Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Problem z nietrzymaniem moczu

Polecane posty

Gość gość

Mam kłopot po porodzie z nietrzymaniem moczu. Lekarz z NFZ powiedział, że to normalne i że mam ćwiczyć mięśnie. Słyszałam, że prywatnie można zrobić zabieg laserowy który pomoże zlikwidować ten wstydliwy problem. Gdzie to zrobię w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz ma racje, kup kulki i ćwicz mięśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasiadówki ....z krwawnika i skrzypu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i popuściłam, poszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem samo ćwiczenie mięśni nie wystarcza - wszystko zależy od tego w jakim stanie po porodzie są mięśnie dna miednicy. W razie czego, gdyby ćwiczenia nie przyniosły oczekiwanego efektu zawsze można zrobić korekte nietrzymania moczu laserem MonaLisa Touch. Leczenie tej dolegliwości przy pomoc lasera jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Robiłam ten zabieg w Wilanowie, w Centrum Medycznym SKJ. Teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile to kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ćwicz systematycznie, bez kulek, bo możesz zrobić sobie krzywdę. Niestety efekty specjalnych ćwiczeń przychodzą dopiero po wielu tygodniach i szybko zanikają, jeśli się przerwie gimnastykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietrzymanie moczu po porodzie zdarza się bardzo często. Można temu zaradzić na wiele różnych sposobów, poprzez leczenie, środki farmakologiczne, oraz ćwiczenia, przede wszystkim wzmacnianie mięśni dna miednicy, które podtrzymują pęcherz moczowy. Należy również zadbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa w codziennym funkcjonowaniu. Mogą nam w tym pomóc specjalistyczne wkładki i podpaski TENA Lady z systemem potrójnej ochrony. Są cztery razy bardziej chłonne od zwykłych wkładek i podpasek, ich powierzchnia pozostaje sucha, a zawarte w nich mikroperełki zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. TENA Lady są dostępne w wielu rozmiarach i poziomach chłonności. Zachęcam do obejrzenia pełnej gamy produktów na stronie http://www.tena.pl/. Istnieje również możliwość zamówienia bezpłatnych próbek. W przypadku pytań lub wątpliwości służę radą i pomocą. Pozdrawiam Ekspert TENA Lady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się podpisuję rękami i nogami pod ostatnim postem. Bardzo rzadko można tu spotkać tak merytoryczne odpowiedzi. Sama miałam okazję przetestować wkładki TENA Lady i naprawdę nic nie przesiąkało (co miało miejsce przy moich wcześniejszych wkładkach). Na szczęście problemu NTM się pozbyłam, ale mięśnie Kegla ćwiczę nadal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam gorzej. Czasem mam pełny pęcherz a nie mogę sikać. Okropność tak trzymać i czekać aż się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×