Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość madzia0

farbowanie ubrań POMOCY!

Polecane posty

Gość madzia0

Witam :) Mam problem - kupiłam sobie spódniczke w czarnobiałe pasy. Piore ją ręcznie w zwykłym proszku, kiedy spódniczka jest mokra to wydaje mi sie ze wszystko jest ok, rozkładam ją do suszenia i juz po jakimś czasie okazuje sie ze na białych paskach robia sie zacieki od czarnych :( jak spódniczka wysycha całkiem to brzydko to wygląda. Zabarwienia ie zostaja na zawsze bo po kazdym praniu znikają ale znowu pojawiają się nowe ;/ znacie drogie Panie jakieś sposoby na to by "zakonserwowac" barwe w tkaninie tak by farba nie puszczała? Może jakies domowe miksturki do wygotowania ciuszka albo gotowe preparaty? Byłabym bardzo wdzięczna. Serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może wystarczy odwirować? Miałam podobny problem z biała bluzeczką z czerwonymi napisami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia0
próbowałam już po odwirowaniu problem był taki sam :( a z tym octem to wygotować w occie :>? czy dodac octu do ciepłej wody i pomoczyć?? nie wiem jak za to octowanie się zabrać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocet na kolory
ja też słyszałam że pomocny jest ocet, wogóle gdy się farbuje ubranie to gotujemy początkowo je w soli a potem przy ostatnim płukaniu moczymy w occie, ja zawsze to robię tak na oko jakoś 1 szklanka na 5 litrów. Wogóle to niektóre proszki do prania tkanin kolorowych także zawierają ocet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma bull
a gdzie mozna kupic farbe do ubran? szukam we wroclawiu i igdzie nie ma. albo lepiej czy sa jakies punkty gdzie farbuja. polozylam spodnie do wanny a wczesniej ktos ja umyl acze. efekt to kilka plam.szkoda mi ich wyrzucac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Poznaniu farby do ubrań bywają w dobrych pasmanteriach. Może popytaj też we Wrocławiu. A żeby nie biegać po wszystkich, weź książkę telefoniczną i podzwoń. Zapytaj, czy mają, a jak nie, to czy wiedzą, gdzie można kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zafarbowlaam piekny sweterek bo nie podobal mi sie jego kolor a nastepnie wyrzucilam go....odradzam farbowanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Szkoda roboty z farbowaniem, lepiej wyrzucić przed farbowaniem, a nie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm a może wypierz go w tym perwolu czy perle niebieskiej? Jak czasem mam za mało rzeczy z jednego koloru to wrzucam mix ubraniowy i wlewam ten płyn i nic nie mam zafarbowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sennazuzanna
zajżyjcie tutaj : www.farbowanietkanin.pl polecam sprawdziłam osobiście super barwniki idealnie kryją plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiara87
we Wrocławiu wiem że jest na krzyżówce Powstańców Śląskich z Hallera zaraz obok przystanku z autobesami 126 133 D w stronę miasta. Podobno po zafarbowaniu tymi środkamia z saszetek trzeba długo płukać a oprócz tego w kąpieli z octem. Ja właśnie skończyłam gotować w barwniku i jeszcze czeka mnie ten ocet. Jak macie do mnie pytanie albo radę dla mnie :) to piszcie na maila tiara87@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinkia
Wszędzie kochane możecie dostać takie farby, bo można przez internet zamówić:) Ja zamówiłam sobie farby do bielizny, zafarbowałam na czerwono i wyszło mega sexy:) Potem się jeszcze skusiłam na czarną farbę do ubrań, zrobiłam z jednego opakowania kilka bluzek i są jak nowe:) Jestem bardzo zadowolona. Można je zamówić ze strony www.simplicol.pl . Teraz widzę jakaś promocja jest więc chyba kupię hurtem na zapas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
Myślę, że dobrym pomysłem będzie, jeśli wybierzesz się do sklepu z taką chemią. Oni mają różne specyfiki do prania, które utrwalają kolor materiału. Także myślę, że to może być całkiem skuteczne. Np. perwol black magic, czy coś - po prostu zapytaj ekspedientki, a będzie dobrze. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonusek
Próbowałam Symplicol trwała farba do tkanin i faktycznie jest bardzo trwała, to znaczy wydaje się trwalsza od tej oryginalnej farby, która była pierwotnie na moich jeansach.Wczoraj pofarbowałam jasną kurtkę na fioletowo.Rewelacja! Wszyscy się pytają gdzie kupiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeQuMMA
JEDNA SPRAWDZONA METODA ! nie chodz na bazar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ib87
Witam, mam problem ze spodniami z lnu. na jednym z wesel jeden kochany wujek zachlapał mi jasne spodnie lniane atramentem :/ plam się oczywiście nie dało usunąć, a po farbowaniu na czarno farbka przez gotowanie i ocet spodnie zrobiły się szaro bure a plamy z atramentu i tak widać. macie może pomysł jak to ładnie naprawić moze jakoś usunąć atrament albo dobra farbka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quoe
gdzie konkretnie w Poznaniu dostanę barwniki do tkanin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simplicol
mam pytanie - czy tą trwała farbą do tkanin simplicol trzeba koniecznie farbować w pralce, czy można w misce? Chcę odnowić kolor czarnych bluzek bawełnianych, a bęben pralki mam źle wyważony i muszę zawsze prać pełna pralkę. Doradźcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa.magdalena@gmail.com
witam Wszystkich!!!! farbowałam ostatnio zwykła farbka za dwa złote w pralce bluzki bawełniane i wszystko jest ok. Chciałabym zafarbować spódnicę z mieszanki wełny i wiskozy - czy ktoś farbował? Teraz spódnica jest buraczkowa a chce uzyskac kolor czarny czy to da sie zrobić? proszę o pomoc : sowa.magdalena@gmail.com dzięki!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombka80
Wszyscy mówią o płukaniu końcowym ubrań w occie, ale nikt nie mówi jak to potem brzydko pachnie i jak się pozbyć tego zapachu. Czy jest ryzyko, że np. ufarbowany sweterek będzie brudził inne ubrania? Co zrobić żeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipokrates
Nie polecam farby do ubrań SIMPLICOL-TRAGEDIA!!! Farbowałem spodnie o tyle o ile spodnie wyszły w miarę ok to pralka nie nadaje się do użytku-wbrew zapewnieniom producenta wyszła cała granatowa nawet metalowy bęben! Czyściłem octem i w efekcie chodziła cały dzień 5 prań bez ubrań tylko ze białą ściereczką kontrolną aż przestała farbować. Ciekawe jak wyjdzie normalne pranie po takim eksperymencie z farbą ponieważ gdzie nie gdzie w zakamarkach dalej jest farba może z czasem ją wypłucze ale ciekawe czy dobre ubrania na tym nie ucierpią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej nie bawić się samodzielnie w farbowanie ubrań bo można nie tylko popsuć ubranie ale tez trwale zabrudzić łazienkę i skórę. Ja jak mama jakąś wizję to zanoszę ubrania do tej farbiarni www.bilo.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również testowalam (materiał 100% bawełniany) i naprawdę polecam:) Żadnych problemów z pralką nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×