Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość forfitttt

infekcja intymna, rumianek

Polecane posty

Gość forfitttt

Słyszałam, że w swędzeniu tamtych miejsc pomaga płukanie rumiankiem. Ale nie wiem czy to trzeba kupić jakiś specjalny rumianek czy taki normalny jakby do zaparzania herbaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;) bammmbooo :)
ja słyszałam raczej o nasiadówkach ... gorący zaparzony rumianek i tyłeczekk nad nim trzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkodaaa
tu tylko lekarz gin i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam tam gdzie ty
nie rozumiem dlaczego chcesz tylko złagodzić objawy niż się wyleczyć. Przecież za chwilę będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubaluba
umyj sobie małą szarym mydlem, niewierzyłam w jego "moce" ale naprawde pomaga, przy niechorobowych swędzeniach, albo kup w aptece clotrimazolum 2,5zl bez recepty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forfitttt
A kto pisał że ja sie nie chce wyleczyć? Już tak z góry założyłyście to, a ja mam po prostu wizytę u lekarza dopiero pod koniec tygodnia, a objawy mnie juz męczą i chce po prostu je załagodzić żeby wytrzymać do wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam tam gdzie ty
Zwracam honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forfitttt
Na jeżu :P świetny plan, idę sobie jakiegoś złapać w lesie :P to dzięki za rady z tym rumiankiem, kupie jutro i jakoś dociułam do tego piątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalabooka
Tylko nie plukanki! Ja jak wizyte mam dopiero za kilka dni i czuje, ze cos jest nie tak, troche swedzi, to albo taki zwyklu rumianek w torebce, choc wole kore debu lub nagietek sobie zaparzyc, biore wacik, maczam i przemywam okolice intymne. Plukanki sa niezdrowe, bo wyplukuja flore bakteryjna. Ewentualnie nasiadowka, wtedy napar ziolowy pozytywnie dziala na pochwe, ale nie plukac :-) Mozesz sobie jeszcze Clotrimazolum w kremie i Lacibios femina (paleczki kw. mlekowego) kupic. Pomaga tez wietrzenie pochwy, jak jestes sama w domu to chodz w samej spodniczce na przyklad lub w bardzo przewiewnych majtkach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
nie wierzę w płukanki i nasiadówki, lepiej na swedzenie zastosować maść clotrimazolum i zaaplikować sobie lactovaginal na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pestka28
ja też wolę coś z apteki i niekoniecznie zioła typu rumianek, mam Provag żel do smarowania, świetnie łagodzi wszelkie podrażnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annn//
W aptece mozna kupic np czopki dpochwowe takie ktore dostepne sa bez recepty. Ja stosowałam kiedys vagical. Łagodzi zapelenie i dzieki temu dotrwasz do wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnajulia
na swedzenie dobra jest maśc clotrimazolum, pomaga przetrwać do wizyty. mozna tez stosowac lactovaginal dodatkowo, na pewno nie zaszkodzi i uzupełni flore bakteryjna w pochwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzę ci udać się do ginekologa bo domowymi sposobami się nie wyleczysz, możesz zastosować clotrimazol lub Provag żel łagodzą swędzenie i szczypanie, ale to tylko pomoc w oczekiwaniu na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiiwi_kiwi
Ja miałam infekcje intymną w tamtym roku i przemywalam tylko rumiankiem aby dotrwac do wizyty u ginekologa, kiedy doszło do wizyty powiedziałam jaki miałam problem i Pani ginekolog powiedziała że po infekcji nie ma śladu.. Więc przemywanie się rumiankiem jest jak najbardziej pomocne, ale po prostu może mam taki organizm że mi tylko to pomogło. Jeśli wam dziewczyny sam rumianek nie pomaga to po prostu udajcie się do ginekologa i będzie po sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kochana, nie pomoże. Do apteki i Albothyl trzeba kupić. Reszta na ulotce - wkładasz je tam raz dziennie wieczorem i pomoże. Jest bez recepty. I nie konbinuj z tańszymi bo nie pomoże, wyrzucisz pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadaj marketingowcu z bożej łaski. a w ogóle nie wiem czy wiecie, ale vagical to homeopatyczny lek. czyli po prostu gliceryna w globulkach. ja zawsze płukałam rumiankiem, maść nagietkowa, clotrimazol w kremie bez recepty, kupowałam też jakieś globulki z kwasem hialuronowym i propolisem, ale wydaje mi się, że zaogniły, źle reaguję na propolis :( no i lactovaginal i trilac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Mnie pomaga provag żel, zmniejsza uczucie swędzenia i pieczenia,bo zawiera substancje kojące. Poza tym hamuje rozwój bakterii i grzybów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka ka
wywarem z rumianku możesz robić nasiadówki ale też się podmywać ale dla mnie wątpliwa skuteczność. Przynajmniej u mnie nie pomogło w żaden sposób ani rumianek ani kora dębu.Ale pewnie zależy od tego co jest przyczyną swędzenia.u mnie to były początki grzybicy i pomogło clotrimazolum zewnętrznie przez 10 dni i invag dopochwowo przez 7 dni/na noc/. Po dwóch dniach było dużo lepiej, ale leki stosowałam do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja unikam rumianku, bo mnie uczula. Jak mam infekcję intymną,to biorę probiotyk dla kobiet lacibios femina i po kilku dniach wszystko wraca do normy i przykre dolegliwości mijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety rumianek może uczulic, jak to zioła. Lepiej zakupic w aptece probiotyk ginekologiczny Lactovaginal i aplikowac przez tydzień. W tym czasie flora wzmocni sie, odbuduje, probiotyk blokuje rozwój bakterii chorobotwórczych i swedzenie minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarrka
Mi na takie infekcje pomaga za każdym razem Gynaulix, jak tylko czuje ,że cos się dzieje zaraz te globulki biorę . Taka kuracja 10 dniowa już pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rumianek ma różne dobre właściwości, ja się nim wspomagałam pry leczeniu dróg moczowych. Grunt to właśnie mieć dobry rumianek jakościowo i kupować ze sprawdzonych miejsc. Znam fajny sklep z ziołami http://ziolazkurpi.com/ kupuję tu różne zioła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala880
Radzę zerknąć sobie na ten artykuł http://greenwitch.pl/rumianek1/ . Jest tam wszystko dokładnie opisane. Rumianek ma naprawdę wiele zastosowań. Szkoda, że zazwyczaj tak mało z nich wykorzystujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelitqa
W tym to pomaga wizyta u specjalisty, a nie ziółka. Sama zwlekałam kiedyś z pójściem do lekarza, bo myślałam, że samo przejdzie. I skończyło się na metronidazoli. Sama zobacz jaki to mocny lek: https://ktomalek.pl/metronidazol-polpharma-interakcje-ulotka-cena-dawkowanie-tabletki-0-5-g-28-tabl/ub-4232323 Dzisiaj jestem mądrzejsza i od razu idę, oczywiście prywatnie, bo nie chcę czekać/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×