Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość *Gabriela*

Problemy z jelitami!!! co robić?

Polecane posty

Gość *Gabriela*

Witam! od długiego czasu mam problemy z układem trawiennym. mam bóle brzucha na okrągło i biegunki. Rzadko kiedy załatwiam się normalnie i to trwa już naprawdę długo a ostatnio bardzo się nasiliło! i pojawiła się krew!!! nie wiem czy tylko jednorazowo, nie jestem do końca pewna ale na pewno jednorazowo w dużych ilościach. Oprócz tego miałam grypowe objawy , więc jak poszłam do lekarza to padło , że grypa jelitowa. I jestem na antybiotykach już tydzień i objawy grypowe ustąpiły, natomiast ból brzucha i towarzysząca biegunka trwa nadal :( i stan podgorączkowy. Dostałam skierowanie do chirurga i ten dalej skierował mnie do gastrologa. Na wizytę muszę niestety trochę poczekać:( myślałam żeby spróbować pójść do zielarza, homeopaty czy irydologa, ale nie znam nikogo dobrego we Wrocławiu i okolicach:( czy możecie mi pomóc? miał ktoś taki problem? czy znacie kogoś godnego polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Gabriela*
oj groźnie zabrzmiało :( co sugerujesz dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przycyzn może być mnóstwo
dlatego idź do lekarza!Tutaj nikt nie jest lekarzem więc nikt nie postawi Ci wiarygodnej diagnozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Gabriela*
Byłam u lekarza i muszę teraz czekać.... spróbuję się dostać do proktologa. dopiero 25 marca mam wizytę u gastrologa i muszę do tego czasu jakoś przetrwać...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieję że to nic powazne
pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOZESZ MIEC GUZA
NA JELICIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrielo, nie lecz się na własną rękę. Jeśli masz jakieś problemy - ze śluzówką, naczynkami czy zmianami w jelicie, zioła brane w ciemno mogą tylko pogorszyć stan. Primo: skierowanie przyda Ci sie bardziej na kolonoskopię, gastroskopię robiłabym w drugim rzucie. Secundo: a czy Ty przypadkiem nie masz zaburzonej flory bakteryjnej po antybiotykach? Jesz jakieś probiotyki, masz osłonę antygrzybiczą? Zauważyłaś, po czym jest lepiej/gorzej i kiedy? Poza tym tzw. grypa żołądkowa to choroba WIRUSOWA (vide: strony Sanepidu). Jeśli lekarz na grypę jelitową dał Ci antybiotyk, to właśnie Cię rozwalił i pogorszył stan. Na razie radziłabym Ci zastosować dietę. Zerknij w necie na strony o CU/chorobie Crohna, tam będziesz mieć wskazówki nt. diety. Ale napisz jeszcze od czego to się zaczęło, jaki jest przebieg, czy nie masz ostatnio sytuacji stresowych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może być CU. Te długotrwałe biegunki na to wskazują. Ale nie jest to pewne. Tylko rektoskopia albo nawet kolonoskopia, a juz na pewno badanie wycinka pozwola zdiagnozowac chorobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Gabriela*
chyba wiem co sugerujesz Nomino. moje problemy zaczęły się kiedy wyjechałam na studia, dlatego myślałam też nad tym czy nie jest to czasem zespół jelita drażliwego. Dolegliwości mam najczęściej rano i tak do południa. W momencie kiedy pomyślę o czymś co napawa mnie lękiem od razu muszę iść do WC. Co do osłony na żołądek to łykam cały czas. Pomagało mi picie rumianku rano, choć nie zawsze. Często miewam takie nie miłe uczucie wzdęcia żołądka... Ale ostatnio to wszystko się nasiliło, zwłaszcza biegunka. Generalnie jak coś zjem to ruszam od razu do WC. Nie chciałam się leczyć na własną rękę dlatego myślałam o jakimś zielarzu, który mógłby mi pomóc.... Dziękuję za radę a z diety na pewno skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Gabriela*
Może być , ale słyszałam , że w takim przypadku częściej pojawia się krew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalalala
Raka najpierw wyklucz a potem myśl o zielarzach!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkakkgeaaa
Antybiotyk przy objawach jelitowych - to doskonale ilustruje debilizm niektórych lekarzy. Ciekawe za co oni chcą te podwyżki, jak o tym słyszę, to mnie skręca. Jeden w drugiego matoł i konował. Potrafią tylko nos trzymać w tych ichnich książeczkach i trzeć nos, bo nie wiedzą, co zapisać, a najlepiej to samo, dwa razy droższe pod inną nazwą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkkkkk
Krew w stolcu to nie jest objaw jelita drażliwego - niestety to wskazuje na coś dużo poważniejszego: chorobę Crona, zespół jelita wrzodziejącego albo nowotwór:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choruę na CU. U mnie przez dlugi okres byly tylko bóle i wzdecia. Nie bylo krwi i biegunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO GABRIELI
'' Co do osłony na żołądek to łykam cały czas. ''..A co łykasz, jakies osłonowe czy probiotyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jezt to CU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CU czyli colitis ulcerosa - wrzodziejące zapalenie jelta grubego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jest przyczyna
wrzodziejącego zapalenia jelita??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krew może być też objawem popękanych naczynek. Przy permanentnych biegunkach tak bywa. Jeśli nie zjd, to może albo to naruszenie flory bakteryjnej, albo jakaś alergia pokarmowa? Teraz to trudno powiedzieć, bo lecisz na antybiotyku, który fałszuje objawy. A z tą osłoną - też się przyłączę - to co bierzesz? Zdobądź skierowanie na kolonoskopię i już się zarejestruj w EuroMediCare - wprawdzie do nich można mieć zastrzeżenia, ale za to robią badanie w narkozie. Tyle że na nfz trochę się czeka. A co zwykle robisz do południa? O ziołach jednak nie myśl, bo zioła, choć zbawienne w wielu schorzeniach, są dość silnie działające. W przypadku podrażnienia śluzówek, przekrwień czy innych zmian mogą tylko nabroić. Skoro lecisz do WC zaraz po jedzeniu, to może rzeczywiście masz stan zapalny żołądka, rzucający się na jelita. Może i tak nieszczęsna grypa żołądkowa - dostałaś antybiotyk, wybiło Ci florę bakteryjną i jelita siadły. Ale to tylko takie strzelanie. Możesz delikatnie spróbować z ryżem, ale delikatnie, powoli, maleńko i z uważną obserwacją! Bo jeśli to coś więcej niż zwykła biegunka, to możesz sobie zaszkodzić na jelita. Ja to bym ten antybiotyk odstawiła. Jeśli brałaś go na... no, właśnie na co? - antybiotyk na WIRUSOWĄ grypę, czy ten lekarz był naćpany :O?... no, na cokolwiek, po czym Ci objawy \"grypowe\" przeszły, to chyba nie ma sensu brać go dalej. Zwłaszcza że dłuższe antybiotykoterapie stosuje się naprawdę w pewnych trudnych chorobach i pod stałą kontrolą. Postaraj się napisać jak najwięcej o dolegliwościach, bo na razie zbyt wielu schorzeniom można je przepisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Obojetnie co by to bylo , koniecznie pobrac PROBIOTYK . Czytaj ; Matka chorob -dysbioza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Gabriela*
Co osłonowego łykam? Lanzul i Nutrolin B. U chirurga usłyszałam właśnie o tym , że wg. niego to mogło być pęknięte naczynko. Miałam badanie podstawowe - palpacyjne i nie wiem czy to może coś wyjawić, w każdym razie było wszystko dobrze. Nie było obecności krwi ani niczego, co mogłoby zaniepokoić. Słyszałam ,że tych badań (kolonoskopii) nie powinno się robić w narkozie , bo można przebić jelito....:( "A co zwykle robisz do południa?" - generalnie nic specjalnego - przede wszystkim prowadzę niestety bardzo nieregularny tryb życia i można powiedzieć , że każdego dnie robię coś innego. Co do antybiotyku to też myślę, żeby go odstawić bo to jest bez sensu...Pani doktor podejrzewała u mnie również salmonellozę i myślę , że może dlatego dała mi ten antybiotyk. Dziwne tylko ,że nie skierowała mnie na morfologię w związku z tym.... "Postaraj się napisać jak najwięcej o dolegliwościach" - Nomino , ja już nie wiem co mogę napisać , co jest charakterystyczne. a co Cię interesuje? Ból jest napierający i ustaje w momencie wypróżnienia... Jak do tej pory mogłam z tym normalnie funkcjonować, nie przyjmowało to formy wykańczającej biegunki! Ból brzucha bardzo się nasila w momencie kiedy jestem zmęczona np. kiedy za mało śpię. Na co dzień mam ogromne skurcze jak przez jakiś okres czasu czegoś nie przegryzę a potem próbuję coś zjeść - zwijam się po każdym kęsie... Nie wiem co mogę jeszcze dodać... może tylko ,że do tego wszystkiego dołączają się częste bóle głowy o bardzo dużym nasileniu... generalnie czuję się tak , jakbym miała struty organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Gabriela*
A i jeszcze dodam ,że pomaga mi duspatalin retard. Dostałam ten lek jak ostatnim razem byłam u lekarza w związku z tym ,że nasiliły mi się dolegliwości - w takich momentach wygląda to na zatrucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale chyba leki osłonowe
a probiotyki to nie to samo, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Gabriela*
Odnośnie probiotyków to mam w domu Lacidofil....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale chyba leki osłonowe
a probiotyki to nie to samo, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewała... ale podejrzenia weryfikuje się badaniem na salmonellę :O. Dawanie takich ostrych dla jelit leków w przypadku dysfunkcjonalności jelit może mieć opłakane skutki, tu trzeba wiedzieć, na co się zaleca leki. To trochę jak z zapaleniem pęcherza - jeśli poda się osobie z IC leki na zapalenie pęcherza (a objawy zwłaszcza na początku są podobne i trzeba dokładnie wypytać i wysłuchać pacjenta), to tylko się ją uszkodzi. Jak najwięcej - czyli wszystko, co Ci się przypomni :). Jeśli zwijasz się po każdym kęsie, to możesz mieć stan zapalny śluzówki. A oprócz biegunek masz też wymioty albo refluks? Z tym jelitem w narkozie to bzdura. A jeśli nie będziesz spała, to nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia jelita :)? Przecież to tylko od wprawy lekarza zależy. Rzekłabym, że nawet jest większe, bo jak Cię potraktuje niedelikatnie, a Ty masz silne bóle jelit, to możesz się miotnąć, poruszyć za mocno itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barca
Sam mam chyba problem z jelitami od 1,5 miesiąca prawie codziennie mam wzdęcia a potem biegunke to jest juz nie do wytrzymania a wszystko zaczelo sie chyba wtedy kiedy wyrwano mi kleszcza i kazano zarzywac antybiotyk o nazwie Azimicin czy jakoś tak lekarstwo odlozylem juz dawno ale problemy nie ustapily ma ktos jakis pomysl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najczęstszym powodem problemów jelitowych jest niedobór błonnika w diecie dlatego aby go permanentnie uzupełniać nalezy stosować suplementacje błonnikiem z nasion babki płesznik. Stosuje go od kilku miesięcy i czuje się doskonale - szczerze polecam!!! http://blonnik-witalny.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasiansa
Ja po błonniku źle się czułam i go odstawiłam, lepiej mi pomaga synbiotyk Multilac przy odbudowie flory bakteryjnej. Jelita mi już tak też nie dokuczały. Poza tym oczywiście potrzebna jest odpowiednia dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×