Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hdhfhdhf

Jak długo mogą leżeć jajka w lodówce?

Polecane posty

Gość hdhfhdhf

Mam jajka sprzed kilku tygodni i nie wiem czy moge je jeszcze zjeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle, ile wskazuje data przydatności do spożycia na opakowaniu nie sądzę, żeby to było dłużej niż 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhfhdhf
Nie mam opakowania. Jak dwa tygodnie to raczej już się nie nadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooooooooooooooooopia jestes
nie słuchaj Ewy ona się kompletnie nie zna:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda Ewa WIE wszystko
!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję jajka na wsi i wiem, że są świeżutkie. czasem trzymam je w lodówce 3-4 i są dobre do spożycia. najważniejsze, żeby skorupka nie była naruszona. najlepiej sprawdzić je w sposób opisany powyżej. no i oczywiście powąchać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metoda mojej mamy
potrząsac jajkiem przy uchu. jak chlupoce i czuć, ze coś się o ścianki obija to zepsute. też mam własne-wsiowe i trzymałyby się długo, ale zawsze sa szybko zjedzone. zasada nie do wykonania w mieście- umyte jajka szybciej traca świeżość. a do gotowania lepsze są kilkudniowe- skorupka ładnie odchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 3-4 tyg
Jajko po 3 tyg będzie unosić się w wodzie co nie znaczy, że zepsute. Wysycha białko (ubywa go) i będzie unosić się w wodzie. W takim jajku przy potrząsaniu tez mozna czuć jakby w srodku byla pileczka. Do ciast czy innych potraw takie jajko można użyć. Zepsute poznasz po rozbiciu skorupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wrócili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam jajka z lipca, a dzis jest 1. listopad. wszystkie leza na dnie. mam tez jajka z kwietnia i te unosza sie na wodzie, jedno z ciekawosci rozbilem i bylo calkiem ok, zoltko ok, nieopadniete, jak w normalnym jajku, bialko tez wygladalo w porzadku. ale trudno profilaktycznie juz je wyrzucilem i nie bede ryzykowac. wczoraj jadlem te lipcowe, ugotowane z 2 tyg temu i trzymane w lodowce i bylo jak swieze :) dodam, iz byly to jajka wsiowe, wiec nie musialem sie zastanawiac ile lezaly juz w sklepie zanim je kupilem, mialy max kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty tak serio z tymi lipcowymi jajkami???? Bo ja mam 5-tygodniowe i zastanawiam się czy je jeść... wsiowe jajeczka, do tego trzymane w lodówce przez cały czas... to może dobre są jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się że ugotowane jajka można dłużej przechowywać niż surowe. Oczywiście w skorupkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo długo.podejrzewam ze koło miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jajek nie trzyma sie w lodowce. a ich przydatnosc do spozycia najlepiej sprawdza sie w wodzie. jajko na dnie jest swieze, unoszace sie ku gorze, ma juz pare dni a te, ktore plywa przy powierzchni jest zepsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taki fajny sposób, żeby sprawdzić świeżość jajek. Kładziesz do pełnego wody garnka/miski i patrzysz. Jeśli wypłynie, znaczy ma w sobie powietrze, znaczy nieświeże. Uwaga: świeże, ale lekko nadtłuczone tez wypłynie, także wypada również obejrzeć skorupke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×