Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kożelanka

Zakup mieszkania a remont i wystrój wnętrz

Polecane posty

Gość Kożelanka

Hej Mamy zamiar za jakiś czas kupić mieszkanie. 2 pokoje, około 50 metrów. Będzie trzeba przeprowadzić remont (mam nadzieje, że nie taki ze zrywaniem wszystkiego i kuciem ścian). Problemem jest to, że ja nie mam takiego zmysłu do wystroju wnętrz. Na pewno nie zatrudnimy żadnych projektantów, architektów czy jak oni się tam zwą. Jak w takim razie urządzić mieszkanie, żeby potem nie straszyło pomieszaniem stylów? Zresztą sama nie wiem jak chciałabym, żeby wyglądało... Fajnie jakby ktoś dał jakieś dobre rozwiązania techniczne np. w przedpokoju sprawdzają się płytki, a nie panele itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można nie mieć zmysłu, ale każdy chyba wie co mu się podoba. Ważne, żeby mieszkanie było urządzone z gustem, żeby nie mieszać różnych epok (mieszanie stylów to wyzwanie dla najlepszych, nie dla amatorów). Nie dawać wielu barw, koszmarnie wyglądają pokoje pomalowane jaskrawo, każdy inaczej. Ważny jest kolor mebli, te ciemne w małych wnętrzach nie wygladają fajnie. Kolejny "grzech" to zagracanie wieloma regalikami, beznadziejne ozdoby - fatalne reprodukcje, ciężkie, masywne meble w małych wnętrzach. Nie mówię już o koszmarkach typu podwieszane sufity i kolorowe ledy. co do przeróbek - warto wrzucić gdzieś plan mieszkania i się poradzić, czasem niewielka przeróbka ogromnie wpływa na funkcjonalność mieszkania. A po remoncie już za późno na radykalne przeróbki. Warto poradzić się architekta - choćby na jakimś forum, to bardzo ułatwia życie, a nie kosztuje tak wiele. Lepiej popełniać błędy na papierze, zanim się wyda parę tysięcy na meble, które mogą wcale nie wyglądać tak fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kożelanka
Wiem, że chciałabym aby nie było zagracone. Co do kolorów to myślałam, żeby bardziej grac dodatkami np. meble i ściany bardziej stonowane, a poduszki, zasłony, dodatki w kolorze. Chyba muszę zacząć oglądać gazety typu m jak mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, chciałam C***olecić przejrzenie jakiś czasopism lub odwiedzenie stron internetowych. Ja podobnie nie mam zmysłu projektanta, ale kiedyś zobaczyłam zdjęcie kuchni wyposażonej w stół nierdzewny, coś na wóz jak na zdjęciu: http://emaks.pl/stol-nierdzewny Od razu zakochałam się w takim zimnym wystroju. Dlatego najlepiej przejrzeć duuuużo zdjęć i mieć z czego wybierać, a potem to już na spokojnie można według własnego uznania (na wzór) zdjęcia projektować:) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kożelanka
Tylko oglądam te zdjęcia i praktycznie większość wnętrz jest ładna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kożelanka
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Znacie fajne strony o urządzaniu wnętrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia_1988
Polecam Ci sklep z akcesoriami i wyposażeniem wnętrz www.homus.pl. Może przy okazji natchnie Cię np. w jakim stylu/kolorze chciałabyś urządzić np. łazienkę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.homebook.pl/ z lewej strony z boku masz zakładki z różnymi stylami, można zobaczyć co się podoba :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w poprzednim mieszkaniu sama zajmowałam się wystrojem wnętrz, a teraz w nowym zdecydowałam się na wynajęcie projektanta z http://secretart.com.pl/ i różnica jest ogromna, moje obecne mieszkanie wygląda ładnie, rozkład mebli jest doskonale przemyślany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdź na forum muratora.... i pooglądaj sobie galerie użytkowników (można ich pytać o producenta mebli, rodzaj płytek itp. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałaś już o wystroju kuchni? Ja preferuję nowoczesne, łatwiej sprzątnąć, wszystko jest przesuwane, mobline, do blatów i innych powierzchni brud tak nie przywiera jak do tradycyjnych drewnianych szafek. Teraz wróciła moda na fototapety, osobiście zdecydowałam się na szklaną okleinę łazienkową. To rozwiązanie bardziej uniwersalne, czyszczę je płynem do mycia szyb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję. Sam zakup to jedno, a koszt remontów i wystroju to drugie. Nasz remont był drogi, pochłonął prawie 50 000 a wiele rzeczy robiliśmy sami. Sama podłoga drewniana to było prawie 6 000. Jak na to zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto Ci robił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spierdalaj reklamowa spammerko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o aranżację wnętrza dużo porad znajdziesz na blogach wnętrzarskich;) właśnie skończyłam remontować łazienkę, prawie całą armaturę tj. umywalkę, meble łazienkowe, bidet kupowałam w sklepie internetowym http://www.armadeo.pl, dzięki temu udało mi się sporo zaoszczędzić, polecam zakupy w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliette80
mam podobny problem, z tym że na mniejszą skalę - projektujemy wlasnie łazienkę :) chcemy ja utrzymać we włoskim, eleganckim stylu (drewno, stylowe wykończenia i wyposażenie, duze lustro w ciężkiej, jakby barokowej ramie). Wybraliśmy na razie także kolorystyke i umywalki (uparlismy sie na drewnianie umywalki od kalvaro) ale zastanawiam się jak np. dobrać do takiego wnętrza i drewnianych elementów np. wannę (ma byc duża, narozna) i podłogi... wstępnie miały być tam kafelki ale trafiłam tutaj na ciekawy wątek z innym rozwiązaniem - podłogi drewniane... miał ktoś takie w łazience? czy to rozwiązanie jest sensowne? jak z utrzymaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość highheelshoes
Całkiem nie dawno kupiłam drewnianą umywalkę od klavaro. Kupiłam model z wyprzedaży na próbę dla syna, bo chciałam więcej dla mojej firmy. Myslalam, że to będzie kicha, pic na wodę fotomontarz, drogi bajer, a tu cudo! umywalka duzo piękniejsza niż na foto, oczywiście bardzo praktyczna, nie widać brudu tak jak na białych (to wazne w męskiej łazienke ;D) kupiłam takze od rfazu srodek do czyszczenia, jestem zachwycona. aktualnie Jestem na drodze negocjacji cenowej i dalszych zakupów, ale już teraz polecam, na pewno twoje wnętze będzie jedyne w swoim rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
My z mężem szukamy mieszkania na http://targimieszkaniowe.net/katowice-i-okolice/rynek-pierwotny/ Z tego co wiem za jakiś czas ma pojawić się dział z wykończeniem wnętrz. Bardzo się z tego cieszę bo też nie potrafię dobierać mebli itd. a chciałabym by mieszkanie było ładnie i nowocześnie urządzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z takich zupełnie innych dodatków :D to mogę polecić fajną galerię obrazów: artoffice, bo mają opcje wynajmu dziel sztuki. No i jeśli ktoś ni emoże sobie pozwolić na wydawanie majątku na obrazy to to bardzo fajna alternatywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli ktoś szuka może firmy remontowej polecam skonsultować się z Home Depot, fachowcy którzy znają się na rzeczy i rzetelnie wykonują swoją pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę polecić świetne maty ochronne POLITRADER na podłogę i inne powierzchnie - jak blaty biurek itp. Maty sprawdzają się idealnie - podłoga z paneli jest w bardzo dobrym stanie, biurko u dziecka również nie nosi oznak użytkowania. A wcześniej musiałam co jakiś czas odnawiać podłogi bądź po prostu kupować nowe blaty, co wiadomo nie jest proste ani tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie słyszałam wcześniej o Politrader, poszukiwałam mebli w Internecie, kupuję teraz w http://www.batdom.pl/ze,0,150/zestaw-zt125.ehtml i mile mnie zaskoczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też zdecydowałam się na zakup nowego mieszkania ;). To będzie pierwsze mieszkanie, w którym zamieszkamy z mężem bez rodziców, dlatego już dosłownie nie mogę się doczekać, kiedy się wprowadzimy! Wybrałam sobie piękne mieszkanie na czwartym piętrze w nowoczesnym bloku w centrum Łodzi - tutaj możecie zobaczyć wizualizację http://ilumino.com.pl/ pięknie, prawda? Teraz właśnie planujemy, jak wykończyć nasze przyszłe gniazdko i podobnie jak Ty, nie chcemy korzystać z porad specjalistów od wystroju wnętrz. Czytam poradniki o aranżacji i pytam sprzedawców w sklepach budowlanych. Dla mnie najważniejsze, żeby mieszkanie było maksymalnie funkcjonalne, dlatego dużą wagę przykładam do mebli, szczególnie tych w kuchni. Postanowiliśmy zamówić meble kuchenne pod wymiar, żeby były jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Poza tym mogę Ci doradzić, żebyś czasem zrezygnowała z designu, na rzecz użyteczności. Ja marzyłam o drewnianej podłodze w łazience, jednak obawiam się konsekwencji połączenia wody z drewnem. Poszłam na kompromis i drewniane podłogi będą we wszystkich innych pomieszczeniach. Poza tym mieszkanie będzie całkowicie jasne - wybraliśmy tylko jedną gamę barw na ścianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nie wiemy co nam się podoba - najbezpieczniej jest wybrać wnętrze o neutralnej i stonowanej kolorystyce. To dobre tło dla wszelkich dodatków w intensywnych kolorach, które możemy bez problemu zmieniać w zależności od upodobań i bez przeprowadzania remontu generalnego ;) Doskonałą inspiracją jak pomalować mieszkanie będzie najnowsza karta Fluggera: http://viewer.zmags.com/publication/7a7cd228#/7a7cd228/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę ciężko o takie rady bo każdy lubi coś inngo. Panele np szybciej się niszczą niż płytki, ale płytki są zimne więc jest dylemat. Ale w kwestii wystroju już wnętrza to polecam CI sklep belle-amelie.pl gdzie masz masę pięknych dodatków do mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JowitkaK
Jeśli chodzi o wystrój wnętrz polecam wejść na stronę www.impresje24.pl - tam z pewnością się zainspirujecie i super udekorujecie własne mieszkanie w dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×