Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jajajajajajajajaja

plaskostopie - operacja

Polecane posty

Gość jajajajajajajajaja

czesc:) czy oerintujecie sie ile mniej wiecej kosztuje operacja na plaskostopie? moze juz ktos z Was mial robiona taka operacje i moze cos wiecej na ten temat napisac? wiem, ze mozna robic na kase chorych, ale to glownie dzieci, a ja mam juz 22 lata, nogi mnie nie bola, ale zaczynaja mi sie robic halluksy, do tego od wiekow mam odciski - czytalam, ze to moze byc wina plaskostopia, no i czesto nogi mi sie szybko mecza, sa np. czerwone, takie glowie uczucie rozgrzanych nog ehh, takie mam przcezucie, ze to przez plaskostopie. czytalam tez, ze pozniej paskostopie tez moze duzo innych szkod narobic, wiec zaczelam myslec o operacji... bardzo bylabym wdzieczna jakby ktos cos napisal na ten temat, ile kosztuje ta operacja, gdzie warto ja zorbic, jakie efekty, itd. bardzo prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajajaja
ojjj naprawde nikt nie ma pojecia o tym? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam operacje na halluksy i z tego co wiem plaskostopia poprzecznego bo takie zapewne masz (ja tez) nie da sie calkowicie zlikwidowac to zbyt powazna wada ukladu kostnego. Skolioze operuja, ale co do stop lekarze niechetnie podejmuja sie takich operacji bo to stopy, na nich opierasz caly ciezar ciala. Jesli dochodzi do operacji plaskostopia co lamie sie kosci w wielu miejscach, a potem moze dochodzic przez to bardzo powaznych powiklan ktore mozesz odczuwac nawet w kregoslupie. Nie radze robic operacji na likwidacje plaskostopia. Zbyt duze ryzyko. Lepiej zlikwidowac same halluksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co się od razu operować? Zrób sobie wkładki do butów (tylko dobre) i po kłopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajajaja
pani motylowa dziekuje bardzo za odpowiedz:) jednoczesnie sie zmartwilam, ze nie da sie tego zlikwidowac... w takim razie po co robia te operacje... na pewno ejst jakas szansa na zliwidowanie, ale pewnie mala:(( celeste tak by bylo najlepiej - kupic wkladki do butow, ja bym mogla sie poswiecic i kupic najdrozsze jakie sa, zeby to zlikwidowac! ale wkladki mi na plaskostopie nie pomoga, nie wlecza, nie w tym wieku - przynajmniej tak sadze, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajajaja
nikt juz nic nie napsiz? :( ani pani motylowa ani celeste ani nikt inny?:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam plaskostopie podłuzne i poprzeczne a moje stopy wyglądają jak płetwy.... natrafiłam na lekarzy ktorzy sie z nich smiali.... dla ortopedy powinien byc to normalny widok i zamiast pocieszyc to dobija jeszcze, czesto wychodzilam z płaczem... trafiłam na inteligentow ktorzy stwierdzili ze nic mi nie jest... mam płaskostopie wrodzone po tatusiu i tylko ja mam takie problemy, skrzywil mi sie kregosłup, nogi caly czas zmeczone, kostka u jednej nogi caly czas puchnie i boli bez przerwy a zeby poczuc ulge to biore masci przeciw bolowe i bandaz elastyczny, usztywniam ja i w tedy czuje sie lepiej... ostatnio pojawiły sie bole barkow, jak jest gorszy dzien to nie podniose rąk do gory, rodzina pomaga mi sie rozebrac do spania.... ja juz mam naprawde dosc tego wszystkiego, mam 17 lat a co bedzie za 10? wozek inwalidzki? powiedziałam dość nie bede chodzic po polskich niedoedukowanych ortopedach, obecnie siedze we włoszech i czekam na operacje stóp, jest to ostatnia deska ratunku bo wkładki mi nie pomogły, buty ortopedyczne wiecie jakie są paskudne, nawet babcia by w takich nie wyszła... postanowiłam poddac sie tej operacji jak sie nie uda to trudno nie mam juz nic do stracenia a nie bede zalowac ze nie probowałam. Zapewnili mnie tu ze jest nowa technika, operacja trwa pół godziny a po 15 dniach wstaje na nogi. znam osoby po operacji plaskostopia, jesto to rodzaj operacji plastycznej, nie znam osoby ktora by tu narzekała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajkamikus
czy moglabys podac nazwe kliniki i adres doktora prowadzacego? I jak poszla operacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie bylam operowana, czekam na ostatnie dokumenty... za 5 dni powinny przyjsc, jeszcze nie poznalam lekarza ktory bedzie operowac stopy... moj lekarz rodzinny Luigi Brontezi ma wiele specjalizacji i on zlecił operacje, jak przyjda ostatnie dokumenty poznam lekarza prowadzacego i dokladnie sie dowiem jak to wszystko wyglada, po operacji jak dojde do siebie i bede juz w domu to obiecuje ze napewno opisze jak to wszystko wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajajaja
o kurcze! ktos wygrzebal moj temat;D postanowilam sie tym na nowo zainteresowac i tak tu trafilam:)) azja1991 - prosze Cie, napisz koniecznie jak poszla operacja... ze szczegolami, jesli mozesz, ale wierze, ze wszystko przebieglo prawidlowo i juz stopy nie beda dla Ciebie problemem:)) czekam na dokladne wiesci! PROSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_91
Tak więc moi drodzy, jestem po operacji :D! Jak macie pytania, walić śmiało!:) GG 647446 nawet na niewidoku pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azja_91
Mam tu nowinki, obiecalam ze napisze wiec własnie to czynie... co do operacji mam termin na 21 grudnia i napewno was o wszystkim poinformuje, ktos pytal o mojego lekarza prowadzacego wiec jest nim prof. Massimo Uggeri... Chciałam wam polecić świetną osóbke ktora jest po operacji w polsce (okazało sie ze jest to mozliwe) Ania powie wam wszystko co i jak bo ja jak narazie w porownaniu do niej nie mam zielonego pojecia :D jej gg to 647446 Naprawde polecam, pomogła mi wiele i odpowiada chętnie na wszystkie pytania, nie krepujcie sie jest naprawde miłą osóbką.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdulll93
mam 16 lat i mam ogromnego platfusa... nie mogę pójśc na studniówkę,ani na połowinki... nie mogę założyć ŻADNYCH obcasów bo moje stopy wychodzą maksymalniejak się da. latem nie mogę nosić spódnić,bo wszystko widać. ratunku,jak to wyleczyć???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azja91
magdulll93 polecam Ci bardzo sympatyczną osobe nazywa sie Ania i jesto po operacji płaskostopia napisz do niej to odpowie na twoje wszystkie pytania, tez tak zrobiłam... tu masz jej gg 647446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, obiecalam wiec pisze... a wiec jestem juz po operacji plaskostopia :d operacja odbyla sie 30 grudnia we włoszech, obecnie siedze w gipsie ale nie jest tak zle hehe bolu juz nie pamietam i jestem prze szczesliwa, gips mi sciagna 25 stycznia, nie moge sie doczekac... wiem ze efekt operacji bedzie bo po wszystkim lezalam jeden dzien bez gipsu zeby nogi spuchly i udalo mi sie je podciagnac i wyczulam dolek :D jesli chodzi o bol to przyznam szczerze ze nie byl wiele gorszy od tego przed operacją. Po wybudzeniu bolu nie bylo, przychodzil stopniowo wiec wytrzymalam 6 godzin bez srodkow przeciwbolowych, w szpitalu siedzialam 5 dni i zaliczylam tam sylwestra hehe w szpitalu wowczas skladali zyczenia i dawali jedna tabletke przeciw bolowa gratis co mnie rozbawilo....( Jesli chodzi technike to maja tam o wiele leprza, zamiast 3 srub mam jedna, tam nie tna od wewnetrznej strony stopy tylko od zewnatrz, blizne mam na 2 szwy, jesli chodzi o zalecenia lekarzy to gips dostalam tylko na 3 tygodnie z tym ze nie wolno mi chodzic przez ten czas do tego dostaje zastrzyki w brzuch na krazenie w bark tez mozna ale bardziej piecze, zastrzyki sa dostepne w polsce nazywaja sie Clexane bede je brala az mi gips sciagna, jesli chodzi o wozek to nie jest az tak zle, ludzie chetnie pomagaja, nauczyciele sie lituja hehe i przy okazji mozna rece wycwiczyc :D, warunki szpitalne mialam wspaniale, pokoj 2 osobowy z telewizorem i wlasna lazienka, pokoje codziennie sprzatane a lazienki odkazane, pielegniarki przynosily menu jaki obiad zamawiamy, jesli chodzi o posciel to przescieradel bylo chyba 5 warstw w tym jedna ktora wygladala jak wielka podpaska hehe kazdy komplet poscieli byl wypakowywany z folji a to wszystko kosztowalo mnie tylko 2 miesiace papierkowania i jedna wodke hehe nie wydalam ani grosza. Mimo sylwestra w szpitalu to w towarzystwie taty czulam sie jak w 5 gwiazdkowym hotelu :D nie czulam smutku ze sie nie bawilam bo w nowy rok zaczelam nowe zycie, to leprze, takie bez bolu, widoki z okna byly sliczne, widzialam wielkie jezioro gdzie ledwo horyzont widac, otoczone bylo zasniezonymi alpami i wieczorem blyszczalo cale w petardach. Jeśli ktos z was waha sie czy robic operacje czy nie to naprawde zachecam, nie ma sie czego bac, jak widac ja wynioslam wspaniale wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciawwa
Witam! a powiedz mi, bo tak zachwalasz ta operacje we wloszech, jak sie tam znalazlas? i jakim cudem nie placilas ani grosza za operacje? bardzo mnie to interesuje,pozatym nie wiem czy w moim wieku 22 lata- jest jeszcze jakis ratunek...slyszalam ze to jest nie odwracalne..:( napisz krok po kroku prosze jak sie ubiegac o taka operacje..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec, moi rodzice mieszkaja i pracuja legalnie we wloszech od 12 lat, spedzam tam wakacje od kad pamietam... swoich sil probowalam od malego dziedzka w polsce, mialam nadzieje ze ktos zrobi z tym porzadek ale nadzieja matka glupich hehe, matka nie mogla juz patrzec jak placze z bolu i zaprowadzila mnie do swojego lekarza rodzinnego we wloszech, na pierwszej wizycie powiedzial ze nie ma na co czekac, powinnam 3 lata temu miec operacje i kazal zajac sie papierkowaniem czyli zrobic zameldowanie, ubezpieczyc mnie na kontrakt taty i wyrobic codice fiscale czyli cos takiego jak pesel, potem oczekiwanie na papiery z Rzymu, po uzyskaniu zgody na zameldowanie i ubezpieczenie moglam wyrobic karte sanitarną, z tą karta sanitarna udalam sie do lekarza rodzinnego we wloszech ktory wystawil skierowanie na operacje. Dorosłym ludziom raczej tego nie operuja, choc nie mowie ze to nie mozliwe, po obejrzeniu stop przez chirurga dowiedziala bys sie. Ja podczas wizyty zostalam poinformowana ze efektu mi nie zagwarantuja ale bylo latwo bo plaskostopie bylo gietkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka199225
Numer ciągle aktualny ;) Piszcie śmiało z płaskostopiem i pokrewnymi tematami ;) GG: 647446 Zapraszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_1997
Cześć:]mam 12lat i mam okropne płaskostopie chcę się podjąć operacji.Moje koleżanki chodzą w butach na koturnach a ja chodzę w tenisówkach [nawet w lato].Byłam u 3 ortopedów a już mam dosyć każdy mówi mi coś innego.Czy klinika we Włoszech to dobry pomysł???POMOCY!!! Nic mi nie pomaga,gdy kupuję buty zawsze płaczę.Byłam z tatą na zakupach było mi przy nim tak głupio i przy innych.POMOCY PROSZĘ!!!! piszcie na e-maila: kam.plumbaum@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_1997
A i jeszcze jedno,czy w polsce są kliniki ortopedyczne które mogą robić takie operacje i jak myślicie ile to kosztuje proszę,bardzo proszę to jest bardzo duży ból niewiem co mam robić :{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka199225
I jak tam Wasze stopy?;) Mój nr ciągle aktualny, pytajcie o co chcecie ;) 647446 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka199225
Skończyli się już ludzie z płaskostopiem?;) Wracam po małej przerwie, pytajcie śmiało:) 647446 - moje gadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kao 31
Ta wiadomośc kieruje do azji1991 Współczuje ci że masz takie płaskostopie ja tez mam takie płaskostopie moje nogi wygladaja jak płetwy nic mi nie pomoglo żadne wkładki i buty. Mam 17 lat jestem chłopakiem lecz te nogi to moja wada ;/ nikt mnie nie rozumie rodzice mysla ze jak mówie im ze bola mnie nogi to nie chce mi sie pracować. Ale już sam nie wiem co dalej robić teraz już ledwie co chodze... nie mam z kim o tym, porozmawić bo nikt tego nie doświadczył i mnie nie rozumie. Może tutaj znajde osobe która mi pomoże i da mi troche współczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka33_95
Ja mam płaskostopie podłużne i poprzeczne... Nie mogę założyć butów na obcasie ani letnich, bo moje nogi wyglądają w nich po prostu okropnie. Bardzo źle się z tym czuję. Buty zwykle kupuję za małe, żeby nie było tego widać, ale efektem jest niesamowity ból. Byłam u ortopedy, kazał mi ćwiczyć na w-fie i tyle... a powiem wam, że ćwiczenia g*wno dają. Nie mam 18 lat, ale nie wiem czy w Polsce jest możliwość, aby zrobić operację refundowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pi.si
Witam serdecznie, Jestem właśnie 4 dni po zabiegu korekcji płaskostopia obu stóp metodą implantu HyProCure. Strasznie marnie z informacjami na temat mało inwazyjnych metod (może dlatego, że sa nowe i w Polsce dopiero raczkują). W każdym razie sporo wiedzy udało mi się zebrać z blogów prowadzonych przez pacjentów w Stanach i w końcu zdecydowałem się na zabieg. Żeby trochę wypełnić lukę informacyjną postanowiłem się podzielić z innymi moimi własnym i doświadczeniami. Trochę się czuję jako pionier, bo to chyba pierwszy blog o tej metodzie a po drugie mój pierwszy blog w życiu :) W każdym razie zapraszam! :) http://plaskostopie-hyprocure.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie nie ma dobrej metody operacyjnej płaskostopia. A na płaskostopie najlepsze są odpowiednie ćwiczenia stóp robione dokładnie z odpowiednią częstotliwościa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pi.si
Ćwiczyłem, ćwiczyłem przez lata. Nosiłem różne wkładki i też nic. Nie wiem dlaczego uważasz, że nie ma dobrej metody na płaskostopie? Ja jestem super zadowolony z zabiegu, który przeszedłem a mój platfus zniknął.. mam nadzieję na zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... tez mam nadzieję, że na zawsze :) bo różnie z tym bywa, naprawde.. i dobry ortopeda to odradzi.. bo nikt nie zapewni, że po operacji nie powróci ta wada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pi.si
Miło usłyszeć słowa otuchy ;) każdy oczywiście podejmuje decyzje wg swojego uznania. W każdym razie zachęcam do poczytania o tej metodzie. Raczej nie ma ryzyka nawrotu ze względu na sposób jej przeprowadzenia. Ja dziele się swoimi doświadczeniami ale nie przekonuje nikogo. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×