Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lucy nie wie

Kiedy sa dni plodne, a kiedy nieplodne? Jak to sie liczy?

Polecane posty

Gość Lucy nie wie

Dziewczyny proszę, bo nigdy nie wiedziałam i dalej nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu powiem ze jesli chcesz stosowac metodę kalendarzykową to nie jest zbyt skuteczna:) no ale co do dni płodnych: 1dzien okresu to 1 dzien cyklu, po miesiączce mniej więcej 4 dni są teoretycznie bezpłodne później zaczynają się dni płodne. Na 14 dni przed końcem okresu występuje owulacja więc dni niepłodne są znów na ok 10 dni przed okresem (JESLI NIC CI SIĘ NIE ROZREGULUJE!!) pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dni plodnych i nieplodnych sie nie liczy- lecz obserwuje sie. Zasada jest taka- pojawienie sie sluzu oznacza dni plodne (juz w 6 dniu cyklu mozna zajsc w ciaze)- im wiecej sluzu, im jest on bardziej przezroczysty i ciagnacy, tym wieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze. Sluzu przybywa sukcesywnie az do owolucji. Potem go ubywa i ma sie poczucie suchosci- to sa dni nieplodne. Jest chcesz wiedziec kiedys masz owolucje, to mozesz to stwierdzic mierzac sobie rano, przed wstaniem z lozka temperature. Niska temperatura oznacza, ze owolucji jeszcze nie bylo (a wiec bardzo mozliwe, ze dni plodne). Po skoku temperatury ok. 14 dnia nalezy odczekac jeszcze 3 dni i po tych 3 dniach mozna zalozyc, ze ma sie dni nieplodne. Ale uwaga- u kazdej cykle sa rozne i owolucja jest w roznych dniach cyklu- musisz sie poobserwowac, zeby rozpoznac, kiedy to u ciebie nastepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***dzida***
ja chcialam tylko dodac,to wypowiedzi wyzej,ze trzeba zaobserwowac najpierw,przed jakimkolwiek stwierdzeniem, kiedy mam plodne kiedy nie, 3 cykle,zapisujac wyniki w karcie cyklu. oczywiscie jezeli masz regularne miesiaczki +2,-2 dni.jezeli nie masz regularnych,powinnas obserwowac siebie przez 6 miesiecy,tak zebys mogla wyliczyc srednia trwania cykli,srednia kiedy wypadala ci owulacja usw. osobiscie polecam npr, nie tylko jako srodek antykoncepcji,ale sposob na poznanie rytmu swojego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×