Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Siula

Pomozcie-jak sie pozbyc smrodu z pralki

Polecane posty

Gość Siula

Wszystkowiedzace, dajcie znac, jak sie pozbyc smrodu z pralki. Pralka jest czysciutka, bo ostatnio wyszorowalam i gume, i za szuflada, a nadal niezle czuc. Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam lepszy sposób
bo po praniu pralke trzeba zostawic otwartą żeby wyschła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja pralka
ale ja ją zostawiam do wyschniecia :( i to nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puśc pralke na programie do gotowania ale pustą, bez bielin. WLej jedną łyzkie octu spirytusowego, jedną łyżke benzyny ( kupisz w patece) i jedna łyzke sody oczyszczonej Powinno pomóc. Benzyne i sodę dodaje do każdego białego prania, do proszku. Rewelacyjna lśniąca biel!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość często śmierdzi z węża
spustowego, szczególnie jak pralka jest rzadziej używana. Po prostu stojąca tam woda się zaśmierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może zrob puste pranie
ale wlej dużo Ace, DUŻO, powinno ją tyrochę zdezynfekowac i odsmrodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serwisant
Smród w pralce jest z pleśni, która pochodzi od płynów do płukania kupionych w Polsce. Na tą pleśń nie ma sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serwisant
Wiele nowych pralek nie ma filtra. Plastikowego dozownika proszku nie można oczyścić ze starszych osadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serwisant
Pusta pralka nie zatańczy na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozon
dzieki Sewisant! troszkę mnie załamałeś co prawda tym syfiastym dozownikiem, który pozostanie taki aż do śmierci pralki, ale spróbuje metody z octem i pusta pralką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektóre pralki mają program czyszczący pralkę, ale to nie wszystkie. warto myślę zainwestować i nie męczyć się ze smrodkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dren
żądne środki chemiczne jeśli nie są stosowane regularnie nie pomogą w smrodzie. Moja pralka po 10 latach działania też zaczęła waniać. Po rozkręceniu bębna było widać przyczynę - pleśń, szlam i kamień - mieszanka odorowa. Po wyczyszczeniu (jakieś deszczowe popołudnie poświęcone) smrodu już nie ma i poczucie że ubrania naprawdę będą czyste po wypraniu w tej pralce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ace lub domestos wlac do polowy szufladki na proszek pusc na najdluzze gotowanie ale niczego nie wkladaj do pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluski slaskie lubiem
2 butelki octu i na gotowanie,powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśkabghhhuu
nie sypcie do przegródek proszek, tylko bezpośrednio do bębna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka65
Generalnie problem zapachu z pralki jest zawsze uciążliwy dlatego ciężko sobie tak łatwo poradzić. Ja w takim takim przypadku użyłam neutralizatora ze stronki neutralizatoryzapachu pl. Jeśli komuś pomogę będę szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dylon. środek czyszczący do pralek. rewelka. nic więcej. acha i zmieniac płyny do prania na proszki do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszki sie nie syplukuja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkf120
ocet do bebna i pojemnika, suche pranie na najwyzszej temperaturze i zapach zniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyczyścić filtr i szufladę na proszek (oraz otwór na nią!) - wymyć i spryskać środkiem na pleśnie. A potem wlać całą butelkę bielinki i włączyć na pusto. Efekt gwarantowany na długo. Ocet tylko "perfumuje" a chlor zabija wszelkie żyjątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas po wielu próbach z octem, kwaskiem cytrynowym, efekt był kilkudniowy. Ostatecznie pomogło wyczyszczenie filtra , i dwukrotne w odstępie tygodniowym pranie na 90 stopni z dodatkiem około 150 ml domestosu. Całe czyszczenie pralki realizowałem w następujący sposób. Najpierw wyczyściłem filtr, potem odpompowałem wodę z pralki(u mnie jest taki program), następnie wlałem porcję około 150 ml domestosu do bembna i poczekałem około 1 godziny, Potem właczyłem pranie puste na 90 stopni. Pranie z duża ilościa domestosu może się skończyć tym, że powstanie duża ilość piany i pralka kipi. Ja przerwałem pranie, odpompowałem roztwór i ponowiłem próbę z mniejszą ilością. Po skończeniu prania Płukałem pralkę kilkukrotnie. Dwukrotny cykl czyszczenie dał nam efekt i i od trzech miesięcy pralka nie cuchnie. Sprawdzone, pozdrawiam i życzę sukcesu ze smrodliwym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak domestos jest najlepszy ale tylko ten najzwyklejszy zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie, dzisiaj szukam pomocy na forum, od wczoraj smrod w lazience, dopiero wieczorem ustalilam ze to pralka, puste pranie zalczylam na 60 stopni, moze pominnam na 90 st?, chyba taki program mam ale nigdy nie uzywalam. dzisiaj smierdzi tylko w pralce, na szczescie juz nie w calej lazience. Od dwoch tygodni za namową innych stosuje plyn do prania. do tej pory stosowalam proszek i plyn zapachowy- pralki uzywam 6 lat a piore codziennie. 3 tygodnie temu uzylam proszku do przeczyszczenia zalecanego i sprzedawanego przez serwis ale nie pierwszy raz. Nic sie nie dzialo, bez smrodu Czy faktycznie myslicie ze plyn do prania jest za delikatny i nie przeczyszcza wszystkich odplywow. Filtr wczoraj wyczyscilam ale i tak byl czysty. Fartuch bulaja od pol roku jest nowy. Boje sie wlac domestos bo moze zniszcyc gumy ale jakies zlaczki kt. maja 6 lat i bedzie sie lalo. napiszcie ci i jak z tym domestosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki, to ja chyba tez zrezygnuje z plynu, chociaz kupilam 5 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puść puste pranie (bez wsadu) na najwyższej możliwej temperaturze. Potem można też spróbować z sodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej,,ja zrobiłam jak tu radzono,,soda oczyszczona z kwaskiem cytrynowym,pralka pusta na 95 stopni,, ;'( i nic,dalej śmierdzi jak ktoś określił starą szmatą,myślałam że coś zalega pod bębnem,otworzyłam przeczyściłam wszystko co szło,wlałam ocet i znowu śmierdzi jak śmierdziało :'( uzywam dobrych proszków niemieckich ,płynów do płukania też niemieckie,softlan i lenor ,,,jestem już załamana,mam tą od góry otwieraną ,wiec o dozowniku nie wspomnę ze w ogóle nie do czyszczenia,nie udało im się to już nigdy nie kupie tego i odradzam ,mimo czyszczenia i tak sie tam cos zalęgło ,,ciemne plamki czyli pleśń którą żadnym sposobem nie pozbędę sie ;'( już myślę o zakupie nowej ,,ale ta ma dopiero 4 lata ,, :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprani
witam, nie mamy już sił i przyznajemy się do porażki, jest zaraz 1sza w nocy, a my cały dzień praliśmy pralkę w domestosie, sodzie i kwasku cytrynowym. i nic... i noc... rezygnujemy z pralki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×