Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fangirl_12

Ukruszył mi się kawałeczek tylnego zęba

Polecane posty

Tył (tuż przy tym dziąśle na końcu) mojego ostatniego zęba na dole mi się ukruszył, chyba coś twardego ugryzłam. Dopiero teraz się zorientowałam, jest to dość mały ubytek, kompletnie nic mnie nie boli, tylko mi czasem przejedzie po języku. Niestety w Niemczech jestem jeszcze trzynaście dni i matka mi mówi, żebym ,,nie panikowała", pójdziemy do dentysty jak będziemy w Polsce. Czytałam, że lepiej nie zwlekać, bo może być nawet kanałowe. Miał ktoś podobny przypadek lub wie czy coś może mi się z tym zębem stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie panikuj nic sie nie stanie jak poczekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze, nie będzie później potrzebnego żadnego kanałowego? Bo niestety jestem ogromną panikarą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie boli to ci się nic nie stanie.. dbaj o higienę, unikaj twardych rzeczy a leczenie u dentysty tak czy siak będziesz musiała odbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, do dentysty chcę iść bardzo chętnie. Boję się właśnie, że coś mi się zrobi, jakaś próchnica, coś z dziąsłem jak szybko nie pójdę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam kiedyś aparat stały na zęby, pierścień z zęba mi się odklejał, ranił dziąsła i jedzenie pod niego wpadało a nie dało się go zdjąć bez ortodonty i lekarka mi go tylko przyklejała bez oczyszczania i teraz na 3 września mam leczenie tego zęba nawet nie wiem czy nie kanałowe to jest dopiero tragedia...Polscy specjaliści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem mi się słabo robi, jak sobie pomyślę, że tacy idioci (nieznający się na swojej robocie, już o traktowaniu pacjenta i jakiekolwiek empatii nie wspomnę) uchodzą w większości przypadków bezkarnie. Mało tego, ciągle pracują i dostają za to pieniądze, podczas gdy wielu porządnych i pracowitych ludzi siedzi na bezrobociu. + Ja też mam aparat, na szczęście bez pierścieni, współczuję, że musiałaś nosić to ustrojstwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego jak poszłam do niej żeby nakleić zamek (nie wiem dlaczego mi się ciągle coś odklejało albo mam takie szkliwo albo spartaczona robota) to mi powiedziała że zamków nie ma bo nie przywiozła (bo u nas jest taka co przyjeżdża 100 km do drugiego gabinetu) a 80 zł za wizyte wziela !!!!!!!!! wrrr :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, czekaj, ona wzięła kasę za: - Dobry, ja zamki przykleić. - Zamków nie ma. - Aha. - 80 złotych się należy. ? Mi się taka sytuacja nie zdarzyła (w sensie nie było jeszcze tak, żeby czegoś nie mieli), dlatego tak się dziwię. Przecież to absurdalne. Oczywiście nie chcę mówić, że wszyscy ,,polisz expert" to tacy nieprofesjonaliści, ale jednak często się zdarzy. Mi też się często zamek odkleja, jeden i ten sam na dodatek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja mieszkam w takim małym miasteczku dentystów od cholery, lekarzy też, specjalistów owszem ale ortodonty? ani jednego.. jedna tylko przyjeżdża no i poważnie Ci mówię powiedziała że nie ma :o to mi wgl zdjeła ten zamek zostawiła pusty drut i gumki zmieniła i ot za takie coś 80 zł..... hajsu jak lodu a roboty swojej dobrze zrobić nie umie ale po za tym że wywaliłam dużo hajsu i się nacierpiałam nie mam się już do czego przyczepić zęby są jednak prostsze ale ten jeden jest do usunięcia ... albo do kanałowego no kurde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nosiłam aparaty od 9 roku życia i jak byłam w lublinie to mi kolejna specjalistka kazała usunać 4 zdrowe stałe czwórki bo stwierdziła że mam taką budowę szczęki że mi się nie zmieszczą i 4 zęby w d**e :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lata temu, jak byłam dzieckiem i miałam mieć aparat wyciągany, to mi zrobił, ok. Problem w tym, że w ogóle mi nie pasował, obcierał mnie, bolało mnie od niego wszystko (i to nie tak, jak miało [przesuwanie zębów] tylko mi dziąsła krwawiły itd.) Rozwiązanie? Trzeba usunąć zęby, bo to zęby mają pasować do aparatu, nie aparat do zębów. No ja pier... ekhm :| Co oni mają z tymi zdrowymi zębami? No tak, jak cztery od razu, to pewnie masa kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie.. nawet mama potem tego żałowała specjalistki od 7 boleści ale pocieszające jest to ze chociaż wyrosły mi proste 4 ósemki :) hehe rekompensują czwórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałaś usuwane czwórki jak dobrze zrozumiałam? :) moja córka też. Ja z kolei mam teraz problem z ósemkami, najprawdopodobniej będą do wyrwania. Mam już wizytę umówioną (dobry gabinet stomatologiczny - http://www.ferreus.pl/ gdzie nie boję się iść :D ) i zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie jak poczekasz te kilkanaście dni to nic się nie stanie. Jednak od razu po powrocie do Polski idź do dentysty. Miałam podobny przypadek i zwlekałam. A kiedy poszłam do swojego dentysty do dental city http://dentalcity.com.pl/ okazało się, że właśnie czeka mnie kanał. Ale nie było tak źle, mój dentysta jest bardzo delikatny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba nic się nie stanie jak trochę poczekasz. mi też się ukruszył ząb i właśnie zapisałam się do stomatologa www.stomatolog-przymorze.pl ma gabinet w gdańsku, koleżanka mi poleciła bo bardzo dobrzy specjaliści tam pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem udaj się jak najszybciej do dentysty, nie warto zwlekać bo może się to przerodzić w coś gorszego. Miałam problemy z zębami, często mi się kruszyły, ale znalazłam dobrego stomatologa, który mi pomógł. Chodzę do Dental Complex w Rudzie Śląskiej, wyleczyli mi zęby i zrobili implant zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem taki mały ubytek, który nic nie boli, może być początkiem czegoś powazniejszego. Jeśli ząb w jakiś sposób został już "otwarty" to łatwiej dostana się tam pokarmy i będzie trudniej je stamtąd wyczyścić. A taka sytuacja jest dobrym poczatkiem do psucia się zębów. Ja na Twoim miejscu wybrałabym sie do mojego stomatologa (http://www.popkoadam.pl/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z przedmówcą, na Twoim miejscu jak najszybciej udałabym się do stomatologa bo mała dziurka może się zamienić w leczenie kanałowe. Ja chodzę do centrum stomatologii Łomianki www.ortodentis.pl fachowa pomoc, leczy się tam cała moja rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz mieć problemy z próchnicą i dlatego psują Ci się zęby i kruszą. Zgłoś się do www.stomatologiaraszewska.pl na leczenie próchnicy zębów, jest to gabinet w Pabianicach, ja tam zawsze leczę zęby i jestem zadowolona, zabiegi są wykonywane profesjonalnie i delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×