Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy musze poslac dziecko do szkoly?

Polecane posty

Gość gość

Czesc. Mieszkam chwilowo w Niemczech i spodziewam sie dziecka. Za nic nie chce jej tutaj poslac do szkoly. Powrot do Polski planujemy na czas, gdy corka bedzie musiala isc do polskiej szkoly. (Bedzie miala polskie obywatelstwo, zameldowana w pl, ale tutaj oczywiscie tez musi, zeby byla tu legalnie). W niemczech dzieci MUSZA isc do szkoly rok wczesniej niz u nas. Czy mial ktos podobna sytuacje? I jak z niej wybrneliscie? Czy wystarczy zglosic ze dziecko pojdzie do polskiej szkoly? Z gory dziekuje za odpowiedzi i prosze o nie tylko osoby z wlasnym doswiadczenie, a nie te, ktorym sie 'wydaje'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz. W kazdym kraju Europy jest obowiazek szkolny. A dlaczego dokladnie nie chcesz? Chcesz jej odebrac szanse na dwujezycznosc? Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fitgirl
Dziecko musi iść do szkoły. Przez prawo jest teraz uważana jako normalny obywatel Niemiec i musi się stosować do ich prawa. Nie ma takiej możliwości zeby złozyć wniosek czy coś że pójdzie za rok w Polsce. Ale ogólnie dobrze żeby miała możliwość nauki dwujęzyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czytaj tych przyglupow powyzej autorko, twoje dziecko twoje prawo i zaden hitlerowiec nie ma prawa ci ingerowac. A jak cos dzwon po Rutkowskiego to im zrobi łomot oni nawet przed islamistami na ulicach tchórzą:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ufff dobrze ze ja nie mam takich problemow. Chyba bym oszalala z dracym sie cala dobe bachorkiem. Same problemy i ile to kosztuje. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ja czytam? Mowilam osoby z wlasnym doswiadczeniem. Moja corka bedzie znala niemiecki bo moj maz jest niemcem. Ale my oboje nie chcemy tutaj mieszkac, ale nie mozemy wyjechac teraz, bo maz musi zalatwic jeszcze tutaj pewne swoje sprawy. Dziecka nie posle tutaj do szkoly, bo wiem jaki tu jest chory system i jaki niski poziom. I nie chce zeby mi dziecko oglupialo z tymi helmutami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polskie szkoly sa najlepsze i bezpieczne. Nikt o zdrowych zmyslach nie jedzie do hitlerowcow dzis. Miliony uchodzcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko polska szmata wychodzi za maz za hitlerowca. Won z PL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha ale sie usmialam. Nie jestem rasistka taka jak ty i nie bede. Pytanie dotyczylo czegos innego. Ps. Maz nie jest pelnokrwistym niemcem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, w Polsce za to jest wysoki poziom. Tak, z wlasnym doswiadczeniem. Jest obowiazek szkolny i nie jest istotne jakie masz plany na przyszlosc. W danym momencie mieszkasz w Niemczech i dziecko musi isc do szkoly. I tyle. Jak sie przeprowadzisz do innego kraju (Polski), to wtedy pojdzie tam do szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musi to na rusi. Od kiedy patriotyzm to rasizm swinio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessinthesky
Nazywanie kogoś polską szmatą to patriotyzm? Boję się takich patriotów, nigdy nie wiadomo kto od nich oberwie i za co. Chuligani a nie patrioci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×