Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natali01

nawracające ZAPALENIE DZIĄSEŁ-Czy ktoś tak ma?

Polecane posty

Przy takich nawracających problemach z dziąsłami należy zgłosić się do dentysty ze specjalizacją periodontolog. Powinien sobie poradzić z problemem, ewentualnie zlecić dodatkowe badania czy konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, od 2 dni bola mnie dziasla w dolnej czesci szczeki, mam je lekko spuchniete i jasno rozowe, na dodatek boli mnie zuchwa od dolu i troche od srodka, dodam takze ze mialam kiedys taki bol przez 2 tygodnie, ale poszlam do dentysty-ten zrobil zdj jamy ustnej, zobaczyl zeby i powiedzial ze nic nie widzi, dal mi duomox, masc sachol i witaminy, przeszlo po tygodniu, ale od czasu do czasu bole powracaja, smaruje sacholem ale po jakims czasie to powraca, czy ktos moze wie od czego to jest? dzieki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, moja 88 letnia babcia ma zaczerwienione dziąsła non stop, nic nie pomaga, ani żele ani płukania nic :( czasami prócz tego zaczerwienienia powstają też afty.Sachol, Carident nie pomaga. Może ktoś z was zna jakiś inny sposób by pomóc, zapobiec? Ma protezę, ale praktycznie już jej w ogóle nie zakłada przez te ciągłe zaczerwienienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weta37
Hejka!ja też mam okropne problemy z dziąsłami-takie fest to mam chyba od roku.Słabe zęby mam od zawsze-każdy plombowany kilka razy.Jakiś rok temu zaczęły mi się zapalenie dziąseł.Odwiedziłam całą masę dentystów i 2 periodontologów.Dodatkowo zauważyłam większą ruchomość zębów.Dwukrotnie miałam robione zdjęcie pantomograficzne i tomografię komputerową.Okazało się,że mam lekki zanik kości-jak wszyscy twierdzą na skutek wady zgryzu-zgryz głęboki.Dostałam na noc szynę relaksacyjną i mam wrażenie,że ruchomość zębów jakby mi się zmniejszyła za to dziąsła opadają mi z dnia na dzień i coraz bardziej odsłaniają zęby i w sumie one nawet nie krwawią poprostu tak mnie ciągną i są coraz niżej.Jestem załamana co będzie dalej-mam dopiero 37 lat.Czy Wam też tak szybko zanikają dziąsła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka0406
Witam, też mam problem z zapaleniem dziąseł ,ale chyba mam to w genach po Tacie. Właśnie dzisiaj byłam u mojej dentystki na wizycie kontrolnej i stwierdziła że wykona mi zabieg łyżeczkowania dziąseł w znieczuleniu miejscowym, mam termin na 25listopada i już się boję jak to będzie wyglądać. Ale nie chce nabawić się parodontozy i dopuścić do utraty zębów więc musze spróbować tego zabiegu dodam że miałam już chyba z 3 razy usuwany kamień i problem niestety powracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam wam płyn Prokudent, niebieski z rosmana, nie zawiera alkoholu myję zęby, następnie język inną szczoteczką płuczę jame ustną i widzę robią się takie niebieskie gluty potem mam dziwny smak, ale język czysty płyn tani! używam na choroby przyzębia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie profilaktyka najważniejsza, super artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alek mars
A próbowałeś ajony? Zmieniasz co kilka miesięcy szczoteczkę? Jaka ona jest? Twarda/miękka? Ten problem w 90% przypadków wynika z braku odpowiedniej higieny, nie ma większych przyczyn wewnętrznych - zadbaj o siebie po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam tantum verde, psikać jak najczęściej oraz płukanie szałwią ale nie parzoną tylko rozcięńczaną. Można łączyć te czynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minawetp
Pisałam ostatnio na ten temat, bo przeprowadzałam wywiad z facetem, który już od kilku lat sobie z tym radzi, proszę wygooglować temat : ZAPALENIE DZIĄSEŁ – Wywiad z człowiekiem, który tego doświadczył – Jak sobie z tym skutecznie radzić? http://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/zapalenie-dziasel-wywiad-z-czlowiekiem-ktory-tego-doswiadczyl-jak-sobie-z-tym-skutecznie-radzic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko mycie pasta z sody i wody utlenionej + dodatkowo koenzym Q10 z apteki dopoki zapalenie nie ustanie. potem sama soda i woda utleniona. szczegolnie na noc w ten sposob dobrze wyszorowac zeby, potem poprawic szorowaniem olejem kokosowym. uwaga: szorujemy takze jezyk na koniec, na ktorym zbiera sie caly syf i przechodzi do dziasel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miedzy zebami szorujemy specjalnymi szczoteczkami lub nicmi dentystycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minawetp
Witam, pzeprowadzałam wywiad z czlłowiekiem, który wiele lat walczył z zapaleniami dziąseł, wiele cennych informacji od niego mam w swoim artykule, może komuś się przyda, dlatego tu piszę, wygooglujcie sobie treść "Zapalenie dziąseł wywiad z człowiekiem minawetp" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.... Nie wiem cxy moja porada sie przyda, bo jeszcze tego na sobie nie sprawdzilam...ale dzis zamowilam irygator do zebow, podobno rewelacja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasnikos
Używaj ajony bez fluoru i miękkich szczoteczek. Staraj się te szczoteczki zmieniać co kilka miesięcy. Dzięki temu mam je w dosyć dobrej kondycji. Nie od razu tak było, ale efekt osiągnęłam samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merkios
Ajona, systematyczność i powinno być całkiem ok. Nie nadacie zębom normalności z dnia na dzień, wiadomo że potrzebny określony czas, ale z całą pewnością wrócą one do zdrowia - tak powinno to wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temeria
Ja również mam do tego skłonności. Pomagaja mi płukanki z szałwi. Warto jest je stosować profilaktycznie. Wprawdzie nie leczą zapalenia ale od czasu kiedy je stosuje zapalenia staja się coraz rzadsze. Poza tym polubiłam pastę Sulphodent, która jest skuteczna nawet w sytuacji kiedy mam zapalenie. Dostaniesz w aptece. Zerknij sobie na tą stronę: http://sulphur.com.pl/problem/zapalenie-dziasel/ Znajduje się tutaj dobry artykuł w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi przy zapaleniu dziąseł bardzo pomogło; -Ajona (Ajona jest koncentratem pasty do zębów) ważne jest codzienne( dwa lub trzy razy dziennie) i bardzo dokładnie szczotkowanie zębów, wiem że to bardzo nieprzyjemne wiec lepiej sobie kupić miękką szczoteczkę; - Mucosit (Herbapol) (Mucosit żel stosuje się powierzchniowo jako środek ściągający, przeciwzapalny, przeciwbakteryjny oraz miejscowo znieczulający, przyspieszający ziarninowanie i gojenie się ran.) Mi n bardzo pomógł i przyniósł ulgę od bólu. No i wiadomo jadłam ,,papki dla dzieci", piłam dużo schłodzonej wody i jadłam sporo nie kwaśnych owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, czy u Was problemy z dziąsłem mogą być związanie z nieprawidłowym zgryzem? Może ortodonta by coś pomógł. Ja nie mam zęba nr 6 na dole i do tego problem ze zgryzem. Zaczął mi się problem z dziąsłem przy dolnej 7. Pomaga ajona, elugel i płukanie sodą oczyszczoną. Zauważyłam też, że przy nawracającym problemie z dziąsłem okrutnie bolą mnie piersi i węzły chłonne pod pachami. Periodontolog powiedział mi kiedyś, że stan zapalny dziąseł siej***akterie po całym organiźmie. Też tak macie? Bardzo proszę o odpowiedź na mojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również często mam zapalenie dziąseł. Polecam zajrzeć tutaj https://www.listerine.pl/choroba-dziąseł-zdrowe-dziąsła/co-to-jest-zapalenie-dziąseł Najlepsza jest szałwia lub zielona herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dobry gabinet stomatologiczny znalazłam w Krakowie. Nazywa się Studio SE. Leczył mnie prawdziwy profesjonalista, który zawsze odpowiadał na moje pytania, był cierpliwy (bo łatwą pacjentką nie jestem) i efekt finalny był naprawdę zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Mnie sie wydaje, ze mam czerwone obolale dziasla wlasnie po zjedzeniu truskawek. Nawraca mi ta choroba jak zaczynam jesc truskawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

A myjesz dokładnie truskawki? Może nie chodzi o same truskawki a o nawóz jakim są pryskane i to Ci szkodzi? Moja mama miała długi problem z zapaleniem dziąseł i też nie wiedzieliśmy co jest tego przyczyną, ponieważ pojawiało się nagle nie wiadomo skąd:( ale wyczytałam na stronie cieszsiezdrowiem, że dobrze sobie z tym radzi sok z Noni i zamówiłam mamie. zaczęła go pić, ale przed połknięciem trzymała go chwilę w ustach tak, aby zabić bakterie odpowiedzialne za zapalenie dziąseł i po czasie problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×