Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

superpromocja

Siarczany w składzie wina. Co to oznacza?

Polecane posty

Gość nie jesteś gruba ale za to
stare dobre poczciwe siarkofruty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabole lub
inaczej: jabcoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siarczany są we wszystkich
młodych winach,dodaje się je zeby przyspieszyć proces dojrzewania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz... jezeli wino ksoztuje 15 - 20 zł to ja rozumiem, że ono jest tanie ale niekoniecznie można nazwać je jabolem :O Muszę uważniej czytać etykiety... Czy te siarczany są bardzo szkodliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupuje rozne wina.. takie powyzej 100 zl tez, ale akurat lubie wina slabe :) np. włoskie Lambrusco- z reszta chyba moje ulubione i co ja poradze, ze to, ktore nie lezakuje zbyt dlugo kosztuje tylko 5 euro :D? choc jego odpowiednikiem jest Valpolicella za 60zl wiec moze powinnam sie przerzucic.. Jednak pije wina zbyt czesto by kilka razy w tygodniu wydac po 50zl na butelke.. :( ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siarczany są ważnym środkiem konserwującym, który również zapobiega kwaśnieniu wina. Młode i słodkie wina są szczególnie podatne na ten problem. Cukier zawarty w winie może być przemieniony w kwas w wyniku działania bakterii kwasu octowego lub mlekowego, przy czym przemiany te zmieniają smak. Siarczany poprawiają również kolor win czerwonych. Bez nich intensywność zabarwienia zmniejsza się wraz z upływem czasu; mogą też pojawić się inne kolory np. niebieski lub fioletowy. Zatem siarczany przeciwdziałają utracie kolorów i poprawiają estetyczne walory czerwonego wina. Dla wina białego funkcja ta jest oczywiście mniej istotna. Ostatnia, ale nie mniej ważna funkcja siarczanów to poprawa smaku wina przez usunięcie acetyloaldehydu, który jest tworzony przez drożdże podczas procesu produkcji wina. I nadaje mu nieprzyjemny smak.Zwykle używa się do tego celu siarczanu sodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanica śledzia
od zawsze pijemy wina i pić je bedziemy :)) jeszcze nie tak dawno nikt nie wiedział o istnieniu owych siarczanów w tym szlachetnym trunku. Dopiero po naszym wejsciu do unii przyszedł prikaz by umieszczać na kazdej z etykietek informację czy winko owo zawiera siarczany czy też nie. no cóż takich co pija winko za 100 zł jest wokół mnie niewielu:(( Mialam kiedys mozność spróbowania takiegoż drogiego winka i co ?? nie zrobił na mnie wielkiego wrazenia poza ceną :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochanica- no dlatego wole te tańsze bo mi po prostu lepiej smakuja i nie sa takie ciężkie.. Ale jak widze na etykiecie napis \"siarczany\" to podświadomie jakos nie smakuje mi tak jak zwykle :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ku swojemu ogromnemu
zaskoczeniu odkrulam ten napis na jedym z moich ulubionych win(stary mnich):P poza tym wino nie musi byc drogie zeby bylo dobre ja uwielbiam wina moldawskie, wegierskie itp, a one wcale drogie nie sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze, ze mnie tu nie ma!
nie ma wina bez siarczanow :D siarczany wytwarzaja sie podczas fermentacji. w roznych krajach sa rozne wymogi, czy trzeba podac na etykietce. bo np. nie sa siarczany wskazane dla kobiet w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobiety w ciąży nie powinny wcale pić alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk barski
Nie do wszystkich win dodawane są siarczyny. Byłem w tym tygodniu Centrum Wina w Galerii Krakowiskiej, przeglądałem etykiety pod kątem czegoś zupełnie innego, ale mieli wina bez siarczanów na etykiecie. Nie pamiętam jak była jego nazwa, ale wcale nie było takie drogie. Zresztą oni mają produkty o których wcześniej nie słyszałem. Wiecie, że istnieje np. coś takiego jak wina ekologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wiecie, że istnieje np. coś takiego jak wina ekologiczne? " no pewnie, ze wiemy. od dawna sa takie w jednej z osiedlowych sieci dla uzależnionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk barski
Nie o to chodzi ;-) Te wina nie zawierają pestycydów i dlatego są ekologiczne. Inna sprawa - wino powinno być zawsze dobierane pod potrawy jakie się je - np. wina o wysokiej kwasowości nie powinny być łączone z potrawami ostrymi i słodkimi. Najlepiej pogadać na ten temat z doradcami - ci w Centrum Wina mają w tym temacie nieźle... Ale wiadomo że dochodzi kwestia tego ile chce się wydać. Nawet za 20-30 zł można dobrać porządne wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ProteusVulgaris
Podczas produkcji wina dodaje się pirosiarczan sodu jako substancję konserwującą, zapobiegającą zepsuciu się wina podczas fermętacji oraz w większej dawce na koniec fermnętacji, aby ją zatrzymać innymi słowy zabić drożdże pozostałe w winie. Nie każde wino zawiera siarczany. Są wina ekologiczne bez nich. Śmieszna jest niewiedza pań w sklepie eko - na pytanie czy mają wino bez siarczanów odpowiadają " każde wino ma siarczany <śmiech>". Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek12312312
Nie śmiech tylko tak jest, większość win ma siarczyny i są one praktycznie nie zbędne by wino zachowało swoje właściwości, wina "ekologiczne" nie zawierające tego dodtaku winne być transportowane do domu w chłodzie i nigdy nie wystawione na temperaturę powyżej 15 stopni gdyż dzieją się z nimi cuda - zaczynają żyć :) A tak na marginesie picie wina powyżej 30-40zł to czysty snobizm, w większości przypadków są to wina gorsze i mniej zmaczne. Ale oczywiście odwieczna zasada marketingu "im gorzej, tym lepiej" ... działa idealnie na bezmózgich tego Świata pchających maszyn ę zagładay do przodu. Najlepsze wina to te z półek dyskontów w cenie 15-40zł. Na zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys bylem piekny i mlody pilem la patik itp na wszystkich butelkach pisalo ze jest siara i nie mieszajcie mlodzi i madrzy we wszystko gownianej UE.Bo komuna jak by otworzyla ze 2.-3.fabryki samochodow dala je ludowi na raty i dokrecila dyscypline pracy nikt by nie znal solidarnosci i unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys bylem piekny i mlody pilem la patik itp na wszystkich butelkach pisalo ze jest siara i nie mieszajcie mlodzi i madrzy we wszystko gownianej UE.Bo komuna jak by otworzyla ze 2.-3.fabryki samochodow dala je ludowi na raty i dokrecila dyscypline pracy nikt by nie znal solidarnosci i unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygass
Bardzo ładne butelki na mojego świeżo warzonego Ale Pale zamówiłem od firmy Marxam (www.marxam.eu). Dobra cena, szybka wysyłka, jestem zadowolony. Ani jedna buteleczka się po drodze nie zbiła – były fachowo zabezpieczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×