Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytampytam21

Jak tanio gotować ?

Polecane posty

Gość pytampytam21

Tak naprawdę dopiero niedawno zaczęłam wchodzić w dorosłe życie, od kilku miesięcy mieszkam z chłopakiem , oboje pracujemy za najniższą krajową, ja od października zaczęłam zaoczne studia. Zacznijmy od tego ,że nie umiem gotować nasze obiady to głównie pizze, zapiekanki czy danie typu kotlet + ziemniaki. Nigdy nie ugotowałam żadnej zupy ;/ Wcześniej na jedzenie szło nam sporo ponad tysiąc złotych, teraz z powodu moich studiów na jedzenie zostaje nam około 700-800zł. Podpowiedzcie jakieś fajne niedrogie i łatwe potrawy i sposoby jak można zaoszczędzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytam21
Nikt nic nie podpowie ? Zaraz dziesiąty a ja nie wiem jak ja mam zagospodarować te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assssa
wejdz na jakies blogi kulinarne przepisow na necie jest sporo... napisz jakie zupy cie interesuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytam21
hmm co do zup, to nigdy żadnej nawet nie próbowałam gotować ale lubię takie nietłuste z kalafiorem , brokułem, papryka , pieczarkami itp ;) U mnie jest ten problem,że mój chłopak bardzo lubi zjeść, zawsze musi mieć jakiś dobry napój i coś słodkiego.Więc na to napewno idzie dużo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna..
pierogi ,kopytka ,placki ziemniaczane ,zupa pomidorowa ,rosół,kotlety mielone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytam21
Z tych co wymieniłaś to potrafie tylko kotlety i placki usmażyć;) Ale z plackami jednak za dużo roboty z tarciem ;) A kopytka z czym np ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .demencjaa
dania z ziemniaków są najtansze, ale placki np. są pracochłonne... Spaghetti z mięsem wbrew pozorom nie jest takie dorgie a na 2-3 dni jest. Podroby są tanie, ale nie każdy lubi... Ja lubię wątróbkę drobiową z cebulką, ale moj chlopak nienawidzi. Parówki z kapustą. Do tego ziemniaki. Póki jeszcze tanie warzywa to leczo. Gęste zupy np. grochówka, z ciecierzycy, soczewicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze jest kupować całego kurczaka w sklepie mięsnym i porcjować. Z piersi fajny obiad, z udek też, z reszty zupę - na 2 dni. Kurczak cały to ok. 18zł, a masz mięsa na 4 dni. Ziemniaki i inne takie nie są drogie - spokojnie dasz radę wyżywić dwie osoby za tę kwotę w rozsądny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bornisław Komórowski
najlepiej gotować tanio a jeszcze lepiej taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .demencjaa
Zgadzam się z pralinką. Piersi wychodzą drożej jeżeli kupisz je osobno. Lepiej samemu po porcjować. Najważniejsze to gotować samemu, nie jakieś gotowce bo to drożej wychodzi. Dużo drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna..
no jasne jeśli z plackami za dużo roboty to możesz kupić zupki gotowe hahhaha masakra nawte sie placków panience nie chce zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytam21
Ja tam wybredna nie jestem i mój chłopak też nie , jak zrobie ziemniaki z jajkiem sadzonym i mizerią to je aż mu się uszy trzęsą. Problem jest tylko w tym ,że ja naprawdę cięzko sobie radzę w kuchni. Potrafie tylko jakieś proste dania typu zapiekanka czy kotlet. Teraz mam w planach zrobić po wypłacie większe zakupy i pomrozić mięso,żeby potem pod koniec miesiąca nie obudzić się z pustym portfelem i pustą lodówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycha pycha mniaaam
hej:) może jakieś zapiekanki makaronowe? ja kroję cebulkę, kiełbaskę, podsmażam na patelni, gotuję makaron, i zapiekam wszystko z serem(nie musi być go dużo). Można doprawić do smaku. Albo naleśniki, z czym tylko chcesz. Jeśli lubisz szpinak, to ze szpinakiem, jest tani, możesz w naleśnika wsadzić też parówkę, co lubisz tak naprawdę :P Ktoś wspominał spaghetti- to dobry pomysł. Ja czasami jak nie mam mięsa, to robię taki zwykły sos, jakby napoli. Albo makarony z różnymi sosami :) kotleciki jajeczne- dla mnie pycha :) Zupy też są niedrogie a nawet na 2, 3 dni starczą. Pulpeciki jakieś , może w sosie koperkowym, pomidorowym- w miarę tanie, łatwe i pożywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minus 28
Baza kazdej zupy jest rosol . Zawsze gotuj , smaz wiecej i zamrazaj , to sie oplaca. Kasze ryz makarony z sosami sa tanie i dobre. Zapiekanki ziemniaczane. Nas jest dwoje i za 800 zl spokojnie zyjemy caly miesiac. Ja zawsze kupuje miesa wiecej i planuje obiady na caly miesiac. Czesto bigos , leczo , pieczone warzywa . Cala masa tego jest. Uda sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .demencjaa
parówki z kapusta to prościzna. Szatkuje białą kapustę wkładam do garnka, wlewam wody tylko zeby to przykryła i gotuje. Tak długo az bedzie miękka. Później dodaje soli, pieprzu, przecieru pomidorowego i majeranku. Robię zasmażkę- to najtrudniejsza częśc! Przepisy znajdziesz w necie, dodaje zasmażkę do kapusty, parówki i podaje z ziemniakami. Naprawdę dobre Spaghetti nie jest trudne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytam21
Musiałam zniknąć na chwilę, a powiedzcie mi jak np zrobić jakiś fajny sosik do kaszy gryczanej ? Albo jak zrobić jakiś gulasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdcgt
Przepis na dobrą zupę pomidorową np z makaronem jest banalnie prosty. Ja gotuję na samych warzywach. 1 duża marchew, duża pietruszka, pol selera, kawalek pora, mała cebula, może być kawałeczek kapusty bialej albo pekinskiej - po prostu włoszczyzna, mozesz kupić od razU zapakowaną, bo są takie. Wszystko do gara, zalewasz wodą tak, zeby tej wody bylo więcej niz warzyw, a nie zeby tylko przykryło, bo w trakcie gotowanie ona odparuje częściowo i malo co zostanie. Dodajesz jeszcze 3-4 listki liscia laurowego i pare kulek ziela angielskiego. Stawiasz na malutkim ogniu i gotujesz przez ok 1,5 godziny. Przecedzasz warzywa i masz wywar. Bierzesz pomidory z puszki (bo na szybko, smacznie i w miare zdrowo) i miksujesz na papkę, potem to wlewasz do wywaru, mozesz też wrzucić w kawałkach, jak chcesz. Gotujesz na malym ogniu, solisz, pieprzysz, dodajesz suszonego lubczyku, chyba ze masz świeży, oraz koperku, łyzeczkę masła, niektorzy dodają odrobinę cukru. Na koniec toche gorącej zupy mieszasz z 2-3 łyzkami smietany i odrobiną soli w jakims garnuszku i wlewasz do zupy. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdcgt
aha, oczywiście do tego dodajesz ugotowany makaron, albo ryż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulasz tez jest bardzo
prosty ;) najlepiej jak mupisz mieso z szynki na gulasz,jest takie mieciutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulasz tez jest bardzo
Do gulaszu potrzebne jest mieso,cebula i tluszcz Cebule kroisz drobniutko i wrzucasz na tluszcz ja uzywam ramy coulinesse tego tluszczu dosc sporo,na cebule wrzucasz mieso i przypiekasz,jak juz bedzie bardzo malutko tego tluszczu,takie jakby przypalone na spodzie patelni to zalewasz to woda i dusisz pod przykryciem do miekosci,dodajesz ziele angielskie i listek laurowy.Ja zabielam na koncu ten sos maka z woda i doprawiam wegeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżennifer
no to witamy w doroslym swiecie :) masz szcescie ze chlopak nie wybredny .....juz co nie co umiesz to + kotlety,jaka sadzone,zapiekanki,pizza.....ja wydaje na jedzenie bardzo malo (zycie zmusilo) i praktycznie codziennie mam cos innego,gotuje dwa obiady na tydzien na dwa dni ale zeby nie jesc codziennie tego samego rozdzielam na kilka dni np; w tym tyg mam gulasz i spaghetti -pon.gulasz z ziemniakami + warzywa -wt.spagetti -sroda,pizza -czwartek.wracam do gulaszu -piatek do spagetti weekend pozwalamy soebie na smieciowe zarcie ;) nastepny tydzien: -pon ,jajako sadzone ,ziemniaki +surowka -wto.udka z kurczaka w piekarniku + ryz z przyprawami(kupuje gotowy) jakas salata -sroda pizza jak zawsze -czw ,jajko sadzone -piatek,kurczak itd itd moze nudne ale w moim przypadku funkcjonuje i uwazam sie raczej za dobra i oszczedna gospodynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
nie podpowiadajcie dziewczynie, zeby wyrzucala pieniadze, ktorych i tak ma malo, na takie smiecie do niczego nie potrzebne, a jeszcze szkodliwe, jak margaryna i wegeta :o przede wszystkim nie kupuj zadnych gotowcow i slodyczy, slodkich napoi. nie rob potraw macznych, bo one tylko zapychaja, a nie zywia. wiadomo, raz na jakis czas ise zje makaron, ale zeby obiad nie polegal na kluchach w roli glownej. tak samo nie przerabiaj ziemniakow, tylko normalnie gotuj, albo piecz, a roznorodnosc smaku uzyskuj roznym przyprawianiem ich ziolami, czosnkiem itp. pieczone ziemniaki nawet same, z oliwa i ziolami oraz sola i pieprzem sa takie pyszne :) albo tluczone, z maslem, jogurtnem lub smietanka, a do tego szczypiorek, albo czosnek, albo pietrzuszka, lub tymianek i glalka muszkatolowa. rozne pyszne smaki mozna nadac zwyklych gotowanym ziemniakom, bez trudu przerabiania ich na placki, kluski, kopytka. jak najwiecej warzyw i oszczednie miesa. ale najpierw, to sie musisz nauczyc gotowac, a to przychodzi z czasem i trzeba w sprawe wlozyc duzo pomyslunku. ogladaj porgramy kulinarne i czytaj ksiazki o metodach gotowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędnie i tanio gotować
to znaczy: 1. nic nie wyrzucać, zjadać wszystkie zapasy, ewentualnie dokupować tylko pojedyncze produkty do jakiegoś dania. 2. gotować więcej, żeby było np na dwa dni, albo zamrozić, żeby w tygodniu sobie rozmrozić i podgrzać gotowe. 3. nie kupować syfiastych gotowców, słodyczy ani gotowych napojów 4. Nastawiać się na gotowanie szybkie, ewentualnie jeśli danie jest czasochłonne - zrobić je wieczorem poprzedniego dnia - w większej ilości 5. Najwazniejsze: zrób sobie, póki nie masz wprawy, tygodniowy plan - co będziecie jedli, na podstawie menu zrób zakupy. Zawsze sprawdź co jest w szafkach i lodówce, żeby to zużyć najpierw. Np masz ryż i różne warzywa: włoszczyzna, kilka szt papryki, trochę pieczarek przecier pomidorowy. Kupujesz kurczaka i pół kg mielonego mięsa. Z kurczaka zużywasz piersi - robisz sos z pieczarkami i włoszczyzną do ryzu. Następnego dnia z reszty ryżu i mielonego robisz farsz do papryk i pieczesz faszerowane papryki Resztę poporcjowanego kurczaka zużywasz wg potrzeb Niedrogie są skrzydełka - mozna kupić na wagę - kilogram powinien Wam wystarczyć. możesz je upiec+ ósemki z ziemniaków (+ surówka z kiszonej kapusty) i masz pyszny obiad Warto jest też gotować zupy - najprostsza zupa krem jarzynowa - włoszczyzna + kilka ziemniaków - gotujesz z przyprawami ulubionymi, miksujesz, podajesz np z grzankami . Do tej bazy możesz dodać pieczarki, cukinię , fasolkę, pomidory, co tam chcesz. zupa jest sycąca i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędnie i tanio gotować
do picia możecie sobie ugotowac gar kompotu jabłkowego a słodycze - ciastka owsiane robi się 10 minut + czas pieczenia ps. Mam nadzieję, ze Twój chłopak będzie Ci pomagał w kuchni, choćby w charakterze kuchcika, co warzywa obierze czy pozmywa gary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarlett24
dokladnie, najwazniejsze zeby nie wyrzucac jedzenia, aby sie najesc dobrze zrobic drugie i zupę. i ugotowac na kilka dni. Dla mnie i mojego chlopaka zupa starcza na 3-4 dni, drugie zazwyczaj na 2 bo staramy sie urozmaicac. Co do zup to na prawde nie sa trudne a sa pozywne... usiądz po prostu ze swoim chlopakiem przed komputerem lub ksiazka kucharska ustalcie co lubicie oboje i ułóż menu albo chociaz zrob liste uluwionych zup i dań. To nie jest trudne nawet jesli nie ma sie daru do gotowania. Jesli masz dobry przepis i po prostu chcesz to zrobisz a moze i twoj chlopak Ci pomoze? siostra, mama, kolezanka ktora juz cos o tym wie...Fast food wyrzuccie ze swojego menu...pozwolcie sobie raz lub 2 razy w miesiacu na pizze lub jakas zapiekanke a tak jedzcie tanio i zdrowo! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
zupy są łatwe i szybkie do przyzadzenia. np kalafiorowa jezeli lubicie kalafior a na drugie kalafior w bulce tartej i z jednego kalafiora caly obiad:) na dwoje starczy:) przepis na zupe-gotujesz wode wrzucasz 2kostki rosołowe, marchewkę i ziemniaki-ze 2-3-w kostke oczywiscie, gdy warzywa będa miekkie dodaj kalafior-gdy bedzie juz miekki ok 10 min- to dodajesz smietanęi doprawiasz wegeta lub jakas podobna przyprawa plus sol pieprz, maggi. wg smaku:) i tak podobnie gotuje sie wszystkie zupy chyba ze wolisz zupy na mięsie ale ja lubie takie n ie tluste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
no nastepna poleca dziewczynie wyrzucac pieniadze na syfiaste sztuczne przyprawy :D zupa z jarzyn i kaloafiorem na drugie nikt sie nie naje. takie cos moze byc smaczne, jak dodasz naturalne przyprawy do zdecydowanie zdrowe, ale nie na pozywny posilek. musi byc jakies bialko - mieso, jajko, ser .... bulka tarta to tez niepotrzebny zbytek. jak ma byc oszczednie, to nie wolno kupowac niczego, co nie jest pozywne i zdrowe. bo to jest zwykle wyrzucanie pieniedzy w bloto. ci co maja ich za duzo, to niech sobie wyrzucaja, ale jak komus nie staje, to trzeba skupic sie na rzeczach koniecznych. co do skrzydelek z kurczaka, to sa o polowe drozsze, niz nam sie wydaje - bo wyrzucamy tyle kosci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chlopak rak nie ma?
nic Wam nie gotuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brokatowy Anioł
Proszę oto kilka przepisów na smaczne i tanie dania : Makaron z boczkiem Składniki: 400 g makaronu 30 dag wędzonego boczku 2 cebule 3 łyżki śmietany pieprz, Vegeta, zioła prowansalskie, sól olej (do smażenia) Sposób przygotowania: Boczek i cebule kroimy, wrzucamy na rozgrzany olej i smażymy, doprawiamy Vegetą i pieprzem. W międzyczasie gotujemy makaron. Gdy już będzie gotowy, polewamy ok. łyżką oleju i posypujemy ziołami. Do usmażonego boczku dodajemy śmietanę. Wszystko razem łączymy i mieszamy. Makaron z sosem serowym : puszka groszku -zwykły ser topiony (ten w pazłotku) -2-3 kiełbaski (jakie lubisz) -makaron (swiderki lub cos podobnego) -gesta smietana -suszona bazylia -cebula duza -sol -pieprz ugotuj makron. (tyle ile potrzebujesz) na głębokiej patelni na masle usmaz drobno pokrojoną cebulke, dodaj po chwili pokrojona kielbase. jak to sie troche usmazy wlej cala puszke groszku koniecznie z woda, po paru minutach dodaj serek topiony i mieszaj dopoki ser sie nie roztopi (to troche trwa wiec sie nie przejmuj) na koncu dodaj smietany ile lubisz i przypraw bazylia (dosc sporo), solą i peprzem. wymieszaj z makaronem Oszukane Gołąbki: 0,5 kg mięsa mielonego 0,5 kg kapusty 3 jajka 4 łyżki kaszy mannej 4 łyżki ryżu sypkiego (surowego) sól, pieprz kostka rosołowa Sos pomidorowy: koncentrat pomidorowy cebula śmietana mąka Kapustę drobno szatkujemy. Wszystkie składniki razem mieszamy. Mokrymi rękami lepimy kuleczki jak na kotlety mielone i na rozgrzanym tłuszczu podpiekamy z dwóch stron. Następnie podpieczone kotleciki wkładamy na gotującą się wodę z kostką rosołową. Na małym ogniu pichcimy około 40-45 minut. Odlewamy wywar i na nim robimy sos pomidorowy. Kroimy cebulkę, podsmażamy na patelni i wrzucamy do wywaru. Dodajemy koncentrat pomidorowy, zaprawiamy mąką i śmietaną. Gołąbki można jeść same albo dodatek do ziemniaczków Krokiety pieczarkowo-jajeczne Ciasto: 1,5 szklanki mąki pszennej, 2 jaja, szklanka mleka, około 1 szklanki gazowanej wody mineralnej, łyżka stopionego masła, sól. Farsz: 0,5 kg pieczarek, 4 jaja, 0,5 pęczka szczypiorku, łyżka bułki tartej, cebula, łyżka masła, sól, pieprz. Do panierowania: 3 łyżki bułki tartej, 1 jajo. Przygotowanie farszu: Cztery jaja ugotować na twardo, zetrzeć na tarce jarzynowej. Cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć na maśle, aż się zeszkli. Pieczarki obrać ze skórki, zetrzeć na tarce jarzynowej i dodać do cebuli. Smażyć do momentu odparowania wody. Doprawić solą i pieprzem. Do ostudzonych pieczarek dodać jaja, łyżkę bułki tartej i pokrojony szczypiorek. Wszystkie składniki wymieszać i jeszcze raz doprawić do smaku solą i pieprzem. Na przygotowane naleśniki nakładać porcje farszu i tak zwijać aby farsz nie wydostał się na zewnątrz. Krokiety obtaczać w roztrzepanym jajku i bułce tartej. Smażyć na patelni na złoty kolor. Placuszki z kukurydzy... są szybkie do przygotowania a produkty są najczęściej w naszej lodówce.. Wspaniały sposób na piątkowy szybki obiad lub wizytę gości. składniki 1 puszka kukurydzy 2 jaja 2 łyżki mąki szczypta soli ser żółty odcedzamy kukurydzę i do michy, dodajemy jaja, mąkę i sól, mieszamy. Trzemy żółty ser na grubej tarce. Smażymy na oleju. Kładziemy masę z kukurydzą a na to sypiemy ser, przykrywamy przykrywką (smażymy tylko z jednej strony (dlatego konieczna przykrywka.) Ja podaję je z sosem słodko kwaśnym (ze słoiczka, polecam Łowicz). Ale jak kto ma ochotę. smacznego Zupa cygańska Składniki: - 1,5 l wywaru zkości i warzyw, - 1 cebula, - 2-3 świeże papryki, - 2 łyżki oliwy, - 2 łyżki koncentratu pomidorowego, - 3-4 ziemniaki, - 100 g kiełbasy, - 0,5 szklanki śmietanki, - 1 łyżka mąki, - 1 łyżka posiekanej zielonej pietruszki, - sól, - pieprz, - majerenek. Jak przyrządzić? Cebulę i paprykę oczyścić, opłukać, drobno pokrajać, podsmażyć na oliwie. Dodać koncentratu, chwilę podusić. Ziemniaki umyć, obrać, pokroić w kostkę, dodać do wywaru, ugotować. Połączyć z cebulą, papryką, koncentratem pomidorowym oraz podsmażoną, pokrojoną w paski kiełbasą. Podprawić zawiesiną z mąki i śmietanki, doprawić do smaku, dodać posiekaną zieloną pietruszkę. Uwagi: Zamiast cebuli, papryki i koncentratu pomidorowego można wykorzystać gotowe leczo np. ze słoika. Dobrze też jest pokroić w kostkę i dodać do zupy warzywa z wywaru. Przepisów jest mnóstwo w necie .Polecam stronkę : wielkie żarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka prostych tanich potraw, które przychodzą mi do głowy: sadzone z ziemniakami, paluszki rybne z ryżem, ryż z sosem z paczki i mięsem, parówki zawinięte w ciasto francuskie zapiekane w piekarniku, placki ziemniaczane, fasolka po bretońsku, pieczone skrzydełka z kurczaka z ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×