Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NUNA

Rizotto

Polecane posty

Gość NUNA

Bardzo proszę o przepis na rizotto,moze ktoś zna, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risotto alla milanese z szafranem Składniki: - 300 g ryżu do risotta - 1 średnia - drobno posiekana cebula - 1/4 kostki masła - 1 łyżka masła - 1 łyżka oliwy z oliwek - 1 litr gorącego bulionu z kostki - 1/2 szklanki białego wina - 1/2 łyżeczki szafranu - 60 g startego parmezanu - ewentualnie 2-3 łyżki posiekanej natki pietruszki Sposób przyrządzania: W szerokim rondlu szklimy cebulę na maśle (1/4 kostki) z dodatkiem oliwy, uważając, aby się nie zarumieniła - w razie potrzeby skrapiamy ją wodą. Lekko solimy, po upływie kilku minut dosypujemy ryż i prażymy go przez dwie minuty, ciągle mieszając drewnianą łyżką. Wreszcie polewamy winem, a gdy wyparuje - odrobiną bulionu, zmniejszamy ogień i gotujemy, aż ryż będzie al dente (14-17 minut), co chwila dolewając bulionu i mieszając. Na kilka minut przed zakończeniem gotowania dodajemy szafran. Po zdjęciu z ognia doprawiamy resztą masła i utartym parmezanem, posypujemy natką i natychmiast podajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risotto z imbirem Składniki: - cztery piersi z kurczaka - trzy woreczki ryżu - trzy papryki (żółta czerwona i zielona) - dwie pietruszki - trzy marchewki - jedna puszka kukurydzy - 75 dag pieczarek - dwie cebule - dwie łyżki oleju - trzy łyżki wódki - jedna łyżeczka imbiru - sól - pieprz - ostra papryka Sposób przyrządzania: Najpierw łączymy wódkę z imbirem i wkładamy do tej mieszanki na dwie godziny oczyszczone i umyte piersi z kurczaka. W tym czasie paprykę kroimy w kostkę, na tarce ucieramy pietruszkę i marchewkę. Mieszamy wszystko razem i dodajemy puszkę kukurydzy, olej i dusimy pod przykryciem ok. 20 min. W drugim naczyniu dusimy pokrojone w kostkę pieczarki i cebulę, też przez 20 min. Po dwóch godzinach wyjmujemy kurczaka z naszej zalewy i smażymy, a po usmażeniu kroimy w kostkę. Gotujemy 3 woreczki ryżu. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy, dodajemy wszelkie przyprawy i risotto jest już gotowe. Podajemy na ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przedwczoraj robiłam. - 2 woreczki ryżu - dwie piersi podwójne kurczaka - puszka kukurydzy - 3 papryki czerwone, 3 zielone - koncentrat pomidorowy w słoiczku - 3 cebule - wegeta, sól, pieprz, oregano, papryka w proszku - 4 ząbki czosnku Tak jak w poprzednich przepisach., Cebulke poszatkowac, podsmazyć na patelce. Razem z nią usmażyć na żloto kosteczki z pokrojonej piersi. Ugotować ryż. Do drugiego garnka, wrzucić pokrojoną na paseczki, lub kwadraty papryke. Dusić. Doewąc co jakiś Czas wody. Cały koncentrat pomidorowy rozrobić z wodą i wlać do gara. Wcisnąć czosnek. Pod koniec wsypać kukurydzę. Wymieszać z ryżem i kurczakiem. Wychodzi wielki gar na 2 dni dla 2 osob, lub na jedn obiad na 4 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze RISOTTO
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dokończysz?To trzeba było chociaż napisać:\"mówi się risotto\",a nie:\"po pierwsze\".Wiem,wiem,czepiam się szczegułów.Bo nudzi mi się,cholera,zrozumcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mówi się
szczegółów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po drugie morelowa słodycz
to nuuuudziaraaaaa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po trzecie nie mówi się
tylko pisze :P jak już się czepiasz babo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita
po pierwsze, to risotto robi sie wlasnie jak juz ktos wspomnial z ryzu do risotto, czyli ryzu arborio i taka metoda, jak te pierwsze przepisy. to, ze sie wrzuci do garnka jakikolwiek ryz z jakimikolwiek innymi skladnikami, to jteszcze nie znaczy, ze jest to risotto... i pamietajmy, ze takie "przyprawy", jak vegeta i inne sztuczne proszki nie figuruja w kuchnie wloskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie sie zdaje że sie czepiasz... :) Co z tego, że daję do rizotto normalny ryż, czy wegetę. Wg ciebie to nie jest rizotto . To jak mam na to mówić. Ryż z mięsem i warzywami? Bez sensu. Jak ktoś robi gołąbki i i zamiast ryżu da kaszę gryczaną, to już nie może tego nazywać gołąbkami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita luzik
iwoska robi rizotto, więc może być takie oszukane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wpiszę się na czarno
odwalcie się od Iwosi, podała fajny przepis na risotto i wara wam od niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita
iwosia - nie, uwierz mi, ze akurat ja sie nie czepiam i nie naleze do tych idiotow co za Toba ganiaja po wszystkich topikach, zeby wyladowac swoje frustracje :P a pewnie, ze mozesz na to mowic risotto, tylko mi chodzilo o oryginal - takie risotto, ktore swa nazwa zainspirowalo ludzi do robienia podobnych dan ryzowych. a co do vegetty, to zawsze i wszedzie bede ludzi od niej odganiac, nawet takichm, ktorych lubie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×