Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga1989

Brak miesiączki PCOS

Polecane posty

Czesc laseczki ... pisze poniewaz mam problem . Napewno jest tutaj jakas dziewczyna chora na Zespoł policystycznych jajników. Ja własnie na to choruje od 10 miesiecy nie mam miesiaczki , czasami mam bole w podbrzuszu . Byłamz tym u lekarza jakis czas temu , nie u jednego .. ale nie moge trafic na dobrego .. narazie sie nie lecze po swietach postanawiam wybrac sie do dobrego ginekologa .. doskwiera mi tylko brak miesiaczki :( ale musze to jakos zniesc macie cos podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xewere
ja tez mam pco. a hormony zbadalas? prolaktyne testosteron tarczyce? powinnas dostac przynajmniej luteine na wywolanie @ zeby chociaz wyznaczyc jakis cykl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha1989
Bralam dufaston czy cos takiego dostawałam zastrzyki na wywołanie , badania mialam porobione i stwierdzili wlasnie PCOS . Ale jak ostatnio byłam u ginekologa skierowal mnie do kliniki na badania , ja nie pojechalam bo badania mam i kilku lekarzy mi to powiedzialo , zreszta co to z aginekolog nawet nie rpzepisal zadnego zastrzyku an wywolanie a miesiaczki nie mam 10 miesiac , a wiem , ze przy pcos nie ma miesiaczki lub sa klopoty z brakiem jej i niereguralnie wystepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xewere
hm a masz klopoty z waga np? bo wiem ze przy pco nawet calkiem szczuplym dziewczynom zaleca sie diete....moze to cos pomoze..a jakie masz wyniki? bo zeby bylo pco wystarczy zemasz na usg jajniki jak winogrona i stosunek lh:fsh wiekszy od 1-1,5 to juz cos sie tam dzieje.... ja mialam reszte badan w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy przy PCOS zawsze występuje brak miesiączki? Jetem raczej szcupła osoba i mam regularne obfite miesiączki ale przy każdej pojawiają się u mnie małe torbielki. Ginekolog powiedziała, że wchłaniają się one przy kazdej mniesiączce wieć narazie nic nie będziemy z tm robić:O Ale ja obawiam się że to moze być właśnie PCOS. Pozatym pojawił się u mnie tradzik, który występuje podobno pczy tym zespole. Poruszyłam dziś ten wątek na innym temacie. Powinnam słuchać gin czy iść do innego i nalegać na badania hormonalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) mnie lekarz powiedzial ze tez mam pilicystyczne i ja nie mialam okresu dlatego biore tabletki na wywolywanie. Tez musze zrobic badania na hormony tzn testosteron i prolaktyna. Lekarz powiedzial ze dokladnie nie wie dlaczego sie u mnie miesiaczki blokuja bo typowych ( otylosc itp) objawow nie mam aby dokladnie stwierdzic ze mam właśnie ten zespół ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladyg- ja mam pco i nie mam tradziku:) @ mozna miec ale z owulacjami jest problem.....ja mam wszystkie hormony w normie tylko torbielki mialam na jajnikach:) i lh i fsh wyszlo tak se:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka- ja jestem szczupla dosyc, i z objawow pco mialam tylko te torbielki i zahwianie hormony wiec to rozbnie bywa...teraz jestem w ciazy wiec mnie pco nie zdazyla odpowiednio wytargac na szczescie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh czyli ciężka sprawa z tym PCOS:( Widze, że u każdej z Was wygląda to inaczej. W sumie u mnie z typowych objawów PCOS są tylko trądzik i te torbiele. Nie wiem chyba wezmę sprawy we własne ręce i ,,wymuszę" od gin skierowanie na badania hormonalne:) Ciągle nie daje mi spokoju to, że kazała mi narazie zostawić to w spokoju, bo ,,torbiee same się wchłaniają"! Eh może gdyby nie mój upór tonie przejmowałabym się tym tak, a teraz siedzę i czytam wszystko pokoleji w necie i coraz bardziej zaczynam mysleć, że to początki POCOS. I jeszcze ten uporczywy tradzik...a taką gładką buzię miałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh czyli ciężka sprawa z tym PCOS:( Widze, że u każdej z Was wygląda to inaczej. W sumie u mnie z typowych objawów PCOS są tylko trądzik i te torbiele. Nie wiem chyba wezmę sprawy we własne ręce i ,,wymuszę" od gin skierowanie na badania hormonalne:) Ciągle nie daje mi spokoju to, że kazała mi narazie zostawić te torbiele w spokoju, bo ,, same się wchłaniają"! Eh może gdyby nie mój upór tonie przejmowałabym się tym tak, a teraz siedzę i czytam wszystko pokoleji w necie i coraz bardziej zaczynam mysleć, że to początki POCOS. I jeszcze ten uporczywy tradzik...a taką gładką buzię miałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za duzo razy kliknełam:) Tak chyba faktycznie nie ma na co czekać. Narazie jestem chora i biorę antybiotyki ale jak tylko wyzdrowieje idę do gin i koniecznie na badania hormonalne. Pozatym gin powiedziała mi jeszcze na ost wizycie, ze mam trzymać wagę (53kg/168cm) i nie zwlekać z zajściem w ciązę do 30-stki (mam 21lat). To dodatkowo mnie zaniepokoiło, że coś jest nie tak, ale zostałam zapewniona że problemów z zajściem w ciązę nie będę miała o ile będę trzymać wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona
badania hormonow zrobcie sobie odplatnie 20zł za jeden czyli na poczatek ok 80zł bo fsh,lh, progesteron i testosteron. ja tez nie mialam okresu, dostawalam tylko po luteinie. leczylam sie zeby zajsc w ciaze, ale bez skutku,potem mialam miec laparoskopie do ktorej nie doszlo a potem sie wkurzylam i odstwilam leki. wzielam tylko 3miesiace sama luteine. styczen, luty, marzec dostalam okres bez zadnych lekow-szok! i w marcu zaszlam. za 3tyg rodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona
dodam, ze odkryto u mnie pcos po odstawieniu tabletek anty i walczylam 2lata o dziecko. jeszcze prolaktyne mialam za wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralalala>>> napisałaś, że jesteś teraz w ciąży (gratuluję:)). Czy przy PCOS miałaś jakieś problemy z zajściem w ciązę? Bo podobno PCOS powoduje niepłodonośc i tego się najbardziej boję a moja gin jakby zbagatelizowała sprawę. Jestem jeszcze młoda i bardzo chcę mieć dzidzię ale za jakieś 4 latka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona
odstawilam tabletki celowo po slubie zeby sprawdzic czy wszystko bedzie ok, no i okazalo sie ze nie jest. niby chcielismy dziecko 2,3lata po slubie ale postanowilismy zaczac sie starac szybciej bo nie bylo wiadomo jak to bedzie no i wlasnie mam termin tydzien po 3rocznicy slubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona
pomogl mi lekarz przyjmujacy na nfz. jezdzilam w miesiacu 4-5razy. bralam leki na jajeczkowanie, obserwowal na usg czy rosna pecherzyki, bralam ogolnie duzo roznych lekow. czasem bylam u niego 2-3razy w tygodniu, co prawda dojezdzalam 30km ale i tak wyszlo taniej niz prywatnie. w koncu powiedzial ze szkoda mojego czasu i kasy i mam zbierac na in vitro. potem sie poddalam, odstawilam wszyskie leki i w zaszlam sama naturalnie! takze trzeba troche przejsc ale sa szanse na dziecko :) ciekawe jak to bedzie po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRzy pcos wysteepuja braki miesiaczki otyłosc tradzik potliwoc. mi badania wykazały ze mam pcos tradziku nie mam jestem przy kosci , miesiaczki nie mam 10 miesiecy postanowilam po siwetach isc do ginekologa zobacyzmy co powie. U tego co bylam ostatnio nie warto sie leczyc zeby lekarz wiedzac ze mam pcos i brak miesiaczki nawet zastrzyku nie dał na wywołanie to jest skandal ale kase wzioł bo ja leczyłam sie prywatnie, przerwałam to i mam zamiar zaczac cos z tym robic ciagle mnie to dreczy ciagle o tym mysle i sie denerwuje pisze zebyscie mnie jakos pocieszyly . bo naprawde nie jest mi lekko zreszta jak kazdej chorej osobie jak cos to podaje swoje gg warto pogadac o tej chorobie z kims 12947306 czekam piszcie buziaczki;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady g-> to mi sie trafilo lepiej niz zaciazonej. Ale fakt ja mam 165cm wzrostu i wazylam 63kg. Do tego po odstawieniu anty mialam wlasnie klopoty z miesiaczkami i luteine na wywolanie dostawalam. jak sie okazaloz e to pco to jak zaczelam czytac na necie tak przeszlam na diete zrzucilam 7kg. przestalam pic alkohol, kawe i czarna herbate. Zaczelam zyc spokojniej. Lekarz mi powiedzilal ze ciaza dla mnie to bedzie wybawienie. A mam 27 lat. I od razu dostalam leki na podtrzymanie (duphaston) bo przy pco progesteron jest slabiej wydzielany. Takze pani doktor dobrze radzi zeby jesli oczywiscie to mozliwe zajsc w ciaze przez 30stka i kontrolowac pco. Niestety to jest nieuleczalne bo to nie choroba ale da sie zlagodzic objawy i pokonac nieplodnosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga te objawy nie musza a moga wystepowac:) mi gin powiedzial ze spadek wagi nawet o 5% powoduje wzrost plodnosci o 30% czyli ze organizm zaczyna normalniej funkcjonowac....ale to wszystko zalezy czy chcesz miec teraz czy poznije dziecko. Jesli nie chcecie teraz to najlepiej lykac tablety anty bo wyciszaja jajniki i nie tworza sie torbiele a po odlozeniu jajniki jeszcze miesiac dwa funkcjonuja normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale musze isc chyba do ginekolgooga bo sama zadnych tabletek nie moge brac tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarzdomowy
Witaj, ten problem nie jest taki prosty do rozwiązania... Proponuję, abyś odwiedziła ten link i przedczytała zamieszczony tam artykuł. http://porady.notlong.com Powinien Ci nieco rozjaśnić sytuację. Szczerze pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam pco,wykryte u mnie 2 lata temu razem z niefunkcjonującymi jajnikami= niepłodność. okazało się (po odstawieniu antykoncepcji, bo po co ją brać skoro jestem bezpłodna) że wpadłam ;) niestety nie donosiłam a po 4 miesiącach znów zaszłam w ciąże ale tym razem planowaną :) u mnie akurat pco było początkowe okres miałam regularny, ale pewnie dlatego ze brałam anty... jedynie co dostałam rozkaz odchudzenia się (bo dużo przytyłam e krótkim czasie i pco to spowodowało) obecnie jestem po porodzie, biorę tabletki hormonalne i ponoć ma się to dzięki nim wyleczyć a jak nie to będziemy próbować z innymi. mam koleżankę która warzy ze 130 kg, ma bardzo nieregularne miesiączki pco od wielu lat i jest bezpłodna wiec radzę szybko się brać za siebie jeśli chcecie mieć dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy pco nie mozna mowic o bezplodnosci tylko o nieplodnosci...mozna wspomagac plodnosc i stymulowac jajniki...najpierw je wyciszyc anty a potem sie starac. Ciaza jak widac nie jest wykluczona przy pco:) Poza tym warto sie zajac pco ze wzgledu na inne choroby z tym zwiazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że piszecie też o tabletkach anty. Też pomyslałam, że przy torbielach to dobry pomysł i niejednokrotnie o tym słyszała. Brałam juz kidys tabletki przez ponad rok a torbiele pojawiły się u mnie tez tak ok roku po odstawieniu (jesli to ma jakiś związek). Hm ale gi nie zaproponowała mi teraz anty a wręcz przeciwnie powiedziała, że powinnam teraz miesiączkować naturalnie że tak powiem. MOże chodzi o to żeby poobserwować jajniki czy nadal będą się robić te torbiele? Sama juz nie wiem co o tym mysleć he może to ja jestem za szybka i już odrazu wymyslam najgorsze scenariusze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że piszecie też o tabletkach anty. Też pomyslałam, że przy torbielach to dobry pomysł i niejednokrotnie o tym słyszałam. Brałam juz kidys tabletki przez ponad rok a torbiele pojawiły się u mnie tez tak ok roku po odstawieniu (jesli to ma jakiś związek). Hm ale gin nie zaproponowała mi teraz anty a wręcz przeciwnie powiedziała, że powinnam teraz miesiączkować naturalnie że tak powiem. MOże chodzi o to żeby poobserwować jajniki czy nadal będą się robić te torbiele? Sama juz nie wiem co o tym mysleć he może to ja jestem za szybka i już odrazu wymyslam najgorsze scenariusze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladyG jesli rzeczywiscie masz PCO to torbiele beda sie robic...oczywiscie miesiaczkowac mozesz normalnie ale mozesz wowczas miec klopoty z owulka...ja mysle ze jesli na razie nie chcesz miec dzieci to dobry pomysl zeby wyciszyc jajniki bo przy pco groza rozne choroby a tabletki anty np chronia przed rakiem jajnikow...no nie wiem...moze ci to sie unormuje ale pogadaj z lekrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×