Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przesuszona skóra zimą

Polecane posty

Gość gość

Jak można ochronić skórę na twarzy, żeby nie była taka przesuszona? Wystarczy stosowanie jakichś kremów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś pisałam o wspaniałych właściwościach masła Shea. Niestety masełko trzeba trochę rozgrzać w dłoniach, aby się dobrze smarowało, albo dodać do niego oleju np. ze słodkich migdałów. Według mnie to najlepsza naturalna metoda na suchą skórę. Oczywiście można stosować kremy nawilżające, ale ja zdecydowanie polecam Shea Duafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, ja miałam przez wiele lat problem z cerą, bo ktoś mi kiedyś wmówił że mam skórę tłustą! Dopiero rok temu kosmetyczka zrobiła mi test i powiedziała, że mam suchą skórę, zmieniłam wszystkie kremy i podkłady na te do skóry suchej i to mi bardzo pomogło, więc tak jak najbardziej stosowanie odpowiednich kosmetyków daje efekty. Jeśli to nie pomoże tu masz inne pomysły na dbanie o skórę przesuszoną https://portal.abczdrowie.pl/sprawdz-jak-dbac-o-sucha-skore na pewno polecam z nich picie wody i generalnie zdrowe odżywianie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alberta86
Moim zdaniem najlepszą opcją będzie zrównoważenie zabiegów u kosmetyczki z odpowiednią pielęgnacją na co dzień. Nie obejdzie się bez kosmetyków, które intensywnie nawilżają, ale też szybko się wchłaniają, nie pozostawiając na skórze śladu. Poza tym dobrze byłoby wziąć pod uwagę właśnie takie zabiegi jak chociażby ma Wyspa Piękna – gabinet kosmetyczny we Wrocławiu u siebie. Mają tam taki autorski zabieg na skórę twarzy i dekoltu, który właśnie sprawdza się zimą. To takie połączenie masażu z działaniem odpowiednio dobranych kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w zimie też mam suchą skórę, szczególnie na czole i policzkach do tego stopnia, że się luszczy, smaruję się na wieczór w tych miejscach atoperalem i pomaga, on jest dosyć "tłusty" bo jest dla osób z azs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Ja uzywam krem do twarzy Latopic, przeznaczony jest do skóry wrażliwej, suchej. NIe tylko nawilza i natłuszcza ale tez regeneruje naskórek i pozostawia na skórze filtr chroniacy przed czynnikami zewnętrznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probowalam znalezc skladniki atoperalu i wydaje sie, ze produkty sa bazowane na takich substancjach jak parafina i sls. Nie widze sensu stosowania takich kosmetykow, opartych na podejrzanych, wysuszajacych i tanich skladnikach. Od czasu kiedy odstawilam kosmetyki z tym, i zaczelam uzywac naturalnych, cera bardzo mi sie poprawila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomaga zawsze atoperal a mam na prawdę mocno przesuszoną skórę i zima jest jeszcze gorzej. Łuszczy się i swędzi. Także polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frędzelek676
W zimie nasza skóra naprawdę mocno dostaje w kość. Szczerze mówiąc, sama nie bardzo mam pomysł na to, jak ją podratować. Myślę, że dobry zabieg w porządnym salonie kosmetycznym może być jakąś opcją. Widziałam, że Wyspa Piękna – gabinet kosmetyczny we Wrocławiu ma np. w ofercie takie zabiegi. Ciekawa jestem, na ile są skuteczne, ale myślę, że warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smaruję olejkiem arganowym;) skóra jest mięciutka i delikatna;) staram się też osłaniać buzię szalikiem na przykład, gdy jest duży mróz czy wiatr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CatherineBashir
Jeśli mówisz o zimie, to osobiście poleciłabym Winter Care, krem Floslek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto też wybrać się na zabiegi nawilżające np do http://www.esthetique.com.pl/. Bardzo się to przydaje po zimie, zeby ją odżywić, i żeby nabrała ładnego wyglądu. Jednak zimne powietrze ma kiepski wpływ na kondycję skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do http://www.aleja-piekna.pl/ na zabiegi nawilżające. Wiadomo, ze skórę trzeba szczególnie nawilżać w zimie i odżywiać. Nie mozna też zapomnieć o smarowaniu się tłustymi kremami jak jest mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam ostatnio robiony zabieg dla mojej suchej skory, ale nie nawilżający tylko nawilżająco-odżywczy. Naprawdę rewelacja,skora zrobiła się miękka, gladka, nawet zmarszczki się wygładziły, a jaki wspaniały masaż przy tym był i cudowne zapachy. Wszystko robione kosmetykami Thalgo. Polecam salon Beauty Premium w Poznaniu. Jestem mega zadowolna z efektów, dodatkowo kupiłam sobie świetny krem dla suchej skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietta00
ja od kiedy moja skóra stała się ekstremalnie sucha stosuję po prostu czysty kwas hialuronowy i dodaję go do wszystkiego, do kremów, żeli, masek, peelingów itp. sprawdza się rewelacyjnie bo trwale tę skórę nawilża i to czuć, nie jest po kilku minutach od aplikacji kosmetyku ściągnięta jak to bywało gdy testowałam inne specyfiki. a kupiłam go w bardzo dobrej cenie na stronie topdrogeria.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwazniejsze jest regularne nakladanie kremu- rano, wieczorem. jaki masz teraz do codziennej pielegnacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annankaa
krem tak, ale ja uzywam także olejku arganowego, który idealnie nawilża przesuszoną skórę, kupuję go z Venity, jest dla mnie idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olej kokosowy najlepiej nierafinowany, może być parachute jest bardzo dobry olej migdałowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba nawilżać skórę szczególnie zima gdy działaja na nią mróz i wiatr. Ja uzywam oeparol hydrosense. Nawilża skórę ale nie pozostawia takiej tłustej warstwy. I przede wszystkim nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmoniakk
Moim zdaniem dobry sprawdzony krem tak, ale tylko dla swojego typu skóry. Poza tym olejek - dobra sprawa, tylko chyba tez trzeba wiedzieć jaki najlepiej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w zimie używałam kremu do twarzy Fitomedu, on jest dość tłusty, ale nie zapycha i szybko się wchłania, dlatego nadaję się też pod podkład. Jeżeli chodzi i balsam do ciała na przesuszoną skórę, to mi pomaga olejek do ciała odżywczy z Bielendy, z algami morskimi. Dobrze nawilża i regeneruje skórę, szybko się wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsdkjfskf
Poradzić się należy kosmetyczki, dobrze dobierze wszystkie kremy :) Ja korzystałam z www.estibook.pl szukając swojej kosmetyczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariannagrande
Cała seria Winter Care Floslek. Najlepsze rzeczy jakie kiedykolwiek spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullinkaa
Mam olejek z Venity, świetny jest. 100% czysty, naturalny olejek macadamia bardzo dobrze nawilżą i uelastycznia skórę, Ja jestem z niego bardzo zadowolona, a tym bardziej, że nie jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby nawilzyc i odzywic skórę zrobiłam sobie mazidlo. Najlepsze, bo własnej roboty i przynajmniej wiem czym smaruję buzie. Oczywiscie olej kokosowy na zimno , maslo Shea (Tym razem wybrałam żółte masło Shea duafe), olej migdałowy i jojoba. Dosłownie kilka kropelek olejku eterycznego i nie potrzebuje nic więcej. Moja skóra się w ogóle nie przesusza odkąd zafundowalam jej taki e cudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby nawilzyc i odzywic skórę zrobiłam sobie mazidlo. Najlepsze, bo własnej roboty i przynajmniej wiem czym smaruję buzie. Oczywiscie olej kokosowy na zimno , maslo Shea (Tym razem wybrałam żółte masło Shea duafe), olej migdałowy i jojoba. Dosłownie kilka kropelek olejku eterycznego i nie potrzebuje nic więcej. Moja skóra się w ogóle nie przesusza odkąd zafundowalam jej taki e cudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×