Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asienka

Wielkanocny mazurek

Polecane posty

Jakie macie przepisy na wielkanocne mazurki? Ja juz swoj gdzies wpisywalam, ale sie powtorze: MAZUREK - BOMBA CHOLESTEROLOWA - PYCHA :D Potrzeba : 12 jajek maslo 12 dkg maki 12 dkg cukry pudru plaska lyzeczka proszku do pieczenia skorka starta ze sparzonej cytryny polewa cytrynowa polewa czekoladowa bakalie 10 jajek gotujemy na twardo, klarujemy maslo (wstawiamy maslo na wolny ogien, czekamy az sie cale stopi i ostawiamy do wystygniecia). Jajka po ostygnieciu obieramy, oddzielamy zoltka od bialek (potrzebne beda nam tylko zoltka). 10 ugotowanych zoltek przecieramy palka przez sito, wlewamy do nich maslo, dodajemy cukier puder, 2 cale surowe jajka, skorke z cytryny - calosc ucieramy dodajac make i proszek do pieczenia - powinna wyjsc pulchna masa. Mase przekladamy do MALEJ prostokatnej foremki, pieczemy w podgrzabnym do 180 st. piekarniku okolo pol godzinki. Po wystudzeniu ciasta w dowolny sposob stroimy go polewami i bakaliami. Smaczego 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaxa
proszę bardzo!!!:) Mazurek "prześcieradło" 12 dag masła 4 żółtka 4 białka 24 dag cukru 25 dag migdałów 5 dag mąki skórka z cytryny 15 dag cukru pudru cukier waniliowy wafle krem: 2 łyżki masła łyżka cukru pudru 1/2 łyżeczki soku cytrynowego 1/2 łyżeczki cukru waniliowego Ciasto: utrzeć tłuszcz, dodając po jednym żółtku i po łyżeczce cukru. Ukręcić na puszystą masę. Dodać skórkę otartą z cytryny. Migdały sparzyć, zdjąć skórkę i przepuścić przez maszynkę. Zmieszać je z mąką, chwilę ucierać i połączyć z ukręconą masą. Na blasze ułożyć wafle, a na nie wlać przygotowane ciasto. Wsunąć do ciepłego piekarnika na ok. 15 min., aby całość się obsuszyła. W tym czasie przygotować polewę. Ubić białka na sztywną pianę, wsypać cukier puder i cukier waniliowy, ubijając, aż znów zgęstnieje. Włożyć na obsuszone ciasto i jeszcze raz wstawić do piekarnika na 20-30 min. Gotowy mazurek przybrać migdałami lub białym kremem. Przyrządzając krem, masło utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym. Pod koniec dodać sok z cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pupup
Mazurek daktylowo-czekoladowy 1/2 kg cukru 6 białek 25 dag migdałów 25 dag daktyli 25 dag czekolady wafle Ubić pianę z białek, dodać cukier i ucierać 1/2h. Dodać zmielone migdały, pokrojone daktyle i utartą czekoladę. Dobrze wymieszać i rozsmarować na blasze wyłożonej waflami. Piec w letnim piekarniku 40 min. Po ostygnięciu polukrować lub polać polewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotowe polewy są obrzydliwe
bleeeeee :P nie ma to jak mazurek kajmakowy, gdzie stoi się 3 godziny nad garnuszkiem i miesza się kajmak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie gotowe są
obrzydliwe. u mnie w domu są tylko pyszne mazurki kruche. cienkie ciasto, wałeczek dookoła i na wierzch wylany kajmak (godzina gotowania i mieszania) i posypane migadałami albo pomarańcze i galaretka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie to nie kwestia gustu
a lenistwa.... :D te proszkowe sztuczności są po prostu ochydne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaxa
zgadzab się,że gotowe polewy są bleeee... JA zawsze robie w domu,z masła,wody i kakao albo czekolady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupilam polewe cytrynowa Schwartau i jestem pewna, ze nie da sie samemu zrobic tak dobrej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo co niby masz powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asienka masz calkowita racje polewy Schwartau mimo ze gotowce sa rewelacjaaa!!!!!! ale tylko te wszystkie inne sie chowaja!! Dziewczyna a ktos ma przepis na sprawdzonego mazurka pomaranczowego z galaretka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisia
podaję sprawdzony przeze mnie przepis na Mazurka z masą pomarańczową. nie podaję p rzepisu na kruche ciasto bo każdy ma swójprzepis., MASA- 3 pomarańcze (45 dkg) - 1 cytryna (10 dkg) -4O dkg cukru pudru pomarańcze i cytrynę umyć namydloną szczoteczką, opłukać,sparzyć,przekroić i wyjąć pestki.Następnie owoce zemleć.Miazgę owocową przełożyć do garnka,dodać cukier puder i smażyć 30 min.na małymogniu całyczas mieszjąc.Ciepłą masę rozłożyć na upieczonym spodzie i zanim całkowicie zastygnie udekorować.Pychotka mówię Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
aisia czy te pomarancze i cytryna maja byc zmielone ze skorka??? A ta masa noe jest zbyt gorzka? Pytam, bo chcilabym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurek pomarańczowy jest naprawdę pyszniutki-stwiam go na równi z kajmakowym:) piekłam go już kilka razy:) w masie jest leciutka goryczka, ale jest ona równowagą dla całej reszty słodkości, więc idealnie się to komponuje:) majj---->tak, cytrusy mają być ze skórką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy miele sie to w maszynce
do miesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
ja mam jeszcze jedno pytanko-rozumiem, ze trzeba zrobic kruchy spod i na to tylko idzie ta masa, tak? a jeszcze co do mazurka kajmakowego-mam kupiony karmel (takie juz ugotowane slodzone mleko) Czy mam je wymieszac z maslem tzn razem podgrzac czy ukrecic na zimno z maslem? bede wdzieczna z aodpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do majj ja tez robie jakmak z mleka skondensowanego juz go z niczym nie mieszam wylewam na kruch spod gdzie wczesniej juz czeka galaretka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
issima fajny pomysl z ta galaretka-czyli najpierw kruchy spod, potem galaretka i na to kajmak? A galaretke rozpuszczasz w szklance czy normalnie w dwoch? I co robisz na wierzch, czyli na kajmak, bo on jest przeciez lepiacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
issima gdzies sie podziewasz moja droga? Chcialabym zrobic to ciasteczko, ale wole sie upewnic u zrodla co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem:) wiesz co poszukaj sobie ten przepis z Bon Appetit na kafe. tam jest na glownej stronie. Ja wlasnie taki zrobie ale kajmak zrobie z puszki:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majj to znowy ja wyczytalam gdzies ze do tego karmelu co sie robi z mleczka skondensowanego mozna dodac 150 g masla, nigdy tak nie robilam. Jak robie ciasto snickers to na krakersy wylewam sam karmel ale moze do mazurka ma byc zmiksowany z maslem??:) sama nie wiem czy to jest jakas roznica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
wlasnie zrobilam kruche ciasto i zaraz zabieram sie do pieczenia, zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
troche sie zagapilam i do kruchego ciasta wrzucilam cale jajo, no ale coz...nadzienie zrobilam tak jak polecala aisia, ale to moj pierwszy raz i nie mam pojecia czy wyszlo, na razie poszlo do lodowki i dopiero jutro zamierzam sprobowac zeby juz ladnie zastyglo-wyglada ladnie pozdrawiam jutro dam znac jak smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
nie wytrzymalam i juz zjadlam, taka bylam ciekawa. A wiec co do ciasta- mimo calego jaja jest ok, masa pomaranczowa wydaje mi sie ciut za bardzo goryczkowa, nie wiem mam wrazenie ze dalam za malo cukru. Mysle, ze ten mazurek bylby pyszny jeszce z kajmakiem pod spod masy-wtedy ta goryczka oidealnie wpasowalaby sie w kajmak. Teraz mysle co mozna dac na wierzch zeby troszke oslodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
aisia czym dekorujesz mazurka pomaranczowego, zeby ladnie smakowo pasowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majj a wyszorowalas cytusy dokladnie szczoteczka i mydelkiem albo plynem?? Moja babcia zawsze na swieta robi mazurka pomaranczowego i jest super czuc tylko troszeczke goryczki. Wezme od niej przepis i podziele sie z wami. Pamietam że ona nie mielila owocow tylko kroila na cienke pasterki i potem je smazyla na patelni z cukrem itd a do ozdoby zostawiala kilka plasterkow pomaranczy ktore sie jeszcze podczas smazenie nie rozpadly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
issima wyszorowalam wszystko ladnie-ten mazurek jest bardzo dobry, masa idealnie gesta tylko dla mnie brakuje troszke takiego slodszego zlamania dlatego myslalam o kajmaku-ale i taki polecam. Tak w ogole to jest moj pierwszy mazurek, wiec nie mam zbytnich porownan, u mnier w domu nigdy nie robilismy mazurka-byly inne ciasta. Jak mozesz to wklej babciowego mazurka to tez wyprobuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×