Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość depresja18

Zaczełam przyjmować Seronil , czy naprawde całkowicie nie wolno nic pić ?

Polecane posty

Gość depresja18

Jestem w stanie powstrzymać się od alkoholu w ramach leczenia bo mi zależy na zdrowiu . Co jednak z okazjami typu wesele ect? Wolno pić? a moze są tacy którzy równiez biorą Seronil lub inne leki podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki6
Mnie tez lekarka przepisala ten lek ale ja jakos mam watpliwosci czy go brac bo jak przeczytalam ile ma ubocznech dzialn to sie przestraszylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
ja biore.. tylko niewiem co z piciem nadal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy seronil to nazwa firmowa
??? jaka jest nazwa chemiczna to powiem czy mozna pic na weselu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
aha dzieki za odpowiedz. chociaz tyle..🌻 jeszcze tylko o te wódke postaram sie dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
tak. 18 a co z moim wiekiem nietak coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
a Ty ile masz dokładniej? eh ja dopiero teraz skończe 18. martwie sie też jak mozna nie pić na własnej 18stce.. ale tez sie nie moge pozbierac.. a niby lek nie jest dla osob niepelnoletnich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
poszedł mail. chętnie porozmawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma problemu z napiciem sie alkoholu gdy bierzesz fluoksetyne jesli chodzi o farmakologie, interakcje itp. niejeden alkoholik ostro wali gaz biorac fluoksetyne. ;) jednakze jesli masz depresje i chcesz pic alkohol to miej na uwadze to ze pod wplywem alkoholu mozesz sie nieco odhamowac i sobie cos zrobic pod wplywem mysli samobojczych nawet jesli takowych nie masz na trzezwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
dziekuje Kirus. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pić można
pić można w zasadzie nic złego się nie dzieje, w sensie zmiany nastroju czy zapaści jakiejś, ale leki tego rodzaju bardzo żle współdziałają z alkoholem pod tym względem, że upośledzają pracę wątroby, tzn obciążają wątrobę na tyle, że nie ma ona czasu trawić alkoholu, albo na odwrót, czyli że możesz sobie wątrobe rozwalić. więc od czasu do czasu napić się można, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
to juz sama nic niewiem pić czy nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od czasu do czasu możesz
bele nie za często bo to KAŻDEMU szkodzi,nawet jak ktoś nie bierze żadnych leków:-oNa weselu możesz pić,w końcu wesela nie są codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od czasu do czasu możesz
na swojej 18 też pić możesz,oczywiście z umiarem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od czasu do czasu możesz
jeśli masz jednak jakieś obawy zapytaj się po prostu lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
nie mam możliwości zapytać lekarza bo mieszkam daleko i bede tam dopiero za miesiac.. to ja juz nadal nic niewiem :( Szpital? Czy jednak nic sie nie stanie jesli nie bedzie to czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
Kirus, bardzo dziekuje Ci za te wpisy, czy mogłbyś napisać mi w swoim odczuciu co radzisz i wnioskujesz, bo ja niebardzo znam sie na medycynie .. ? jak bardzo powazne jest to osłabienie watroby.. i czy nnieodwracalnie? a moze wiesz ile czasu po odstawieniu Seronilu wolno już pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram sie unikac szczegolow.fluoksetyna nie oslabia watroby. jesli do tej pory nie mialas problemow z watroba to nie masz powodu do zmartwienia. rzadko zdarza sie ze fluoksetyna ma powazny efekt na watrobe ale powtorze ze RZADKO. dotyczy to rowniez wielu innych lekow na depresje i nie tylko. jednym slowem jesli do tej pory nie mialas problemu z watroba to nie masz sie czym martwic. jesli chodzi o to jak dlugo fluoksetyna zalega w organizmie to niestety ma dlugi okres poltrwania a zwlaszcza jej aktywny metabolit co oznacza ze aby pozbyc sie fluoksetyny zajmuje okolo 5-6 tygodni od momentu jak przestaniesz ja brac. inne leki z tej grupy maja krotszy okres poltrwania i sa szybciej usuwane. jesli chodzi o alkohol bezpieczniej jest nie pic z uwagi na to co poprzednio napisalem. jednakze nie oznacza to ze musi sie stac cos zlego gdy sie napijesz. niestety tego nie mozna przewidziec. ryzyko zawsze jest i decyzja nalezy do osoby ktora bierze lek. ryzyko tez jest gdy masz depresje, nie bierzesz zadnych lekow i pijesz alkohol. wiadomo ze na weselach raczej pije sie duzo. latwiej wymowic sie tym ze nie mozesz pic z uwagi na lek niz powiedziec ze nie chcesz pic.jak napijesz sie jednego drinka to trudniej odmowic drugiego a w koncu nigdy nie wiesz na ilu drinkach skonczysz. musisz sama zadecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fura
co was skłoniło żeby iść do psychiatry? ja boję się skutków ubocznych leków na deprechę:( i tego że nigdy ich nie odstawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depresja18
Dziekuje Kirus bardzo bardzo:* tak z ciekawosci? jestes lekarzem? fura-> ja mam bulimie i stad ten lek... niewiem jak to bedzie z odstawieniem.. niby mam go miec tylko 2 miesiace.. ale niewiem jak to wyjdzie. ale jak sobie nie radzisz, to moze warto sobie pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoloft smile
ja moge powiedziec z autopsji, bralem seronil okolo 6 miesiecy, pilem w czasie kuracji wiele razy, czesto na umór, jedyna różnica jaka zauwazylem to to, że nie masz pewnych zahamowan, ktore ja mialem gdy nei bralem fluoksetyny, no moze jeszcze troszke szybciej sie upijasz. wszystko, zadnych zapasci, szpitali - bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakon
fluoksetyna to nie cos podobnego do prozacu ale to jest prozak. jakbys byla w temacie to wiedzialabys ze prozac wystepuje w polsce pod kilkunastoma nazwami w wiekszosci pochodzacymi z laciny, a prozac to nazwa leku amerykanskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka123
do depresja18 tez jestem chora na bulimie... bywałam u róznych terapeutów ale skutków nie widziałam jesli mozesz to odezwij sie do mnie na maila bo chcialabym pogadac o Twoich idczuciach po braniu tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leverant88
Wszystko co Wam mogę powiedzieć moi drodzy to tyle że osoby które przyjmują wszelkiego rodzaju antydepresanty czy to te z grupy SSRI jak np. fluoksetyna, czy SNRI jak np. Wenlafaksyna nie biorą ich bez powodu, jeżeli więc ktoś bierze leki z myślą o tym żeby się wyleczyć i walczyć z depresją czy jakimiś stanami lękowymi nie powinien w tym czasie popijać alkoholu. Może on osłabiać działanie leku. Z tego co wiem substancją która wywołuje najmniej działań niepożądanych i jest substancją z grupy SSRI jest citalopram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kfik kfik
ja biore seronil od 2 tygodni i na poczatku nie piłam bo sie bałam lecz pozniej postanowiłam sprobowac... i nic nie było. Poza tym ze po wypiciu 4 piw ju byłam nawet nawet wcięta, czyli człowiek sie chyba szybciej upija. Troszke wodki tez wypiłam- i nic. Poza tym ze ja pozniej miałam dwudniowego kaca ;-) hmm.... po prostu jak sie czlowiek leczy to nie powinno sie pić... nie dlatego ze seronil wchodzi w jakas interakcje z alkoholem, ale ogolnie jak ktos sie chce wyleczyc z deprecji czy z czegos to alkoholu nie powinien tykać bo lek chyba ma mniejsze działanie..... bynajmniej ja to tak odczuwam... Pozdrawiam!!!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palovit
Zażywam leki antydepresyjne juz 8 lat pijac przy tym dość ostro i nie miałem raczej skutków ubocznych, lecz trzeba pamiętać ze kazdy organizm reaguje inaczej, na pewno picie NAWET bez zazywania lekow dziala depresyjnie wiec dobrze jest na czas leczenia ograniczyc alkohol,ALE WIADOMO JAKIE JEST ZYCIE. MAM JEDNA UWAGE PO ZAZYWANIU ANAFRANILU I PICIU ALKOHOLU POGORSZYLY MI SIE ZNACZNIE WYNIKI BADAN WATROBY JEDNAK PO ODSTAWIENIU TEGO LEKU WROCILO DO NORMY WIEC NIE WIEM CZY TO PRZEZ ALKOHOL CZY TEN PRZESTARZAłY LEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×