ,mam 2 koronki ale jest z nimi ok i ze 2 zeby do leczenia,mam ubytki po bokach ,koszmarna wade zgryzu,ponoc wady zgryzu tez daja takie klopoty,sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
lorenka ! ja też mam odsłoniętą szyjkę przy zębie:( ale tylko jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
ja kilka tych szyjek odslonietych ;P czasem rąbia jak diabli a czesem jest dlugo spokoj ,sama nie wiem od czego to zalezy,napewno z dziaslami gorzej jest przed miesiaczka ,sa wrazliwsze i czasem krwawia....to wszysko to chyba wstep do paradontozy ,jeny jak ja sie boje zeby zeby nie wypadaly io sztuczne blleeeee!boje sie tego ,mam 40 lat chyba blisko do sztucznych nie wiem jak to przezyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
lorenka A co ja mam powiedzieć jak jestem młodsza od Ciebie prawie o połowę?:( To nie chcę nawet myśleć co będzie jak będę w Twoim wieku:(:( Od kiedy masz takie problemy i czy byłaś z tym u stomatologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
wiesz,te odsloniete szyjki to moze i dawno ale nie bolaly ,natomiast takie fest bole dziasel to od ponad 2 lat jak zrobilam koronke -pekl mi zab wiec koronka i dlugo mnie dziaslo bolalo ,to duza interwencja w dziasla ...ale to sie ciagnelo,wciaz latalam do dentysty po nowe specyfiki,mysle ,ze cos mi tam "sprzedano" w te dziasla przy tej koronce i rownoczesnie zaczely sie te kieszonki ,jakies gulki -akurat wylazlo po tej interwencji w dziasla przy koronce? dla mnie dziwne...., miewalam podpuchniete-bo w gulach zebralo sie jedzonko albo plytka nazebna dopiero periodonta-stomatolog zajmujacy sie glownie dziaslami wyczyscila mi kieszonki -co tam nie bylo? poczulam ulge !teraz je sama czyszcze i bylo juz dobrze ale ostatnio znow pieczenie i bol ,choc nie sa spuchniete ,pomaga mi masc mucosit sachol ale on wysusza i plukanie azulanem ,te inne specyfiki do plukania moga podrazniac i powodowac bol wiec trzeba ostroznie,wogole to czasem mam bol jak jest sucho w ustach a jak sie napije lub cos zjem to mija ,wiec nie wiem ki diabeł.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
ja jak mialam 20 lat to juz mialam kilka zebow leczonych kanalowo,wogole wciaz mi sie psuly,cale zycie lecze zeby ,pozniej niektore wyrwane( z tylu) na skutek chyba zlego leczenia mimo prywatnych stomatologow ....mam cale zycie przerabane z tymi zebami a teraz z dziaslami ,czasem mam ochote wyrwac w du...u niektore i wstawic sztuczne ,moze by te dziasla odzyly?:P ,oczywiscie zartuje ,nie ma to jak swoje ,mam 2 koronki w gornych dwojkach i czuje sie cos innego w gębie a dziasla nad nimi sa ok1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żel Tołpy wrócił
na rynek, można go kupic w sklepach medycznych. Też miałam kiedyś czyszczenie kieszonek dziąsłowych przez ich skrwawienie, nie bolało, ale dentystka była cała we krwi, od tamtej pory nie mam kłopotów dziąsłowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
Mogłabyś opisać mniej więcej jak wygląda to czyszczenie kieszonek, tzn że odrywałą szyjkę i czyszczą pod spodem?czy to można zrobić w kazdym gabinecie stomatologicznym czy trzeba iść do specjalisty który zajmuje sie chorobami przyzębia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w każdym gabinecie można
jest podobne do usuwania kamienia, tylko tym ostrzem dentysta ingeruje głęboko w kieszonkę, i dlatego leci tyle krwi, oczyszcza więc nie tylko osad, ale też to, co głęboko weszło pod dziąsłą. Urządzenie rzęzi nieprzyjemnie, ale sam zabieg jest praktycznie nieodczuwalny. Dziąsła zostają zaczerwienione, ale bez śladu opuchlizny w stanie zapalnym. Płukanie płynem dentystycznym i okłady z roztworu wody utlenionej szybko przynoszą ulgę. Później trzeba przyzwyczaic się do nici i oczywiście dokładnego mycia po każdym najmniejszym nawet posiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
znow mnie rwa dziasla ale nie sa spuchniete tylko troche czerwone,mi sie wydaje ze ja w nocy sobie jezorem ugniatam nad jedynkami gornymi bo tam mnie boli teraz tez jezor mi tam leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali01
mi już przeszło ale pewnie i tak się jeszcze kiedyś pojawi ból:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jary
Warto zadbać o należyte uwapnienie kośćca. Mniej białka zwierzęcego w diecie - zwłaszcza białka mlecznego, kazeiny - a więcej produktów roślinnych zawierających wapń - migdałów, ziarna sezamu, pestek dyni, zielonych warzyw i jarzyn strączkowych (soja, soczewica, fasola, groch, ciecierzyca). Nadmiar białka zwierzęcego w diecie jest głównym powodem osteoporozy, a także problemów związanych z zębami. Zakwaszenie organizmu wskutek metabolizmu białka zwierzęcego jest likwidowane przez uwalnianie wapnia z kości - i to, niestety, zwłaszcza z kości żuchwy i szczęki. Nie trzeba dodawać, jak to rzutuje na stan uzębienia. Powiązanie spożywania mleka i produktów mlecznych ze zdrowiem w ogólności, a szczególnie zdrowiem zębów, należy traktować jak mit - niebezpieczny mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×