Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszeeeee o pomoc

zatoki? flegma w gardle? juz 3 miesiace!

Polecane posty

Gość proszeeeee o pomoc

mam pytanie, czy ktos moze mial tak jak ja? zaczelo sie od zwyklego przeziebienia .. najpierw gardlo bolalo u gory, potem coraz nizej.. potem doszedl katar. Przyznaje, nie mialam czasu tego wylezec, wiec przechodzilam. Teraz mam jaks stan permanentny. codziennie rano duzo odksztuszam, gdzies tak chyba z oskrzeli, dosyc gleboko mi sie ta flegma odrywa, jest zielona... w ciagu dnia tez mi sie odksztusi z raz, moze dwa, wiec mi sie zbiera. dodatkowo swedzi mnie to gardlo, i pokasluje. Z zatok schodzi mi tez zielona flegma, musze ja wysmarkiwac albo wciagac co jakis czas. Jak smarkne albo kichne albo kaszlne to az slysze jak mi sie wsztsko przemieszcza w twarzy, takie ulgotanie leciutkie w jakichs jakby kanalikach, gdzies kolo nosa, kolo uszu... jakbym tam wszystko miala pozatykane. Czasami boli mnie glowa tak bardzo dziwnie, jak kaszle albo pochylam ja w dol, tak jakby mi ktos ja mocno scisnal. bola mnie tez rozne miejsca w twarzy, nawet zeby mnie czasem bola .. wlasnie taki sciskajacy bol. co to do cholery jest? to juz trzeci miesiac sie ciagnie. jeden antybiotyk juz bralam, teraz koncze drugi. moze po tym drugim flegma lekko zaczela kolor na zolty zmieniac, ale kaszle dalej mocno. alergii nie mam, pluca przesietlilam - wszystko ok. wymaz z gardla byl robiony - nie znaleziono bakterii chorobotworczych. pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogę tylko tyle
palisz papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
pale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
podnosze a jesli chodzi o papierosy - tez mysalam o tym, tylko jakby to tlumaczylo zatoki? bo gardlo ok (chociaz robilam przeswietlenie), ale zatoki? to jest bardziej jakies ogolne zapalenie nie mam pojecia czego ... ;( pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
no pojde pojde do lekarza jeszcze raz ... tylko co? po nastepny antybiotyk? ile mozna? liczylam, ze moze ktos mial cos podobnego i wyleczyl sie jakims innym sposobem, albo mnie uspoki ze tak czasem jest i tak dlugo trwa leczenie po prostu i ze to normalne przy takiej przypadlosci. z zatok mi ropa czy flegma, nie wiem co to jest schodzi na szczescie sama, mam nadzieje ze obejdzie sie bez punkcji, bo to okropne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogę tylko tyle
no tak, ale im dłużej nie leczone zatoki, tym bardziej zasycha ropa i wtedy trzeba skrobać, ja tez mam problemy z zatokami, ale wtedy robię sobie inhalację nawet 5 razy dziennie z rumianku, albo z apteki mam taki salwiasept, bardzo dobry polecam, kropelki, można nim również płukać gardło, może warto i w twoim przypadku wypróbować domowe sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
no wlasnie wczoraj stalam sie szczesliwa posiadaczka amolu i stosuje go namietnie na wszystkie mozliwe sposoby :) dzieki pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
hop hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
podnosze jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mialam podobnie....
U mnie to byly zatoki.. nieziemski bol calej twarzy + inne dolegliwosci. Meczylam sie kilka ladnych lat.. Wymazy z nosa i gardla, antybiogramy, zdjecia RTG. Tony antybiotykow, szczepionek.. Ale sie wyleczylam i poki co mam spokoj. Jak nawet zachoruje to przebieg choroby jest o niebo lzejszy.. Leczylam sie roznymi sposobami (w tym medycyna naturalna w polaczeniu z tradycyjna). Pomoglo. Czlowiek robi rozne rzeczy aby zmniejszyc dolegliwosci i czestotliwosc choroby. Wazne ze pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
o ludzie! kilka lat?! no nie zartuj ... ja sie teraz co chwile nacieram po czole tym amolem, polopiryne lykam, wit C i citrosept .... ja juz mam dosc naprawde, nie mam czasu chorowac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mialam podobnie....
No ale nie cały czas.. co mi antybiotyki na troche pomogly to po miesiacu znow to samo.. Dopiero jak sie wzielam ostro za siebie to i teraz mam spokoj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
jejus to straszne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszko
napisz jakie antybiotyki brałaś? może cos doradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszko
do moge tylko tyle - co to znaczy skrobać???????? nie spotkałem się z takim zabiegiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeee o pomoc
bralam duomox i ceclor jutro bede przeswietlac zatoki laryngolog mowi ze jest obrzek, w gardle taz mam stan zapalny mi sie wydaje ze towszystko moja wina, bo powinnam byla to ladnie wylezec juz dawno, a mnie nosi - bo bardzo dobrze sie czuje i latam wszedzie i niczym sie nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hooooooooobp
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddd
gora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość re proszeeee o pomoc
Wygląda na to że to wszytko wina zatok. Ropa spływa z nich do gardła i do oskrzeli. Musisz koniecznie to wykrztuszać. Zapalenie w okolicy zębów również spowodowane jest zatokami. Musisz unikać przewiania głowy. Czapka obowiązkowo, nawet gdy słoneczko świeci ale jest zimny wiatr. Ja mam podobną bajkę: jak się wysiąknę czasami słyszę taki wewnętrzny odgłos w nosie (powietrze gdzieś się przemieszcza). Zęby w prawdzie nigdy mnie nie bolały, ale jak tylko owiało mi głowę na wiosnę lub jesień od razu ból głowy. Przewlekły katar kończy się zazwyczaj jak już zdrowieje ostrym bólem zatok. Potem to stopniowo wywalam z siebie co nazbierało się w trakcie choroby ale i tak standardowo rano trzeba opróżnić gardło i nos. Nie polecam - jeśli to możliwe - branie antybiotyków o ile to możliwe. Sprawdzenie czy w gardle nie ma jakiegoś gronkowca i tu również coś ciekawego: sprawdź również czy nie masz glizdy ludzkiej. Wydaje się to z pozoru niepowiązany temat ale uwierz, znam z praktyki takie przypadek. Chroń głowę przed zimnem, usuwaj wydzielinę bo na dłuższą metę zrobi robotę z twoimi stawami i serduchem. Pozdrawiam Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calgon
mam podobną sytuację od 4 dni - suchy kaszel + odrywająca się zielona flegma. Do tego dochodzi zapchany nos i bóle w krzyżu. Oprócz tego przez 3 dni schudłem jakieś 2-3 kg bo nie mam apetytu i ciągle chce mi się pić a non stop mam uczucie suchego gardła i podniebienia. Lekarz twierdzi ze mam czyste płuca a nigdy nie miałem problemów z zatokami. Pomocy prosze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam podobnie
zwlaszcza zima masakra nieraz oddychac niemozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia00
nie martw sie ja mam podobnie tylko ze siedzi mi ta flegma czuje ze daleko jest żółto biała i mnie to denerwuje to jest okropne gilgocze gardło i musze kasłać a najgorzej zaczyna się od północy albo czwartej nad ranem :( chrząkam kaszle nic nie daje zarzywałam juz 2 paczki antybiotyku i nic leki syropy i nic !! grrrrrrrrrrrrrrrrrr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie super, wszyscy maja to samo mniej wiecej ale nikt nie wie co z tym zrobic. ja mam serdecznie dosc. a najbardziej tego kaszlu. Nic nie pomaga, nic nic nic, inhalacje, syropki kupne i domowe, antybiotyki, masci rozgdzewajace... nic! chodze opatulona w szlik, czapke i ciaaagle jest zle. i nkit nie potrafi pomoc. na 12 miesiecy w oku mam tak przez 10 chyba. Niedlugo zejde na serce, bo juz mnie poprostu (chyba z przemeczenia) boli i grzybice od antybiotykow, ale w tumnie bede jeszcze kaszlesc... No chociaz tyle ze miesnie brzucha mam twarde jak tralala i to bez silowni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zadne przeziebienie ani zaden refluks, ani tym bardziej nic z zoladkiem. Mam to samo i mam to czesto, jest to wyciek z migdalka, najlepiej sie przejsc do laryngologa i on bierze wyciek do badania czy to wirusowe czy to grozne, u mnie to nie grozne i po rposti pojawia sie co jakis czas po np surowej ziemie jak ta, wiec spokojnie nie panikujcie tylko do lekarza i to sprawdzic:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zadne przeziebienie ani zaden refluks, ani tym bardziej nic z zoladkiem. Mam to samo i mam to czesto, jest to wyciek z migdalka, najlepiej sie przejsc do laryngologa i on bierze wyciek do badania czy to wirusowe czy to grozne, u mnie to nie grozne i po rposti pojawia sie co jakis czas po np surowej ziemie jak ta, wiec spokojnie nie panikujcie tylko do lekarza i to sprawdzic:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pepi400
flegma- po co aż tak skomplikowane sposoby, może wystarczy czyszczenie organizmu. to są te przypadki na ktore medycyna rozkłada rece, że niby nie wiadomo. moim zdaniem zanieczyszczenie organizmu, oczywiscie zaniedbanie choroby. ja jak przechodze na radykalna diete /warzywa, owoce, kasze / w zimę to przez pierwsze dwa tygodnie nagle, znikad, wyłazi ze mnie flegma. Ale znając zycie i podejscie szarego człowieka do medycyny naturalnej w czasach farmakologii, autorka spróbuje tego sposobu po 400 antybiotykach gdy juz niewiele bedzie do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pepi400
ups ktos odswiezyl i nie zauwazylam daty 1 postu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajeec
najlepsza na to jest tabaka kupcie kosztuje około 6 zl a napewno pomorze pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
błagam pomóżcie jakoś! od jakoś 3 dni mam takie cos, ze np.: pije herbate, cokolwiek i strasznie boli mnie gardło i jak pluje to w ślinie jest takie gęste żółte coś,wydaje mi sie ze to flegma. boje sie strasznie tego, nie moge jesc ani pic przez co boli mnie strasznie brzuch z głodu.. boje sie isc na przeswietlenie pluc czy cos, bo boje sie ze bedzie tam ze palilam papierosy... a moi rodzice nie wiedza ;// i w tym rzecz ze chce znalezc jakies domowe sposoby bo z tym nie da sie funkcjonowac.......... pomozcie prosze ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×