Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pierwsza antykoncepcja

Polecane posty

Gość gość

Witam. Pytanie do doswiadczonych. To sa moje pierwsze tabletki anty, zero doswiadczenia. Mam Vibin. Pierwsza tabletke nalezy przyjac 1 dnia krwawienia. Moj organizm zrobil mnie w ciula a i ja okazalam sie nadgorliwa (chyba). Okres powinnam dostac 25 lecz juz 23 mialam przez caly dzien plamienie (jasna krew) i jako ze nie chcialam przeoczyc 1 dnia cyklu wzielam 1 tabletke. Dzisiaj 24 plamienie jest nadal jednak nie jest to wulkan okresowego zalania. Obawiam sie, ze sie pospieszylam. Co teraz? Czy bede chroniona? Brac caly czas juz nic nie zmieniac? Za odp z gory dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zaczęłaś brać to nie rób przerw.Bzykanko będzie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćabc
Czy plamienie obecne różni sie u ciebie od ostatniej miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze za późno na tabletki najpierw zacznij od testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Plamienie nie rozni sie od ost miesiaczek. Bywalo tak, ze mialam 2-3 dni wczesniej plamienia az zaczela sie "wlasciwa" miesiaczka. Nie wiem co mnie podkusilo, ze to juz. 2. Nie sadze zeby byla koniecznosc testu. Cykl byl "bezpieczny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze wzięłaś, teraz kontynuuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje. Chyba ze ktos ma jeszcze inne doswiadczenia? Troche mnie uspokoilyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli plamienie normalne i cykl byl bezpieczny to raczej wszystko pod kontrola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijamama
Nie martw sie tym. Jesli wziełas już tabletkę, to bierz według tego jak brac powinnas. Przez pierwsze trzy miesiące pokrwawianie nie jest niczym niepokojącym. Organizm musi się przyzwyczaic do tego, że dostaje hormony. Vibin kiedyś brałam i to sprawdzone tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tak tylko ze mi po pierszych 2 tabletkach wstrzymalo okres. Moze tak byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważajcie na minipigułki. Często są nieskuteczne. To jakaś polska przypadłość minipigułki. Trwa atak Polpharmy z Vibin Mini na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny zastanowcie nad tymi hormonami.. Jesli nie chcecie potem miec problemow z płodnością lub innych zdrowotnych to szczerze odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fidyrka
Jeśli antykoncepcja została odpowiednio dobrana to nie ma żadnych skutków ubocznych. Ginekolog musi najpirew wykonać odpowiednie badania i przeprowadzić wywiad lekarski aby wiedzieć co wogóle przepisać. Ja mam tabletki belara i nic mi po nich nie ma - zero działań niepożądanych. Co do tej płodności - po odstawieniu antykoncepcji normalnie można zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz z tą reklamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fidyrka - też mi kiedys wciskano taki kit i w to wierzyłam. Bo jak nie wierzyć lekarzowi to komu? Do dziś żałuję każdego miesiąca na tabletkach i nie mogę sobie darowac że tak długo się trułam. Podczas brania nie miałam żadnych skutków ubocznych. Problemy zaczynają się potem.. Mnie nikt nie ostrzegł, to było dawo, nie bylo jeszcze takiej świadomości jak teraz. Mam nadzieję, że chociaż któras z was zastanowi się dwa razy zanim zacznie to brać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fidryka
gość dziś Piszesz co było kiedyś. Od tego czasu sporo sie zmieniło. Antykoncepcja jest bezpieczniejsza, zawiera mniejsze ilości hormonów przez co nie jest szkodliwa dla organizmu. Po to są badania aby odpowiedni ją dobrać a nie, ze w trakcie nagle coś wyjdzie bo lekarz wcześniej po protu wypisał receptę nie badając pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donaata
Na pierwszą moja córka dostała vibin mini i bardzo dobrze się czuje na nim a ja jestem spokojna o nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ta córka ma lat?,czy regularnie współzyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sama stosujesz tabletki to powinnas wiedzieć jak działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jak sie bedzie bzykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumkaa
ja też biorę antykoncepcję Vibin Mini, ma niej hormonów niż inna antykoncepcja, dlatego lekarze powinni ją przepisywać jako pierwszą antykoncepcję, ze względu na bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fidryka, bzdury piszesz albo płacą ci za to. Nie ma znaczenia, ze hormonów jest mniej. Ja tez brałam tabletki, gdzie hormonów było mało, nowoczesne a przed braniem miałam robione badania. I co z tego?? Antykoncepcja hormonalna szkodzi! Powoduje raka piersi, zmniejsza rezerwę jajnikową o 20% plus wiele jeszcze innych rzeczy. Biorąc w mlodym wieku hormony robi się spustoszenie w organizmie. Ale w młodym wieku się o tym nie mysli - i to jest problem. Dlatego jesli czytają to młode kobiety powtarzam: zastanówcie się dwa razy zanim zaczniecie to brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tam gadanie, ja całe życie brałam, urodziłam w międzyczasie 2 dzieci mam prawie 40 lat i zapewne jakbym odstawiła też bym zaszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej przeczytac ulotkę zwłaszcza "działania niepożądane" :D od razu się odechce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcąc się bzykac bezpiecznie trzeba brac hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kazda kobieta ma taki zasób jajeczek i uwalnia ją kiedy chce. Antykoncepcja przyczynia sie do uraty jajeczek w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAla
Te wszystkie posty zachwalające pigułki i mówiące o ich bezpieczeństwie (sic!) to posty sponsorowane przez firmy farmaceutyczne. Nie dajcie się nabrać dziewczyny! Każdy wie jak szkodliwe są pigułki. Wystarczy przeczytać ulotkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.30 dziewczyny zastanowcie nad tymi hormonami.. Jesli nie chcecie potem miec problemow z płodnością lub innych zdrowotnych to szczerze odradzam. w pełni się zgadzam. Tym bardziej że obecne metody antykoncepcji niehormonalnej są równie skuteczne, co te niehormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe ktore. prezerwatywa może przecież pęknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosmankaa
Vibin mini zawiera zdecydowanie mniej hormonów niż inne tabletki antykoncepcyjne więc o to bym się zupełnie nie martwiła, mi te tabletki lekarz zalecił jako moją pierwszą antykoncepcję i jestem zadowolona bo nie zawierają takiej dużej ilości hormonów jak inne dostępne na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×