Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość zona drugaa

dziedziczenie po męzu. Jestem druga zona.prosze powiedzccie

Polecane posty

Gość gość zona drugaa

Mój mąż był już kiedyś żonaty I ma syna z tego małżeństwa. Rozwiódł się I my wzieliśmy ślub. Mamy 3 dzieci. Czy ktoś znający się na prawie mógłby przyblizyć mi kwestie dziedziczenia po mężu w razie jego śmierci? Mąż sporządził testament w którym ustanowił mnie swoim jedynym spadkobiercą. Proszę napisać czy nasze wspolne dzieci jak I jego syn róznież coś dziedziczą poza możliwością starania się o zachowek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli Ciebie wskazał, jako spadkobierczynię, to synowie (wszyscy) mogą się starać tylko o należny im zachowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość druga zonana
Dziękuje Ci za odpwowiedz. A czy masz może wiedze czy o zachowek móglby starac sie jego syn z pierwszego malzentwa gdyby np maz w temstencie zapisał mu w spadku kwote np 50.000zł? czy w przypadku wskazania w testamencie kwoty spadku jaka chce mu przekazac po swojej smierci spowoduje ze nie bedzie sie mogł ubiegac o zachowek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że będzie mógł się starać o zachowek. 50000 zł? Na waciki chcecie mu dać???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ty pierwsza padniesz i cie oklepią?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość druga zonana
ja rózniez zabezpieczyłam się testamentem w którym wszczystko jest na MOJE dzieci czyli dla calej trójki po równo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość druga zonana
wiec? jak to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smutno. Robaki was zeżrą, a dzieci się będą hatłać i nienawidzieć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz Zniecierpliwiony
Gdyby ojciec nic na dziecko nie przepisał to wtedy należy mu się zachowek. Gdyby dziecko zostało przez ojca wydziedziczone to wtedy nic nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty się lepiej módl żeby mąż nie dał dyla do trzeciej baby która każe mu tak samo jak ty wydymać wszystkie swoje poprzednie dzieci. ŻAL.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pięknie ,teraz dopiero widać o co ci chodziło łapiąc tego faceta.Nie bój się do podziału będzie was więcej bo następną sobie przyprowadzi ha,ha,ha......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jezeli maz spisal testament, to Ty bedziesz jedyna spadkobierczynia. A wszystkie jego dzieci beda mialy prawo do zachowku, po rowno. A swoja droga....maz napisal testament na Ciebie, pominal w testamencie swoje dzieci, ale ty napisalas testament tylko na swoje dzieci, a pominelas meza. To ci dopiero rownowaga. I on o tym wie?:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmag
Ha ha dobry pomysł tez z mężem pogadam i zrobimy takie testamenty :D To takie zabezpieczenie przed była żona rozumiem? A rodzeństwo może się o coś starać .np mój mąż umiera i jego brat coś dostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdziele, była zona nic nie dziedziczy ! Dzieci owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storatelpol1988fdems
ja rózniez zabezpieczyłam się testamentem w którym wszczystko jest na MOJE dzieci czyli dla calej trójki po równo Jasne http://i.ex.lv/ayTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żal mi was strasznie, byłam drugą żoną jestem teraz wdową. Mój mąż miał z pierwszego małżeństwa dwoje dzieci za mną jedno. Zawał niespodziewanie i zostałam sama z dzieckiem , z całym majątkiem, bo mąż zapisał na mnie wszystko w testamencie o czym ja nie miałam pojęcia. Sprawą oczywistą było dla mnie, że te jego dzieci również dziedziczą. Sama z mężem wybudowałam dom za nasze pieniądze. Chciałam ten dom dla naszego dziecka, bo to też była moja praca. U mnie wyglądało to tak, że spotkałam się z jego dorosłymi dziećmi i zaproponowałam im, że oddam jego córce moje mieszkanie, które wynajmowałam jego synowi oddam mieszkanie jego ojca, które wynajmowaliśmy, kasę podzieliłam na 5 części (uwzględniając jego pierwszą żonę) i się rozstaliśmy u notariusza. Nie darliśmy kotów, mam czyste sumienie. Oni mnie odwiedzają ja ich i na święta nie jestem sama. Pozdrawiam wszystkie pazerne, żeby ktoś Wam dzieci nie wystawił do wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonsfolgclubsing1974xrgnj
Jeśli Ciebie wskazał, jako spadkobierczynię, to synowie (wszyscy) mogą się starać tylko o należny im zachowek. Jasne http://activ.me/k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slsllsllks
Do goscia z 18.49: wszystko pieknie, zachowalas sie bardzo ladnie w stosunku do dzieci meza, brzmi jak bajka. Ale ciekawa jestem co bys zrobila gdyby jedynym majatkiem z jakim pozostalas byl ten Wasz dom. Jak bys wtedy podzielila spadek miedzy Was wszystkich? Sprzedalabys dom? Latwo jest dzielic jak ma sie duzo ale w zyciu najczesciej nic nie jest tak proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ci trudno podzielić dom, to istnieją pomagacze podziałów domów spadkowych. Jeden nazywa się sąd, a drugi komornik. Jak sie wezmą do roboty to ci taki dom podzielą ino-mig. Tylko po takim podziale dzieci z pierwszego małżeństwa nie zaproszą cie na święta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lsllsllks dziś Do goscia z 18.49: wszystko pieknie, zachowalas sie bardzo ladnie w stosunku do dzieci meza, brzmi jak bajka. Ale ciekawa jestem co bys zrobila gdyby jedynym majatkiem z jakim pozostalas byl ten Wasz dom. Jak bys wtedy podzielila spadek miedzy Was wszystkich? Sprzedalabys dom? Latwo jest dzielic jak ma sie duzo ale w zyciu najczesciej nic nie jest tak proste. xxxxxxxxxxxxxx Bez wzgledu na to, co sie dziedziczy, czy malo czy duzo, dzieci powinny dziedziczyc jednakowo po ojcu, i te z ostatniego malzenstwa, i te z wczesniejszych zwiazkow. Tak stanowi prawo, i tak jest sprawiedliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam problem z dziedziczeniem i poszłam do http://www.jeziorska.com.pl/ . Jestem bardzo zadowolona z jakości usług. Myślę, że to dobre wyjście, tam Ci dokładnie powiedzą co możesz zrobić w swojej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze swojej strony mogę polecic ci www.notariusz-zabrze.com, masz tam gwarancje fachowej pomocy, a oplaty za uslugi są stosunkowo atrakcyjne. Fachowi prawnicy z pewnoscia rozwieja wszystkie twoje watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy moze nie ma cos do rzeczy jak jesy uregulowana kwestia władzy rodzicielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też miałam sprawę spadkową, ale to nie było aż tak skomplikowane. Nam bardzo pomogła kancelaria notarialna we Wrocławiu http://www.kancelariarejenta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×